Як підвищити везіння (2)

Як підвищити везіння (2)
Джерело матеріалу:

Вчені з'ясували, як притягають удачу люди, яким везе у всьому


Що тільки не вигадувало людство за тисячі років свого існування, щоб притягнути Її Величність Удачу. І навіть наше технологічне покоління про всяк випадок посилає когось до біса перед важливою подією, стукає по дереву і плює через ліве плече. А головне, що наука зовсім не забороняє нам цим займатися. Навпаки, вчені хором стверджують: «Удачу притягати можна і потрібно». Розповімо, як це зробити.

AdMe.ru вивчив кілька досліджень щодо удачі та знайшов науково доведені способи її притягання. При перепощуванні статті ефект подвоюється.

1. Талісмани працюють

Вчені з Німеччини провели кілька експериментів і виявили, що дотримання забобонів дійсно допомагає людині досягти успіху. Вся річ в психології, містика тут абсолютно ні до чого.

Наприклад, талісмани на удачу підвищують упевненість учасників в тому, що майбутнє завдання буде виконано добре. А це помітно впливає на їхню ефективність. В одному з експериментів спритність і загальний результат гри в гольф були помітно вищими у тих гольфістів, у яких був свій «щасливий м'яч», а студенти зі «щасливими ручками» справлялися із завданнями краще, ніж їхні скептичні однокашники.

2. Наполегливим щастить більше

Економіст Алан Кирман на дух не переносить забобони і разом зі своєю групою придумав експеримент, який доводить, що удача насправді не що інше, як результат виявленої наполегливості в досягненні мети.

Дослідники створили модель невеликої парковки поряд з будівлею, а учасників попросили розділитися на тих, хто вважає себе везучими, і тих, хто впевнений у власному невезінні. Щасливчики колесили парковкою кілька хвилин в пошуках гарного місця, і їм вдавалося припаркуватися ближче до будівлі, в той час як невдахи одразу займали найнезручніше місце для паркування.

Численні історії успіху відомих людей доводять тезу Кирмана. Наприклад, винахідник пилососів Dyson сконструював свою новинку «циклон» без мішка для збирання пилу тільки з 5'127-ї спроби, а письменниця Джоан Роулінг дістала 9 відмов від видавництв, перш ніж був опублікований «Гаррі Поттер». Вони не опускали руки просто тому, що їм нібито «не щастило».

3. Інтуїція — це всього лише звичка нашого мозку

Інтуїція, як стверджують вчені, не що інше, як звичний спосіб міркування, створений еволюцією для того, щоб ми могли швидко оцінити небезпеку за її неочевидними ознаками і так само швидко відреагувати. Але, на жаль, ця система не настільки добре налагоджена, і найчастіше вона подає нам помилкову тривогу.

Явище, коли людина довіряється лише своїй інтуїції, відкинувши закони логіки, називають помилкою гравця. Наприклад, якщо ми двічі підкинемо монетку і випаде решка, то на третій раз ми будемо впевнені, що випаде орел. А насправді шанс викинути орла в цій грі на будь-якій спробі дорівнює 50%.

4. Віра в свою удачу підвищує продуктивність

Психологи Луїза Дей і Джон Молтбі провели серію експериментів над студентами-«щасливчиками» і студентами-«невдахами», під час яких відстежували активність їхнього мозку. З'ясувалося, що віра у власну удачу допомагає використовувати свої розумові можливості на повну.

Діяльність мозку «невдах», навпаки, виглядала помітно менш активною, вони проявляли слабкі організаторські здібності та складніше переключалися між завданнями при досягненні цілей.

Особливо добре розкриває секрети успіху експеримент з газетами, які дослідник видав студентам з проханням порахувати в них ілюстрації. Улюбленці фортуни одразу ж помічали напис «Не працюй, тут 45 фото», а «невдахи», змирившись з нудним завданням, просто продовжували монотонно рахувати картинки. Люди, які зациклені на своїй невдачливості, не помічають подарунків долі, розкиданих буквально у них під носом.

5. Свою удачу можна «натренувати»

Доведено, що віра в своє стабільне везіння, а не скороминущу удачу від випадку до випадку підвищує мотивацію до вирішення складніших завдань і збільшує шанси на успіх. Виходить, що чим більше нам щастить, тим більше нам щастить — як би дивно це не звучало.

Ми можемо перехитрувати свій мозок і змусити його вірити в стабільну удачу. Починати краще з простих завдань, які ви майже гарантовано виконаєте з успіхом, а потім поступово просуватися до більш складних. Маленькі перемоги посилять віру в себе і приведуть до справжнього успіху.

+2
1091
RSS
01:09
+2
Сьогодні натрапив на дві різні статті в двох різних джерелах — на одну тему… Це друга, перша тут.
21:13
+2
Справді, що наполегливим щастить більше

Випадкові Дописи