Гробниця 4400-річного віку

Гробниця 4400-річного віку
Джерело матеріалу:

Древній Єгипет: археологи знайшли
незайману гробницю віком 4400 років


Археологи в Єгипті зробили важливе відкриття:
вони виявили гробницю верховного жерця,
яка залишалася недоторканною 4400 років.


Генеральний секретар Верховної ради зі старовини Єгипту Мустафа Вазирі назвав це відкриття "єдиним у своєму роді за останні десятиліття".

Гробниця, виявлена в комплексі пірамід в селищі Саккара в 30 кілометрах від Каїра, рясніє кольоровими ієрогліфами і статуями фараонів. На мальовничих фресках зображені ті, хто спочивають в гробниці — верховний жрець на ім'я Ватайе з матір'ю, дружиною та іншими родичами.

Археологи мали намір приступити до розкопок в неділю, 16 грудня. Вони сподіваються виявити ще багато цікавого, в тому числі й саркофаг з рештками самого жерця.


Журналістам показали усипальницю, яка, за словами експертів, «неймовірно добре збереглася». Гробниця має 10 метрів завдовжки, 3 метри — завширшки і трохи менше 3 метрів заввишки.

Усипальниця жерця є частиною великого некрополя в Саккарі, де знаходяться одні з найдавніших єгипетських пірамід. Гробниця була виявлена під обвалами порід. Цим, мабуть, і пояснює те, що за весь цей час її не чіпали мародери.

Єгиптологам ще належить розшифрувати численні ієрогліфи, якими розписані стіни усипальниці. Стародавні єгиптяни часто вирізали фігури людей прямо в стінах гробниць і храмів. Жерці вважалися дуже важливими персонами в стародавньому Єгипті, оскільки головним завданням суспільства було задобрити богів. На фресках Ватайе зображений разом з членами своєї сім'ї.

За словами фахівців, фарби в гробниці і через 4400 років дивують своєю соковитістю. Гробниця відноситься до періоду V династії, яка правила в Єгипті з 2500 по 2350 роки до н.е.

+2
475
RSS
02:54
+2
_стежу Видовище вражає! Я колись бував в єгипетських гробницях, але те, що є на цих фотографіях, перевершує побачене тоді… _стежу
12:51
+1
Цікавий допис. От що робить час із тілами.
Нуууу… поки що мумій не знайшли, лишень гробницю відкрили… _соромлюсь

Випадкові Дописи