12 законів, які не дозволять людям управляти вами

12 законів, які не дозволять людям управляти вами
Джерело матеріалу:

1. Тобі треба — ти і роби

Кожного разу, коли в розмові звучить слово «треба», коли йдеться про обов'язок або зобов'язання, варто задаватися запитанням: «Кому це треба?». Маніпулятори полюбляють замовчувати те, що бажане потрібно насамперед їм. Наприклад, фраза батьків «Тобі потрібно знайти роботу», очищена від маніпуляцій, звучатиме так: «Мені треба, щоб ти припинив сидіти у мене на шиї і пішов працювати». А доки юнакові не треба йти працювати, йому зручно сидиться на шиї.

2. Не обіцяй. Якщо обіцяв — виконай

Згадайте, як часто під тиском інших людей ви давали необдумані обіцянки. Маніпулятор спеціально підштовхуватиме вас давати необдумані обіцянки, а потім експлуатуватиме ваше почуття провини. Просто не обіцяйте, але якщо вже пообіцяли — виконайте. Тоді наступного разу подумаєте двічі, перш ніж брати на себе зайві зобов'язання.

3. Не просять — не лізь

Часто буває, що ми, керуючись благими намірами, робимо тільки гірше. Нас просто не просили про допомогу. Потім наші зусилля сприймаються як належне. Ще гірше, коли замість однієї людини просить інший. Допомагаючи в такій ситуації, ми порушуємо ще й закон «Тобі треба — ти і роби». Якщо ж вам здається очевидним, що людина потребує допомоги, скористайтеся можливістю дізнатися у неї, чи готова вона прийняти її саме від вас. Раптом дівчина, у якої застряг каблук в зливній решітці, влаштувала це спеціально, щоб познайомитися о-о-он з тим симпатичним хлопцем. А ви, бука, взяли і все зіпсували. Могли ж хоч би спитати.

4. У проханні не відмовляй

Будь-яке прохання передбачає подяку. Маніпуляторам властиво давати пустопорожні обіцянки або забувати про послуги. Виконуйте прохання, але не соромтеся попросити послуги у відповідь. Можливо, навіть заздалегідь.

5. Живи теперішнім (а не минулим і не майбутнім)

Один з найважливіших законів, він допомагає легко руйнувати маніпуляції порівняння з тобою в минулому. Нам ніколи не хочеться бути гірше від самого себе, цим часто користуються інші люди. Наприклад, маніпуляція «Раніше ти таким не був», легко руйнується: «Раніше було раніше». Обіцянки солодкого майбутнього, обіцянки половини від шкури невбитого ведмедя моментально припиняються після запитання «То це буде потім, а що зараз конкретно ви пропонуєте?».

6. Не прив'язуйся

Наскільки часто ми прив'язуємося до людини, предмету або заняття? Наскільки ця прихильність може бути сильною, не ставлячи нашу душевну рівновагу під загрозу? Для кожного своя відповідь на це запитання. Тільки пам'ятайте: за допомогою цих емоційних зв'язків вас легко шантажувати. Не дозволяйте вашим близьким ставати домашніми терористами, не западайте.

7. Не став мету (ціль має слугувати маяком)

Для мене це був найдивніший закон. Для мене важливо бути цілеспрямованим. Для усвідомлення його мудрості мені був потрібен якийсь час. Саме тому я вважаю за краще його формулювати з доповненням про маяк. Якщо мета поставлена невірно, то після її досягнення настає спустошення. Швидше за все, ця мета нав'язана вам ззовні. Тому завжди ставте собі або людям, які надихають вас на звершення, запитання: «А що потім?». Наведу як приклад ще одну з улюблених фраз всіх батьків: «Тобі треба здобути вищу освіту». А що потім? Бути ріелтором, торговим консультантом або починати свій бізнес можна і без вищої освіти.

8. Не заважай.

Найгеніальніший з усіх законів

Ним можна і потрібно користуватися і щодо себе, і щодо інших людей. Фраза «Не заважай, будь ласка» здатна творити справжні дива. Головне — сказати її, перш ніж ви почнете відчувати роздратування.

9. У природи немає поганої погоди.

Закон з найбільшим філософським потенціалом

Він навчає використовувати будь-яку можливість, в тому числі й свої промахи. Його по-різному формулюють в інших системах. Наприклад, в НЛП він звучить наступним чином: «Не буває поразок, буває тільки зворотний зв'язок». Зокрема, багато оточуючих будуть раді нагадати вам про ваші невдачі або поскаржитися на те, наскільки все погано навколо. За допомогою цього підходу легко впливати на ваш настрій. У таких випадках пам'ятайте: не буває поганого чи хорошого, є тільки ваше ставлення.

10. Не засуджуй, не критикуй

Часом дуже важко стриматися і не покритикувати інших людей

Тільки критика нікому не потрібна — ні вам, ані оточуючим. Пам'ятайте про це. Коли вас вкотре засуджуватимуть, вислухайте, але не критикуйте у відповідь. Ось моя обойма запитань для таких суддів: «І що з цього випливає?», «Як ти пропонуєш поміняти цю ситуацію?», «Чому ти вважаєш, що тільки твоя оцінка ситуації вірна?». А краще просто не беріть дурного в голову, а важкого — в руки.

11. Не передавай інформацію, не зробивши її своєю (досвідом, навичкою, вмінням)

Якщо ви не перевіряєте ту інформацію, яку поширюєте далі, то ви перетворюєтеся на пліткарку. Вашим словам перестають вірити. Цим з радістю скористаються ваші недруги. Спілкуючись з іншими людьми, уточнюйте, як саме вони перевірили інформацію, яку вони вам повідомляють. Більшість її взагалі ніяк не перевіряють, стаючи жертвою підкилимних ігор або політичної пропаганди.

12. Скрізь і завжди запитуй про дозвіл.

Закон із царини етикету

Його використання не тільки застрахує вас від зайвих зусиль, але й створить вам імідж важливої людини. Тільки запитуйте з внутрішньою упевненістю, інакше виглядатимете, як дивак, що вічно сумнівається. До речі, цей закон я мимоволі використовував, пропонуючи запитувати про те, чи потрібна людині допомога. Так само пов'язані й інші закони один з іншим, створюючи тим самим ментальний щит від маніпуляцій. Користуйтеся ним з посмішкою, так само як при виконанні асан.

0
576
RSS
Гадаю, такі речі важливо знати + користуватися ними.
07:32
+1
Дякую, друже. Гарні й виважені поради, особливо НЕ БЕРИ ДУРНОГО В ГОЛОВУ… Я звів би їх до такого: ЖИВИ В МІРУ. Погляд збоку: в житті скрізь панує не доброзичливість, а ПІДНІЖКИ. Чого так? Адже жити серед ВЗАЄМОДОПОМОГИ легше?
09:47
+1
Погляд збоку: в житті скрізь панує не доброзичливість, а ПІДНІЖКИ. Чого так?

Дивно, за моїми спостереженнями майже все навпаки! В психології є така вправа. В кінці кожного дня потрібно записувати 10 хороших подій, емоцій, ситуацій, які Ви пережили за день. І якщо так робити певний час, тоді Ваш мозок научиться працювати зовсім по-іншому. Недоброзичливість і підніжки вже не будуть попадатися на очі Їхнє місце займуть приємні ситуації і світлі люди.
Люди страждають не через події, які з ними відбуваються, а через свою інтерпретацію цих подій! Так само ні події, ні інші люди, ніколи не можуть зробити людину щасливою. Щастя — це стан свідомості!

Випадкові Дописи