УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Хвилина на відпочинок. Як влаштувати собі антистресове розвантаження на роботі

Хвилина на відпочинок. Як влаштувати собі антистресове розвантаження на роботі
Джерело матеріалу:

Напружений робочий день неминуче пов'язаний зі стресом: безперервні телефонні дзвінки, термінові завдання, документи, які вимагають вивчення, проблемні або скандальні клієнти, вимогливе керівництво, важкий графік роботи ...

Стрес часто називають «чумою XXI століття». За статистикою, стресу піддається третина всіх людей, що працюють. А в професіях, які пов'язані з допомогою людям, до яких відносяться лікарі і фармацевти, відсоток співробітників, які страждають від стресу і його наслідків, набагато вищий.

Про те, як можна розслабитися і зняти напругу безпосередньо під час роботи, розповідає арт-терапевт, член Професійної психотерапевтичної ліги та Асоціації педагогів-художників і творчих працівників Світлана Захарова.

Швидко і просто

Після робочого дня ефективно зняти стрес допоможуть заняття спортом або йогою, прогулянка в парку, приємна музика або просто тепла ванна з додаванням ефірних олій, але під час робочого дня такі способи недоступні. Швидко зняти напругу, відволіктися від проблем і трохи заспокоїтися допоможуть спеціальні іміджі — фотографії з певними зображеннями.

На такі картинки-антистрес, які допомагають розслабитися і зняти напругу, досить подивитися протягом однієї хвилини, і ви відразу відчуєте полегшення. Поставте таку фотографію на робочому місці або встановіть таке зображення в якості шпалер на моніторі комп'ютера і протягом робочого дня виділяйте періодично по хвилині, щоб на неї подивитися. Рівень стресу і напруги стане меншим.

Для розслаблення і зняття стресу можуть служити різні зображення, але заспокійливі картинки повинні відповідати певним вимогам. В атмосферу спокою занурюють статичні фотографії: горизонтальні і вертикальні лінії, нерухомі об'єкти, прямий горизонт, висока чіткість зображення. Саме такі зображення сприяють зняттю стресу. Домінувати на зображенні повинні заспокійливі холодні тони. Перш за все це синій колір, а також спокійні відтінки зеленого і сірого. Однак найголовніше полягає в тому, що саме зображено на фотографії.

Розслаблюючі сюжети

Найефективнішими для розслаблення психологи вважають наступні сюжети.

Зелені насадження: ліс, парк, зарості джунглів або зелене поле

Такі зображення особливо актуальні для міських жителів. Численні психологічні дослідження довели, що не тільки виїзд на природу, але навіть фотошпалери або фотографії із зображенням зелених насаджень діють заспокійливо. У 2012 році в одному нідерландському госпіталі проводився експеримент, для якого на стіни лікарняних палат були наклеєні фотошпалери із зображенням густого зеленого лісу. Результати експерименту показали, що в таких зелених палатах пацієнти відчували менше стресу, були більш спокійними і видужували швидше.

Спокійне море

Відомо, що спокійний шум морських хвиль — чудовий заспокійливий засіб від стресу і безсоння. При цьому заспокійливу і розслаблюючу дію мають не тільки звуки моря, але і його вигляд. Особливо корисно дивитися на спокійне море, тому що споглядання безкрайніх морських просторів створює відчуття безпеки, знімає напругу і стрес. Дослідження американських вчених Каліфорнійського університету в Сан-Франциско довели, що зображення морської гладі має на організм таку ж заспокійливу дію, як і відпочинок з закритими очима.

Всі відтінки синього

Синій колір у всіх його проявах і відтінках знімає стрес і спричиняє заспокійливу і розслаблюючу дію. Дослідження показали, що синій колір викликає у людей позитивну психологічну реакцію і також умиротворення, спокій і комфорт. Помилувавшись протягом однієї хвилини на картинку в синіх тонах, ви відчуєте, що напруга знизилося, і зможете спокійно повернутися до своїх робочих завдань.

Фрактали

Фрактал — це предмет або малюнок, кожен фрагмент якого повторюється при зменшенні масштабу. Фрактали бувають природні і створені людиною. Природні фрактали — це листя дерев, горіхи, квіти, раковини молюсків і т. п. Качан брокколі або цвітної капусти — типовий фрактал, тому що кожен шматочок суцвіття схожий на качан в мініатюрі.

Штучні фрактали — це фрактальні конструкції або зображення, створені людиною. По суті, це набори повторюваних фрагментів малюнка, які використовуються, наприклад, в розписах храмів і мечетей, а також в мандалах — сакральних символах, які буддисти застосовують для медитації. Більшість штучних фракталів створені так, що вони в точності повторюють природні. Приклади архітектурних фракталів — Покровський собор в Москві (храм Василя Блаженного), будівля Історичного музею на Червоній площі, Ейфелева вежа. Архітектура і розпис на основі фрактальної геометрії впливають на людей подібно гіпнозу, і в цьому полягає заспокійливий і розслабляючий ефект таких зображень.

Для зняття стресу під час робочого дня можна періодично дивитися на будь-яке з таких зображень (зелений ліс, спокійне море, картинка в синіх тонах або будь-який фрактал) протягом хвилини. Знайти необхідні фотографії можна в Інтернеті, а для підвищення ефективності антистресової дії рекомендується їх періодично міняти. В Інтернеті можна також знайти зображення фракталів, створених комп'ютером, — їх можна встановити на екрані монітора в якості шпалер.

+1
615
RSS
Свята закінчилися. Пора на роботу.
21:58 (відредаговано)
+1
Мене цілком задовольняють котики-песики.
Ось хто у мене вдома на лаптопі на робочому столі:

_посмішка Як погляну на них, так і уявляю, що ми з Оленою так само одне до одного тулимося. І все одразу ж стає добре… _посмішка

Випадкові Дописи