УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Анатолій ВИСОТА: Про рік 2018-й (3, 01.2019)

Анатолій ВИСОТА: Про рік 2018-й (3, 01.2019)

Із п’яти останніх років минулий 2018-й рік був для України найспокійнішим. Хоч Крим і надалі залишався окупованим Московією, а на Донбасі тривала хитра війна. І були загострення, були піки хвилювань, згадаймо лиш за провокацію, вчинену агресором проти наших військово-морських сил в кінці листопада-18. Московія шукала тоді привід для повномасштабної війни проти України і цієї війни вдалося тоді уникнути. Ось що я відмітив собі в НОТАТКАХ про минулий рік.

       Із НОТАТОК 
У січні Верховна Рада прийняла так довго обговорюваний Закон із скороченою назвою «про деокупацію Донбасу». Була перейменована АНТИТЕРОРИСТИЧНА ОПЕРАЦІЯ (АТО) на ОПЕРАЦІЮ ОБ'ЄДНАНИХ СИЛ (ООС).  В цьому Законі на законодавчому рівні стверджувалося, що Московія є агресором і окупантом цих наших земель і несе повну відповідальність за підневільних громадян Донбасу.

В кінці січня настрою українцям додала перемога нашого Олександра Усика над латвійським чемпіоном Брієдісом. Наш боксер отримав два чемпіонські пояси у професійному боксі. 

28 січня Києвом пройшла колона із 600 учасників боїв на Донбасі – це відбулося заприсяження «Національних дружин».
У лютому відбулося відкриття 23-х зимових ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР, на яких наша команда виступила достойно, завоювавши одну золоту медаль і зайнявши 21-ше місце. 

8 березня арештували полковника В. Рубана разом із машиною зброї, яку він привіз із тимчасово окупованих територій – окремих районів Донецької і Луганської областей. 22 березня у Верховній Раді арештували, а потім і ув’язнили Надію Савченко – народного депутата із звинуваченням у підготовці військового перевороту. Нині слідство завершене, є 30 томів справи, передачу якої затягують адвокати ув’язненої, сподіваючись, що новообрана влада її відпустить із в’язниці.
Західні країни нам допомагали амуніцією і їжею, але тільки не летальною зброєю, хибно пояснюючи це «не розпалюванням війни на Донбасі». І ось нарешті у квітні США продали нам ДЖАВЕЛІНИ – надійні протитанкові ракетні установки, бо Московія завезла вже тих танків на Донбас більше 600, що є порівнянним із числом цієї зброї у європейських країнах НАТО. Цього ж місяця українці згадали, що не мають своєї помісної православної церкви. І Верховна Рада, Президент і ієрархи трьох церков звернулися до Константинопольського патріарха Варфоломія з проханням надати Україні Томос про автокефалію. 

24  травня відбулося відкриття тунелю БЕСКИД під Карпатами. Він має довжину до 2 км і по його двох коліях можна іздити в Європу і до нас з Європи. 


24 і 26 травня відбулася ще одна радісна подія: Київ приймав фінали Ліги чемпіонів Європи з футболу. 500 мільйонів людей із 200 країн побачили квітучу нашу столицю і тисячі радісних українців. Ворогу не вдалося затьмарити це свято диверсіями і вбивствами – це упереджуюче спрацювали спецслужби України. 


На 21 липня був запланований фінал об’єднавчих боїв за звання абсолютного чемпіона з боксу. Московія все зробила, щоб цей бій відбувся саме на її території. Тим більшою була радість українців, коли наш Олександр Усик переміг їхнього боксера – осетинця Мурата Гассієва у Москві і став абсолютним чемпіоном, завоювавши всі 4 чемпіонські пояси. 


24 серпня у Києві відбувся могутній військовий парад на честь 27-ї річниці Незалежності України і сотої річниці утворення Української Народної Республіки. Там я побачив і «джавеліни», і контрабарейні станції і нову нашу ракетну зброю. Наші воїни показали всій Україні чудовий вишкіл і рішучість воювати за звільнення всіх наших земель. На тому параді вперше офіційно пролунало військове вітання: «Слава Україні! – Героям слава!». 

