УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Славетні мазепинці Орлики

Славетні мазепинці Орлики

Славні борці українського народу
Пилип та Григорій Орлики


15 листопада [2018 року], до дня народження мазепинців Пилипа та Григорія Орликів у палаці гетьмана Кирила Розумовського відбувся науково-просвітницький захід «Славні борці українського народу Пилип та Григорій Орлики». До проведення заходу долучились учні Батуринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Григора Орлика. Учениця школи Поліна Тинкалюк розповіла присутнім про життя і діяльність гетьмана в еміграції Пилипа Орлика, а Тинкалюк Назарій ознайомив присутніх з історичними сторінками життєвого шляху старшого сина Орликів — Григорія. Поезію «Подвиг Ганни Орлик» Валентини Мироненко, присвячену родині Орликів, продекламувала Олефіренко Дарина.

Старший науковий співробітник Національного заповідника «Гетьманська столиця» Дробязко Наталія розповіла присутнім про портрети Григорія Орлика та документи пов’язані з діяльністю нашого земляка, які зберігаються у Франції.

Відомо, що Григорій Орлик народився в Батурині 16 (5) листопада 1702 року, пізніше,1734 року, він таємно приїздив до гетьманської столиці. Саме цей історичний сюжет, що описаний в романі Тимура Литовченка «Орлі, син Орлика», вдало відтворили юні актори Степан та Ярослав Прокопенки.

Пам’ятаймо про Пилипа та Григорія Орликів, які посідають особливе місце в історії України, як дієві і палкі захисники «козацької нації».

+1
461
RSS
12:50
+2
Наскільки мені відомо, школярі там готували цілу виставу! Але її не встигли відрепетирувати й перенесли на весну…
02:42
+2
Ох, Батурин, Батурин… Наскільки ж гарно в тому палаці!
Якщо зірки посприяють _мачо — можливо, навесні я це побачу на власні очі… От би тільки у дружини з ногою все вирішилось + назбирати б грошенят на поїздку + домовитися з місцевими про те, де б переночувати…
07:59
+2
Як небеса посприяють, то і всі плюси вирішаться.

Випадкові Дописи