До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Славетні мазепинці Орлики

Славетні мазепинці Орлики

Славні борці українського народу
Пилип та Григорій Орлики


15 листопада [2018 року], до дня народження мазепинців Пилипа та Григорія Орликів у палаці гетьмана Кирила Розумовського відбувся науково-просвітницький захід «Славні борці українського народу Пилип та Григорій Орлики». До проведення заходу долучились учні Батуринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Григора Орлика. Учениця школи Поліна Тинкалюк розповіла присутнім про життя і діяльність гетьмана в еміграції Пилипа Орлика, а Тинкалюк Назарій ознайомив присутніх з історичними сторінками життєвого шляху старшого сина Орликів — Григорія. Поезію «Подвиг Ганни Орлик» Валентини Мироненко, присвячену родині Орликів, продекламувала Олефіренко Дарина.

Старший науковий співробітник Національного заповідника «Гетьманська столиця» Дробязко Наталія розповіла присутнім про портрети Григорія Орлика та документи пов’язані з діяльністю нашого земляка, які зберігаються у Франції.

Відомо, що Григорій Орлик народився в Батурині 16 (5) листопада 1702 року, пізніше,1734 року, він таємно приїздив до гетьманської столиці. Саме цей історичний сюжет, що описаний в романі Тимура Литовченка «Орлі, син Орлика», вдало відтворили юні актори Степан та Ярослав Прокопенки.

Пам’ятаймо про Пилипа та Григорія Орликів, які посідають особливе місце в історії України, як дієві і палкі захисники «козацької нації».

+1
96
RSS
11:50
+2
Наскільки мені відомо, школярі там готували цілу виставу! Але її не встигли відрепетирувати й перенесли на весну…
01:42
+2
Ох, Батурин, Батурин… Наскільки ж гарно в тому палаці!
Якщо зірки посприяють _мачо — можливо, навесні я це побачу на власні очі… От би тільки у дружини з ногою все вирішилось + назбирати б грошенят на поїздку + домовитися з місцевими про те, де б переночувати…
06:59
+2
Як небеса посприяють, то і всі плюси вирішаться.

Випадкові Дописи