11 жовтня Константинопольський Патріарх Варфоломій і Синод ухвалили розпочати процес надання Україні Томосу. А ми все рахували дні і місяці, коли той Томос нарешті буде в Україні. Але світове православ’я має свої канони.
І ще раз в минулому році наш боксер порадував українців. 10 листопада в англійському Манчестері Олександр Усик переміг нокаутом Тоні Белью, підтвердивши своє абсолютне чемпіонство з боксу.
25 листопада Московія напала на три наші кораблі коло Криму в нейтральних водах Чорного моря. 

Наші моряки не відкрили вогонь у відповідь, щоб не дати ворогу підстав розпочати проти України повномасштабну війну. Три наші кораблі були захоплені, 24 моряки стали військово-полоненими, з них три моряки були поранені.
У відповідь на провокації Московії у Чорному морі 26 листопада в Україні був уперше введений ВОЄННИЙ СТАН — у десяти областях і терміном на 30 днів. 


15 грудня в Києві в Софійському соборі відбувся об’єднавчий собор представників трьох церков. Українська православна церква (КП), Українська православна церква (МП) і Українська автокефальна православна церква об’єдналися в одну Помісну Церкву України (ПЦУ). Україна скидає з себе ще й церковну неволю. 


30 грудня стало відомо, що Україна отримала рекордний урожай зернових і зерно-бобових культур у 70,1 мільйонів тон. 

Нагадую, що у 2017 році було отримано теж величезний урожай у 62 мільйони тон. У минулому 2018 році Україна отримала ще й рекордний урожай яблук і стала експортувати їх у Польщу й інші країни Європи. 


31 грудня 2018 р. Центральна Виборча Комісія оголосила про початок виборчої кампанії Президента України.

       Ще кілька речень 
Треба не забувати, що вже п’ятий рік триває війна за незалежність України і, що з нами воює ядерна держава Московія. Московія розуміє, що квітуча незалежна Україна – це смерть московської імперії, а тому намагається нас, українців, спочатку поневолити, а потім і знищити. Тому головним досягненням 2018 року я вважаю ЗБЕРЕЖЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ України.
Отримання рекордних врожаїв зернових культур, у млн. т: за 2018 – 70,10; 2017 – 62; 2016 – 66; 2015 – 59,96; 2014 – 63,80; і за 2013 рік – 57,10 — є гарантією того, що незважаючи на війну, в Україні ми не бачимо голих, босих і голодних людей.
Більшість українців оглядаються на заможне життя європейців, хитають зубожілими головами: от би й нам так жити, забуваючи, бо самі винні в тому, що у нас  є олігархи і визискувачі – самі ж голосували роками й роками за комуністів і їхніх нащадків, адже від початку незалежності задивлялися на Кремль. А треба було усією Україною ще з 1992 року брати рішучий курс на вступ до НАТО, як це зробили країни Прибалтики. Звичайно з часом ми досягнемо стандартів і НАТО, і Євросоюзу.
За останні роки Україна позбувається від газової залежності від Московії. За рік ми споживаємо близько 30 мільярдів м куб. природного газу, а добуваємо свого близько 20 мільярдів за рік. Мине кілька років і є надія, що наша країна ще  буде експортувати свій газ у Європу.
Про це ніхто не говорить, а я скажу, що ми ще маємо критичну залежність від Московії: вона може будь-коли припинити продажу нам ТВЕЛ,ів для АЕС. А це до половини всієї електроенергії, яка виробляється в Україні. Тому треба за 2019 рік переобладнати більшість ядерних блоків під ТВЕЛ, и,  наприклад, із США. (Ми маємо 4 діючі АЕС, на яких є 15 ядерних реакторів. Найбільшою є Запорізька АЕС з шістьма енергоблоками): 


Попереду вибори Президента і я думаю, за кого ж мені голосувати? Я схиляюся до того, щоб не втратити те, що маємо, тобто я за «синицю в руках». Але гарантовано підтримував би того претендента, який би уклав оборонний військовий договір між Україною і США. До НАТО нам ще далеко, а такий договір гарантував би нам збереження незалежності України.

Хай же буде! 

Додаток від 23 січня 2019 р.

