Хто ці люди з фотографії? На чоловікові дешевий костюм, а на жінці вицвіле плаття

Хто ці люди з фотографії? На чоловікові дешевий костюм, а на жінці вицвіле плаття
Джерело матеріалу:

Складно дізнатися, хто на цій фотографії, якщо не знаєте історію повністю і не намагалися колись самі в це заглибитися.

Жінка в вицвілому плаття, в супроводі свого чоловіка, одягненого в скромний костюм, зійшли з поїзда на Бостонському вокзалі і попрямували до офісу президента Гарвардського університету.

Їм не була призначена зустріч. Секретар з першого погляду визначив, що таким провінціалам нічого робити в Гарварді.

– Ми б хотіли зустрітися з президентом, – сказав чоловік низьким голосом.

– Він буде зайнятий цілий день, – сухо відповів секретар.

– Ми почекаємо, – промовила жінка.

Протягом декількох годин секретар ігнорував відвідувачів, в надії, що в якийсь момент вони розчаруються і підуть. Однак, переконавшись, що вони нікуди йти не збираються, він все ж таки зважився потурбувати президента, хоча дуже цього не хотів.

– Може, якщо ви приймете їх на хвилинку, вони швидше підуть? », – запитав він у президента.

Той з обуренням зітхнув і погодився. У такої важливої людини як він, точно немає часу приймати у себе людей одягнених в вицвілі картаті сукні і бідні костюми.

Коли відвідувачі увійшли, президент, з суворим і зарозумілим виглядом подивився на пару. До нього звернулася жінка:

– У нас був син, протягом одного року він навчався в вашому університеті. Він любив це місце і був дуже щасливий тут. Але, на жаль, рік тому несподівано помер. Мій чоловік і я хотіли б залишити про нього пам’ять на території університету.

Президент зовсім цьому не зрадів, а навіть навпаки став роздратованим.

– Пані! – зарозуміло відповів він, – ми не можемо ставити статуї всім, хто навчався в Гарварді і помер. Якби ми робили так, то це місце було б похоже на кладовище.

– Ні, – поспішила заперечити жінка, – ми не бажаємо встановлювати статую, ми хочемо побудувати новий корпус для Гарварду.

Президент оглянув вицвіле картате плаття і бідний костюм і вигукнув:

– Корпус! Ви уявляєте, скільки коштує один такий корпус? Всі Гарвардські будівлі вартують понад сім мільйонів доларів!

Жінка помовчала.

Президент посміхнувся. Нарешті вони підуть!

Жінка повернулася до чоловіка і тихо сказала:

– Так мало коштує побудувати новий університет? Чому ж тоді нам не побудувати свій університет?

Чоловік ствердно кивнув.

Президент Гарварду зблід, він виглядав розгубленим.

Містер і місіс Стенфорд встали і вийшли з кабінету.

Вони заснували в Пало-Альто, в Каліфорнії в пам’ять про свого улюбленого сина університет, який носить їхнє ім’я – Стенфордський університет.


Стенфордський університет – приватний дослідницький університет, один з найпрестижніших в світі інститутів, що займає верхні позиції в численних академічних рейтингах вузів США і світу.

У 2011 році Стенфордський університет зайняв другу позицію в Академічному рейтингу університетів світу, п’яте місце в рейтингу кращих вузів США за версією Forbes, четверте місце в національному рейтингу від видання Washington Monthly і п’яте місце в рейтингу U.S. News & World Report.

Розташований біля міста Пало-Альто (60 км на південь від Сан-Франциско), штат Каліфорнія, США.

Заснований в 1891 році залізничним магнатом, сенатором США і колишнім губернатором Каліфорнії Леландом Стенфордом і його дружиною Джейн Стенфорд. Університет названий на честь їхнього єдиного сина Леланда Стенфорда (молодшого), який помер в 1884 році і не дожив до 16-річчя. Стенфорди вирішили присвятити університет своєму єдиному синові, і Леланд сказав дружині: «Діти Каліфорнії будуть нашими дітьми».

