Після снігопаду

Після снігопаду
Джерело матеріалу:

Притча невідомого походження


Якось вночі в провінції, де розташовувався монастир, пройшов сильний снігопад. Вранці учні, продираючись буквально по пояс в снігу, зібралися в залі для медитацій.

Учитель зібрав учнів і запитав:

— Скажіть, що нам потрібно зараз робити?

Перший учень сказав:

— Слід помолитися, щоб почалася відлига.

Другий припустив:

— Потрібно перечекати у своїй келії, а сніг нехай іде собі, як іде.

А ще інший сказав:

— Тому, хто пізнав істину, має бути байдуже — чи є сніг, чи нема його.

Учитель мовив:

— А тепер послухайте, що я вам скажу.

Учні приготувалися вислухати найбільшу мудрості. Учитель обвів їх поглядом, зітхнув і мовив:

— Лопати в руки — і вперед!

+3
575
RSS
10:12
+3
_сміюсь Гадаю, ця коротенька притча додасть вам позитиву напередодні Нового Року! _сміюсь
13:55
+2
Це про те, як реальність впливає на наші думки і дії.
Гарна притча. Іноді вищі сили нам прямо показують, що пора заземлитися.
20:02
+3
Ще про учнів і їхнє навчання _підморгую
Запросили керівництво авіаційного університету в невеличкий політ. Усі порозсідалися в літаку зручненько. Тоді їм кажуть:
— Панове, цей літак сконструювали та зібрали студенти вашого університету.
Усі підхопились і в паніці вибігли назовні. Всередині залишився тільки один професор. Його запитують:
— А чому ви не вибігли з літака?
Професор відповідає:
— Я знаю своїх студентів; він навіть не злетить.
Сміх сміхом, а коли я працював у 186-му відділі ДКТБ Інституту електрозварювання ім.Патона, там мав місце один цікавий випадок. Отже, свого часу цим відділом був розроблений проект установки для електронно-променевої переплавки титанових відходів. Проект існував на папері: технологи його схвалили — на тому й окошилося…
Потім технологи поставили перед конструкторами завдання — розробити іншу установку під інший технологічний процес. Конструктори взяли за основу перший проект і модернізували його — бо так працювати простіше. Цей проект також лишився на папері… Потім ситуація повторювалася знов і знов. Перший «паперовий» проект став базовим, на його основі розплодилося ціле сімейство знов-таки паперових проектів.
Як раптом технологи таки вирішили замовити виготовлення «в залізі» базової установки для ЕПП титанових відходів! Отут і стався скандал… Виявилося, що установку… навіть неможливо зібрати належним чином через те, що окремі вузли, розроблені окремими конструкторськими групами 186-го відділу, тривіально не стикувалися між собою… А ті, які вдалося зібрати — не працювали належним чином!..
_стежу
Скінчилося все плачевно: все керівництво 186-го відділу (від начальника до конструкторів проектів) було депремійоване й відправлене на експериментальний завод разом з підлеглими. Приміщення відділу наполовину спорожніло. Відряджені на завод в три зміни (!!!) виправляли всі креслення «по місцю» й передавали виправлені варіанти колегам, які в авральному порядку вносили виправлення в модернізовані на папері варіанти…
_стежу
Коротше, коли виготовили «в залізі» одну-єдину базову установку, почалося справжнє пекло. А до того відділ ударно працював багато років поспіль, всі отримували зарплатні та премії, малюючі на папері проект за проектом. Як виявилося — абсолютно нежиттєздатні!..
13:38
+3
Це той випадок, коли за скоєне (навчання студентів!) довелося б розплачуватися своїм життям. Деякі фармацевти ставили під ризик власне життя, споживаючи винайдені ліки.

Випадкові Дописи