За порадою товариша і заради об'єктивності згадаю і про те, що засмучувало українців у 2018 р.

На хвилі дефіциту антрациту на початку року була придумана додаткова схема збагачення олігарха під назвою РОТЕРДАМ+. Майже півроку українців тривожили євробляхери, які домагалися здешевчання імпортних авто. І вони добилися того, що влада пішла на поступки. Подорожчав проїзд, подорожчав газ та  електроенергія і продукти харчування. А на фоні цього влітку Порошенко відпочивав кілька днів на Мальдівах, а керівники НАФТОГАЗУ отримали мільйонні премії. Корупція за рік навряд чи зменшилася і всі високооплачувані антикорупційні органи не посадили за грати жодного значного корупціонера (Насіров не в рахунок). Це так багаті дражнили бідних. Результат: рівень довіри народу до влади впав до рівня 5% і нижче. Високий рівень довіри зберігся лише до армії і церкви.  Треба було регулярно, кожного місяця або й тижня, розповідати людям про актуальні проблеми і як їх збираються вирішувати.Можна й ще додати негативу, та чи від цього нам полегшає?

А яке головне завдання України  у 2019 році? Може досягнення середньої зарплати у 15 тисяч і пенсії у 5 тисяч? Може зниження ціни на газ удвічі чи учетверо?  Ох, як би нам хотілося цього та іншого! Хто має  хоч якусь відповідальність за себе й родину, той, подумавши, скаже: Головним завданням України у 2019 році є ЗБЕРЕЖЕННЯ СОБОРНОСТІ І НЕЗАЛЕЖНОСТІ.  Під виконання цього завдання треба й обрати Президента, який це забезпечить.

Хай же таки буде!

+6
494
RSS
19:54
+3
А що вам, шановні світочани, запам'яталося із минулого 2018-го року?
21:49
+3
Мені 2018 рік запам'ятався черговим «стрибком» вище голови.
В 2005 році я, здається, поставив не зафіксований належним чином рекорд серед україномовних прозаїків — бо за той рік у мене вийшло 3 книжки:

У поетів, звісно, і по 6 метеликів могло виходити, але у прозаїків виходило переважно по одній. Коли ж по дві — прозаїк потрапляв у категорію «видатних», яких ставили за приклад іншим. Коли я говорив, що в 2005 році у мене вийшло 3 книжки — в це просто не вірили, бо про таке навіть не мріяли. Отож тоді я «стрибнув» настільки високо, що критики мене тривіально… прогледіли. А може, списали все на «недолітературність» фантастики як жанру. Все можливо! Бо коли я подав усі 3 книжки на єдину на той час премію для україномовної фантастики в рамках фестивалю «Портал», журі ухвалило не зовсім зрозуміле рішення: номінацію україномовної фантастики за 2005 рік не розглядати…
_не_знаю
Але в 2018 році я переплюнув себе самого, бо у мене вийшло аж 4 книжки за рік — книги 1-4 нашої з Оленою епопеї:
23:48 (відредаговано)
+2
Таки є чим похвалитися. І це справді видатне досягнення нашого світочанина Тимура — написати і видати 4 книги за рік. А скільки книг взагалі минулого року видано в Україні? (по назвах і за накладами).
Поки що не бачив. Мабуть, ще не підбили річну статистику в масштабах держави.
08:33 (відредаговано)
+3
Чесно кажучи, не дуже фіксують для себе політичні події! Тому було цікаво почитати, не можу погодитися, що рік був спокійний, навіть з наведених фактів в статті. На мою думку, ми просто звикли, так звикли! Людина звикає до всього навіть до війни, тому навіть гострі моменти сприймає спокійна (а подекуди байдуже).
Щиро радію за позитивні досягнення українців! Хотілося, щоб змінилася національна свідомість наших людей, але взяти відповідальність вповній мірі, нажаль, ми не готові! Бо бачу, як нами знову і знову маніпулюють з екранів телеканалів і більшість ведеться.
Але, я все, все більше спостерігаю усвідомленних людей, яким не байдуже, як і чому ми так живемо. Деякі, навіть, починають діяти: не сміттять, сортують сміття, наводять лад в сім'ях, відроджують традиції, працюють на результат, а не для вигоди...., Живуть, що я можу для..!
Так це дрібниці, але велику складається з маленького!
Працюємо, разом ми сила!
Хай всім буде радість в 2019 і кожен усвідомить, хто він, для чого він саме тут, і принесе користь собі і людям!!!
Люблю вас ви найкращі!
08:50
+3
Дякую, Олено, за твій такий докладний відгук. Спасибі за побажання жити відповідально і в радості!
09:02
+4
Учора прочитав у стрічці новин про те, що у 2021 році Україна буде купувати більшість ТВЕЛ,ів у США. Я не знаю, який у нас є запас цих Тепло Виділяючих Елементів з Московії, але треба пам'ятати, як у січні 2009 року москвини перекрили нам подачу газу.
13:41 (відредаговано)
+2
Атомна енергетика — це одна з «больових точок» України. Зараз дам добірочку матеріалів для роздуму…
_ображений

