Незаможний брамін

Незаможний брамін
Джерело матеріалу:

Індійська притча


Якось Крішна та Арджуна розмовляли під час прогулянки, коли зустріли старого браміна, що просить милостиню. Зглянувшись над його становищем, Арджуна дав йому сумку, наповнену золотими монетами. Старий був у нестямі від радості. Але по дорозі додому, в лісі, його обікрав злодій. Нарікаючи на долю, наступного дня він знов вийшов просити милостиню.

Арджуна з Крішною побачили його знов і дізналися його історію. І знов Арджуна поспівчував йому, і подарував великий діамант. Старий узяв його і сховав для збереження в старий горщик, який не використовувався роками, і пішов спати.

Наступного ранку, коли він ще спав, його дружина вирушила до річки по воду, по дорозі додому вона посковзнулася, і її горщик розбився. Згадавши про старий горщик, що зберігався будинку, вона принесла його на річку і зачерпнула води. Коли вона опустила його в воду, діамант вислизнув з горщика і потонув в річці.

Повернувшись додому, вона побачила браміна, який відчайдушно шукав горщик по всьому будинку. Побачивши її з цим горщиком, він повідав їй про те, що сталося. Пригнічений новою невдачею, він вкотре пішов просити милостиню.

І знов Арджуна та Крішна побачили його і, коли Арджуна почув про нещастя, що сталося з ним, поділився з Крішною:

— Не думаю, що цей чоловік благословенний долею, не думаю, що зможу йому допомогти ще раз.

Крішна дав старому дві дрібні монети, чоловік взяв їх і побрів додому.

— Мій Боже, якщо золоті монети і діамант не змогли змінити його становище, що доброго можуть зробити дві дрібні монети! — вигукнув Арджуна.

Крішна посміхнувся і відповів:

— Подивимося.

По дорозі додому, проклинаючи свою долю, старий побачив рибу, спійману рибалкою, яка боролася за своє життя. Він зглянувся над нею і подумав: «На ці дві монетки все одно не роздобудеш їжі, краще я врятую життя цьому створінню». Він купив рибку і вже збирався випустити її в річку, коли помітив, що рибка задихалася через якийсь об'ємний предмет в роті. Вийнявши його, він побачив свій діамант, загублений у річці. Він дуже сильно зрадів і почав кричати:

— Подивіться, що я знайшов, подивіться, що я знайшов!

Саме в цей час повз браміна проходив злодій, який обікрав його в лісі. Почувши вигуки, він упізнав старого і подумав, що той також упізнав його і тому кричить. Боячись, що брамін може підвести його до покарання, злодій кинувся до нього, благаючи про прощення, і повернув йому всі вкрадені золоті монети. Брамін був щасливий і забрав все своє багатство.

Він попрямував прямо до Арджуни, повідав йому про те, як обернулися події, подякував за допомогу і пішов.

Арджуна запитав Крішну:

— Мій Боже, як так сталося, що золото і діамант не змогли допомогти йому, а твої мізерні дві монетки змогли?

Крішна відповів:

— Коли брамін володів золотом і діамантами, він думав тільки про себе і свої потреби, але, коли у нього було всього дві дрібні монетки, він поставив потребу іншої істоти вище своєї, і я подбав про нього. Правда в тому, Арджуно, коли ти думаєш про біль і нужду інших і працюєш, щоб допомогти їм, ти робиш роботу Бога, і, як наслідок, Бог сам піклується про тебе.

+2
526
RSS
14:47
+2
В оригіналі замість «двох дрібних монет» фігурують «2 пенні». Це вказує на те, що притча могла бути змінена при первинному перекладі з хінді на англійську. Тим не менш, сила притчі цілком оригінальна.
Є така формула, як розбагатіти: Придумай, чим ти можеш бути корисним для інших, і будеш мати все, що захочеш.
16:39 (відредаговано)
+2
В кінці оповіді висновок (1): допомагати іншим — це робота Бога. Ага! Так ось чому наш друг Тимур намагається всім нам чимось допомогти! Далі. За формулою від Двінки (2): придумай, чим будеш корисним для інших, і ти матимеш все, що захочеш: побачимо (3), як збуватимуться Тимурові мрії, особливо про зростання добробуту. Ми — СВІТОЧАНИ, чекаємо, Тимуре, від тебе повідомлень, який результат дає ця ЖИТТЄВА СТРАТЕГІЯ
Я не тому намагаюся допомагати іншим, щоб виконувати «роботу Бога». Людина не в змозі виконати цю роботу — тривіально не потягне! Власне, навіть в к/ф "Брюс Всемогутній" сказано прямим текстом:
— Я доручив твоїй опіці не все людство, а лише малесеньку його діляночку — а ти навіть з цим не можеш впоратися!..
Тим не менш, з точки зору юдаїзму, людина є співтворцем цього світу разом з Богом! Тому завдання людини на землі — поліпшувати довколишнє життя в доступних людині межах. Ви перебуваєте в моїй «зоні відповідальності» — отож я й намагаюся вам допомогти. Якщо ви просите…
_соромлюсь

побачимо (3), як збуватимуться Тимурові мрії, особливо про зростання добробуту.

Божечки, що ти таке кажеш?!
Нащо брамінам/брахманам зростання добробуту, багатство, заможність і т.ін.?!
_стежу
Браміни/брахмани мріють, щонайменше, про мудрість. А також про духовність, саморозкриття тощо…
Якщо спиратися на мій матеріал "Перевертаємо піраміди", то ти мусиш розуміти, що при моєму енергетичному рівні «500» (я розповідав, як наміряв це «м'язовим тестом», який потім неодноразово повторював) я націлений на верхівку (!!!) піраміди Маслоу — а це, насамперед, естетичні потреби (любов, радість, гармонія, краса), а після їхнього задоволення — духовні потреби (особистісне зростання, розвиток, самопізнання, самоактуалізація).
_закоханий _закоханий _закоханий
І при чому тут «зростання добробуту»?! Це мені забезпечила кохана дружина — за що їй безмірна подяка! Досягнутої бази з мене вистачить, я на інше націлений.
_вибачаюсь
Серйозно!!!

Випадкові Дописи