+2
830
RSS
20:39
+2
Гарна історія. Відповідає приказці: Зустрічають за одягом — проводжають за розумом. Коли український мільярдер побудує університет — він займатиме перші місця в рейтингах.
20:47
+2
Хто-небуть розбирав сімейні світлини в купах і альбомах? Я коли готував книгу «Красне...», бачив ці вузлики світлин із давніми лицями. І помітив, що більшість із них не підписані. Нащадки не могли пригадати, хто це за дядьки і тітки на світлинах. А це ж були їхні родичі. Ця наша коротка пам'ять є українською бідою.
У мене лежить такий кульок світлин на тумбочці. Хотів відсканувати, щоб потім занести по-людськи в комп'ютер відомості про родичів. Але часу бракує, часу!.. А мама комп'ютера боїться панічно, вона сама це не зробить — тільки я…
До речі, не варто ображатися на «коротку» пам'ять. Згадай, які часи пережили люди. Як «несподівано» зникав хтось після візиту чорного «воронка». Отже, разом з «раптовим» зникненням людей доводилося знищувати і всі свідчення про них — в т.ч. фотографії. Навіщо ж їх підписувати?! Підписав фото — засвідчив, хто на ньому. А безіменне фото можна спробувати зберегти — а вже потім пригадати, хто на ньому. Хоч якийсь шанс…
20:53
+2
Так, я вже десь читав цю історію, тому знаю, хто зображений на фотці.
_вибачаюсь
На жаль, прислів'я «зустрічають по одягу, а проводжають по розуму» © придумане не нами. Історія родини Стенфордів доводить, що це справедливо навіть для США!
_вибачаюсь
Я сам випробував на собі подібне ставлення, бо в дитинстві наша родина жила не те щоб злиденно, але справді бідно. В 1970-ті роки у мене далеко не завжди була шкільна форма: часто в сполученні з піджаком це були чиїсь поношені штані, які мама віддавала до хімчистки, де їх фарбували в чорний колір. З піджаком було простіше: піджак тримався по 2-3 роки (особливо з латками на ліктях і перешитими ґудзиками), а от шпані більше року ніяк не витримували!.. Тому при поведінці на «5» у мене в щоденнику часто-густо червонів допис класної керівниці: «Батьки! Забезпечте дитину шкільною формою».
_не_знаю
Зважаючи на це, сам я ніколи (!) не зустрічав людей «по одежі». Мені байдуже, як і хто вдягнений.
09:25
+2
От цілий кульок світлин, Тимуре, ти маєш. А чи всі вони підписані: хто, час, місце?
15:15 (відредаговано)
+2
Це лише той кульок, де «давні» фотки. Ні, підписані не всі, й не всіх зображених я знаю — тільки маму і тата, бабусь і дідусів, прабабусь і прадідусів. Тому й кажу, що треба все відсканувати й занести відомості в ноутбук. Це називається, в сучасних термінах — оцифрувати. Але там неабиякий кавалок роботи… Хоча зробити його, ясна річ, необхідно.
_не_знаю
Наприклад, ось мій дід в 1907 році в Проскурові та в 1945 році по закінченні війни… Унікальні фотки! Оцифруємо, нічого…
Ось дещо оцифроване є… Оце прадідусь Ісаак Гордон — власник стоматологічної клініки в Проскурові та його дружина Софія Руденська:

А це мій прапрадідусь Мойсей Руденський — казенний рабин Проскурова (староста общини, який спілкувався з місцевою неєврейською адміністрацією):

Фотки прапрадідуся Натана Гордона немає зі зрозумілих причин: він був рабином-литваком, і якби сфотографувався — то, за поняттями ХІХ століття, напряму порушив би заповідь Тори щодо нестворення зображення того, що на землі.
05:22
+2
А й справді, люди ще 50-100 років тому просто виживали. Писали чорнилом, а воно було в чорнильницях. З паперу траплялися старі газети, які йшли на самокрутки. З теперішнього дня просто важко уявити, як тоді жили люди. До 1960 р. я, до прикладу, ходив у школу босий у теплу пору року.
Писали чорнилом, а воно було в чорнильницях.

Не завжди писали чорнилами. Дуже часто — олівцем. Не завжди хімічним — іноді простим тоненьким олівцем… який було просто стерти гумкою! Точніше — ластиком. Є у нас і такі фотки…

Випадкові Дописи