UPD. Ось тобі добірочка — читай і думай…
Цікавий аналіз, дякую за те, що дали можливість все згадати))
19:14
+2
Проблема енергетики розглядається ще і в норвезькому серіалі ОКУПОВАНІ: uaserials.pro/66-okupovani-sezon-1.html
Там пропонується замість уранової ТОРІЄВА ЕНЕРГЕТИКА
16:12
+4
Багато чого відбулося у 2018 році, гарних подій та й сумних.А оце я думаю, що принесе нам 2019 рік, хочеться вірити, що тільки хороше, бо надія та віра на краще — то головне.Всім миру, достатку та здоров'я!
12:53
+2
Сподіваюся, що в нас буде стрімко розвиватися ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ЕНЕРГЕТИКА за прикладом Німеччини, де вона займає вже 40% (!).
18:43 (відредаговано)
+3
Дякую за статтю та побажання! Гарний підсумок минулого року. Працювати над собою, вдосконалювати, тим покращуючи стан довкілля
23:20
+3
Допис написаний у вигляді щоденника, але чомусь згадуються тільки позитивні події. А де ж негатив? Його що, не було? Не було ганебного Ротердаму +, рейдерських захоплень підприємств і врожаю, підвищення цін на проїзд у 2 рази, підвищення цін на газ, ел. енергію, комунальні послуги. Чи не було ліквідовано соратницею Порошенка Гонтарєвою більше 80 банків, у зв'язку із чим люди втратили свої заощадження. Чи не було повідомлень про кричущу корупцію, про збільшення статків можновладців у рази за рік, в т. ч. і Порошенка. Про реєстрацію ним в офшорах численних компаній, про його відпочинок на Мальдівах, про корупційні премії працівникам Нафтогазу. У 1968-70 роках я служив на китайському кордоні. Тоді китайці поїли всіх горобців і ворон, а де Китай зараз? Але для цього їм прийшлося прийняти стимулююче виробництво законодавство, розстріляти 10 тисяч корупціонерів і сотні тисяч ув'язнити. У нас, із відомих, ні одного. Про це все, на мій погляд, варто було б згадати. Для об'єктивності. Людей треба будити, або, хоча б, не давати спати. А ти, дорогий друже Анатолію, заколисуєш їх. І останнє: за кого голосувати?.. Суть твого допису, де все добре і ніякого негативу, відповідає: за Петра Мальдівського, за «синицю в руках».
Все почалося з того, що наприкінці минулого року друг Анатолій сказав: «Щось ми, українці, все про негатив та й про негатив торочимо. А варто б говорити більше про позитив! От цим і займемося». Тому на Світочі з подачі друга Анатолія пройшла низка публікацій про позитивні досягнення України та українців у 2018 році.
_вибачаюсь
01:23 (відредаговано)
+2
Ось перелік деяких матеріалів, опублікованих другом Анатолієм і, як-то кажуть, «націлених на позитивне майбутнє»:
ТАКИ Є НАДІЯ НА КРАЩЕ (2016)
Анатолій ВИСОТА: БУДЕМО ЖИТИ КРАЩЕ (2, 2.18)
Анатолій ВИСОТА: МАРШ НОВОЇ АРМІЇ-18 (3, 8.18)

