10 міфів про депресію

10 міфів про депресію
Джерело матеріалу:

10 небезпечних міфів про депресію, через які багато хто не може відрізнити хворобу від нудьги


За оцінками фахівців, від депресії потерпає понад 300 млн осіб в світі. Але, на жаль, багато хто думає, що це просто поганий настрій, а саме слово «депресія» використовується направо і наліво як позначення звичайної нудьги. В реальності у багатьох з нас є друзі, близькі або колеги, які, можливо, переживають депресію в даний момент.

AdMe.ru розібрався в міфах і фактах про депресію, щоб ми навчилися краще відрізняти справжню хворобу від занепаду сил і змогли підтримати близьку людину в потрібний момент.

Міф №1: Депресія — це знижений тонус

В останні роки ми дедалі частіше чуємо слово «депресія» по відношенню до людини, у якої насправді просто знижений тонус. Ми всі іноді нудьгуємо. Через проблеми на роботі, погану погоду, сварки з близькою людиною. Але розлади — це не депресія. Позитивні емоції можуть підняти нам настрій за кілька хвилин і змусять посміхнутися.

При депресії у людини немає негативного стану — вона не відчуває ніяких емоцій взагалі. Людина перебуває в апатії, їй нічого не хочеться робити, у неї немає мрії чи мети.

Міф №2: У депресії завжди є психологічна причина

Насправді не завжди. Дійсно, часто депресія виникає на тлі негативної події в житті. Однак трапляється й так, що причина носить фізіологічний характер. Депресія може виникнути на тлі зниженого імунітету, при проблемах зі здоров'ям, при порушеннях гормонального тла. Також в зоні ризику знаходяться люди, які дотримуються суворої дієти протягом тривалого часу, оскільки в їхньому харчуванні немає продуктів-антидепресантів.

Міф №3: Людина в депресії завжди інертна і сумна

В реальності людина, яка потерпає від депресії, може успішно працювати, веселитися з друзями і постійно посміхатися. Іноді таке відбувається з нею по інерції. При цьому вона може перебувати в розпачі, боротися з думками про суїцид і намагатися підтримувати видимість щасливого життя. Розпізнати хворобу у таких людей складно, тому що про їхній справжній стан знають тільки найближчі.

Міф №4: Депресія — це не хвороба

Так, часто симптоми складно розпізнати. Так, не існує єдиного і правильного лікування для всіх хворих. Але завжди слід пам'ятати, що депресія є серйозним захворюванням. За даними Клініки Майо, люди з депресією мають фізичні зміни в мозку. Під час хвороби має місце дисбаланс нейромедіаторів і гормонів в організмі. Депресія, як і багато інших хвороб, впливає на настрій, думки і фізичний стан.

Міф №5: Позитивні емоції завжди допоможуть вийти з депресії

Позитивні емоції під час лікування депресії дійсно важливі, однак виключно вони не допоможуть. Іноді вивести людину з хвороби може і потужний стрес. Це відбувається через викид адреналіну, який викликає в мозку протилежний депресії стан. Екстремальні ситуації змушують людину мобілізуватися, щоб подолати проблему. Буває, що після переживання стресу людина дійсно виходить з депресивного стану. Однак слід пам'ятати, що стрес завдає великої шкоди здоров'ю.

Міф №6: Депресія з'являється через авітаміноз і нестачу сонця

Насправді депресія не залежить від пори року. Вона може настати і в спекотний літній день, все дуже індивідуально. Під час авітамінозу і нестачі сонця з'являється сонливість, важко прокидатися, немає бажання працювати, виникає втома. Це ознаки зниженого тонусу, але не хвороби.

Періодична хандра — це нормально, але, на відміну від депресії, такий стан швидко минає. Іноді достатньо, щоб з'явилося сонце на вулиці або виникло відчуття наближення Нового Року. Під час депресії стан людини не покращиться через святкову метушню або веселих гостей.

Міф №7: Депресія — це не страшно

Адже страшно може бути, якщо людина хворіє на важковиліковне захворювання, а депресія — це щось несерйозне. Однак вона може обертатися великими стражданнями людини й її поганим функціонуванням в соціумі. В найгірших випадках депресія спричиняє самогубство.

Щорічно близько 800'000 людей гинуть через самогубство, це друга за значущістю причина смерті серед молодих людей. На тлі депресії можуть виникнути й більш серйозні хвороби, наприклад онкологія. Тому, якщо депресивний стан затягнувся, його необхідно лікувати.

Міф №8: Депресія — ознака неробства чи дурості

Саме через цей стереотип багато людей, які страждають на депресією, вважають за краще не говорити про неї і не шукати допомоги, хоча її потребують. Важливо усвідомити, що ніхто не впадає в депресію свідомо і за власним бажанням. Це розлад психіки, що впливає на людину біологічно, психологічно і соціально. Тому людина, яка почувається дійсно зле щодня, але змушує себе працювати і спілкуватися з людьми, заслуговує на повагу.

Міф №9: Депресію можна успадкувати

Згідно з дослідженнями, генетична схильність до депресії дійсно існує, але ризик для відносно здорових людей збільшується тільки на 10%. Раніше вважалося, що депресія передається у спадок, проте нові дослідження ставлять це під сумнів. Сім'ї, в яких родичі потерпали від цієї недуги, більш обізнані щодо симптомів, але це свідчить лише про те, що вони з більшою ймовірністю підуть до лікаря при першій необхідності.

Міф №10: Депресія визначається за емоційними симптомами

Вважається, що депресія — в голові, що хтось заїдає стрес їжею або починає пити. Насправді часто люди, які страждають на депресію, скаржаться на проблеми фізичного характеру. За даними Національного інституту психічного здоров'я США, депресія може проявлятися у вигляді безсоння, втоми, проблем з апетитом, болів у м'язах і грудях. Через міф про те, що депресія проявляється саме в емоційному стані людини, ми можемо не помічати фізичні ознаки. При цьому їх важливо враховувати при діагностиці й лікуванні.

+1
807
RSS
18:28
+1
_сміюсь Як не дивно, але мені особисто також вдавалося виборсатися з глибокої депресії самостійно, без лікарів… Якийсь я явно ненормальний! _сміюсь
23:05
+2
Дивний вираз: людина може посміхатися по інерції .
_вибачаюсь Може… _вибачаюсь
Знайома історія. Я теж вибиралася кілька разів з глибокої депресії самотужки. Не звикли ще українці ходити до психологів.

Випадкові Дописи