_чудово _чудово _чудово
Почитайте. Щиро раджу!
00:26
+2
Друже Миколо, не все так просто. Те, про що ми думаємо, те й стається. Коли народ стогне й жаліється та нарікає, як йому важко, то те й стається. Мені теж порох не подобається, але пуйло вважає його своїм ворогом. Вся пропагвнда нині запрошує українців приєднатися в цьому до нього. Посіяти хаос і розв'язати війну всіх проти всіх. А тоді й кинутися «рятувати» малоросів, щоб не повбивали один одного. А кого ти бачиш новим Президентом?
13:10
+2
Сьогодні я зробив додаток до цього допису, бо гадаю, що друг Микола в чомусь має рацію.
15:59
+3
Хотілось би бачити Президентом Кушелинського від Свободи, але в другий тур вийти йому, мабуть, не вдасться. В другий тур вийдуть, очевидно, Порошенко і Тимошенко. Якщо виберимо Порошенка — жорстоке і ганебне пограбування країни продовжиться ще 5 років. Тому треба голосувати за Тимошенко. У свій час вона заставила заплатити за Запоріжсталь реальну ціну, Заставила олігархів платити податки (з 7% довела до 70%), виплатила тримісячну заборгованість зарплати і пенсій б'ютжетникам і пенсіонерам, ліквідувала віяльне відключення електроенергії, підтримала розвиток малого підприємництва. Тому всі і ополчилися проти неї. Вони знають що вона не дасть їм так гуляти, як вони гуляють при Порошенко. Якщо при Януковичу гуляла сім'я і приближені, то при Порошенко — вся «королівська рать». Сьогодні, по деклараціях у податковій, у нас 5 тисяч мільйонерів. Це офіційні дані. А тих, які не можуть заплатити за комунальні послуги, не мають що їсти, не мають за що купити найнеобхідніші ліки — мільйони.На економічному форумі Тимошенко, представила команду кращих економістів і виробничників, які готові втілювати програму відродження країни в життя. Задумаймося, чи хоч один кандидат так себе зарекомендував? Ні в одного із них за душею, крім голослівних обіцянок, нічого нема. Тому аналізуймо, думаймо, робімо висновки і обираймо свідомо. І не зважаймо на армію проплачених брехунів.
16:30 (відредаговано)
+2
Хотілось би бачити Президентом Кушелинського від Свободи

Перепрошую, а хто такий Кушелинський?! _стежу Може, Кошулинський?..
16:28
+2
Головним завданням України у 2019 році є ЗБЕРЕЖЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ.

Точніше, збереження України в якості цілісної країни — я б це так назвав.
17:22 (відредаговано)
+2
Друже Миколо, економічні питання другорядні. Збереження НЕЗАЛЕЖНОЇ і СОБОРНОЇ України — це першорядне завдання. Втратимо Україну, то позбудемося й того, що маємо. Невже Голодомор так нічого й не навчив? Кошулинський теж мені симпатичний. А Юлю я не бачу в якості Верховного Головнокомандуючого. Та й авторитет її серед керівників країн- наших партнерів мінімальний. А говорить вона правильні речі.
А говорить вона правильні речі.

В період розвалу СРСР нам було дуже кепсько. Звісно, я на той час харчувався найгірше, бо і дочка мала, й жінці щось підкинути треба, і мамі, й особливо татові, у якого вже стався інфаркт. А оскільки в 1986 році я весь час лишався в Києві та ще й на комсомольські суботники в 100-кілометрову зону ЧАЕС їздив, то печінка, 12-пала кишка і підшлункова залоза у мене просіли жахливо.
_шкодую
Отож після ушпиталення мене поставили на диспансерного обліку з холецистоангіохолітом опинився я в санаторії в Миргороді у вересні 1993 року. Не життя було — малина!!! Весь день ходи собі на процедури, пий водичку, у вільний час пиши черговий роман… А з розваг у номері було радіо. А саме в той час Леоніда Кучму знімали з посади прем'єр-міністра… Отож найзапекліші баталії, що відбувалися в сесійній залі ВРУ, я слухав у прямій трансляції, відволікаючись на процедури. І знаєш, в якийсь момент зробив приголомшливе відкриття:

  • в якийсь момент усі можновладці (президент Кравчук, прем'єр-міністр Кучма, народні депутати, міністри та ін) почали різати з парламентської трибуни ПРАВДУ!!!

Це було так чудово: що не виступ — те ПРАВДА-МАТКА в очі!!! Сермяжна, домоткана й кондова правда © — зовсім як у Ільфа і Петрова в «Золотому теляті»…
_не_знаю
Але скінчилася епохальна парламентська епопея. Кучма пішов у відставку за власним бажанням. І… все скінчилося!!! Ті, хто раніше різав правду-мтку в очі — знов безнадійно брехали…
_дідько
Отже, після вересня 1993 року я припинив вірити словам можновладців і став дивитися тільки й виключно на їхні справи. Отже, зараз ЮВТ може говорити що завгодно. І порошенко може говорити що завгодно. І Гриценко, і Кошулинський, і Смешко, і Зеленський, і хто там ще… Всі-всі-всі!!! Мені начхати на всі їхні слова і програми. Треба на їхні справи дивитися. І крапка.
Мені начхати на всі їхні слова і програми. Треба на їхні справи дивитися. І крапка.

Ну, моя мама і досі згадує, як Юля пенсії підвищила у 2008 році.
З ЮВТ у мене пов'язано одразу декілька історій. Причому в підсумку кількість цих історій перевищує все, пов'язане з Кучмою, з Ющенком, з Порошенком і Януковичем. Найголовніша моя претензія: у неї на руках кров одного з журналістів, який вчив мене азам цієї професії. Його кров щоразу стукає в моє серце, коли йдеться про ЮВТ.
_шкодую
Це гірше навіть, ніж у випадку з Порошенком, у якого моя мама не добилася правосуддя. Бо там був нещасний випадок, а тут — кров мого старшого колеги.
_шкодую
Та навіть якби заради цілого я «наступив би на горло власній пісні», то лишаються дві менші претензії:
— у ЮВТ в політиці немає гальм, тому «політика як мистецтво компромісів» для неї неможлива за визначенням;
— ЮВТ завжди має «план А» й не має «плану Б», це вона довела на межі 2009-2010 років.
Довірити такій персоні управління державою, що перебуває в стані війни, я не можу ні в якому разі. Адже успішність/неуспішність у війні визначається, насамперед, пошуком потужних міцних союзників. А війни виграються, насамперед, на дипломатичному фронті. А тут ЮВТ тривіально слабка.
_не_знаю
А пенсії підвищувала не тільки вона. Янукович теж пенсії підвищував — і що з того?! Писати в Ростов, нехай вертається, чи як?..
00:41 (відредаговано)
+2
Верховний Головнокомандуючий на високих підборах — це карикатура. Та головне не це. Її звинувачують в агентурних зв'язках з ФСБ Московії. Це сказав генерал СБУ…
Ну-у-у… Даля Грібаускайте — теж «главковерх на високих підборах». І що, погано з роллю справляється, скажеш?!


Не кажу вже про «залізну леді» Маргарет Тетчер, за прем'єрства якої відбулася війна з Аргентиною.


Або згадай Орлеанську Діву — Жанну д'Арк


Мовчу вже за легендарних палениць — «жінок-богатирок»… Тому уявити «главковерха на підборах» я ще можу. А от щодо зв'язків з Московією — у мене є свої альтернативні джерела, які стверджують те саме. І це значно, значно серйозніше!..
_шкодую
13:19
+2
Згадав: про те, що ювт на гачку у ФСБ Московії, стверджує генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко — Герой України.
21:12
+2
То назовіть, панове Тимуре і Анатолію, свою кандидатуру. Не ховайтеся за безпощадною критикою одного кандидата, якого критикують всі провладні. Тоді буде предметна дискусія. І може, в такому випадку, підключаться і інші, і буде якась користь для суспільства.
Бо питання надважливе. Помилка у виборі погубить Україну і без Путіна.
Окрім Порошенка, іншого варіанту я не бачу.
23:28
+1
Окрім Тимошенко, іншого варіанту я не бачу _посміхаюсь
Отож кожен і голосуватиме за свій варіант _вибачаюсь

Випадкові Дописи