УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Чим корисне диво

Чим корисне диво
Джерело матеріалу:

5 причин вірити в Діда Мороза


Дівчинці 8 років, але вона досі вірить в Діда Мороза. Чи потрібно їй вже розповісти, що подарунки під ялинку купують батьки?

Всі ми в дитинстві писали йому листи, вчили для нього віршики і рахували дні, що залишилися до зустрічі. Але зараз, ставши татами і мамами, іноді сумніваємося: а чи потрібно підтримувати в дитині віру в Діда Мороза?

Потрібно, хоча б тому, що...

… це розвиває уяву

Спробуйте на всі запитання дитини (а їх буде безліч: «Де живе Дід Мороз?», «Що він їсть?», «Хто його дружина?», «Що дідусь робить влітку?», «Як він дізнається, що мені подарувати?») відповідати максимально докладно. Фантазуйте разом з дитиною: «А що буде, якщо Дід Мороз...» Все це дуже корисно для розвитку творчих здібностей дитини. І не думайте, що, розповідаючи про Діда Мороза, обманюєте малюка. Ви ж читаєте йому казки, показуєте мультфільми, ходите з ним на театральні вистави і не підкреслюєте постійно, що все, що він бачить, — «це брехня, та в ній натяк».

… це корисно для психіки

Дід Мороз — метафора любові й добра, символ дива, яке неодмінно має бути в нашому житті. А здатність вірити в дива стане в нагоді також в дорослому віці: в критичний момент — тоді, коли, здається, виходу немає і не буде — вона допоможе прийняти ситуацію і знайти вирішення проблеми.

… це весело

Листи Діду Морозу, саморобні листівки та подарунки, підготовка до ранків і новорічних вистав — вся ця передсвяткова суєта приносить величезне задоволення дітям. А педіатри помітили: в очікуванні Нового Року діти набагато менше хворіють. І справді, хіба будеш сидіти вдома і температурити, коли очікується стільки всього цікавого!

… в Діда Мороза вірять всі

Можна, звісно, одразу сказати, що подарунки дітям на Новий Рік дарують батьки. Але колись дитина виявить, що існує якийсь дідусь, який приніс мішечок цукерок Маші, самокат Петі й машинку Васі. Приніс подарунки всім, окрім неї! Ось же ці іграшки, діти їх показують! І тоді, які б логічні доводи ви не навели (Дід Мороз — казковий персонаж, насправді його не існує, подарунки куплені батьками тощо), трьох-, чотирьох- або п'ятирічка напевно відчує себе обділеним, якимсь не таким.

… це допомагає вчитися

Щоб сподобатися Дідові Морозу і заслужити подарунок, діти не тільки розучують танці, вірші й пісеньки, багато хто з них вчаться читати і писати, намагаються бути добрими, слухняними.


Психолог Владислава Ладмарі:

— Світ дитини наповнений дивами. Дитяче «магічне» мислення, коли все навколо може стати таким, як хоче дитина, головне — сильно повірити, залишає простір для приходу в життя рішень ззовні, звідти, звідки ти ніби й не чекаєш. Це дає дітям такі можливості, про які ми, дорослі, правду кажучи, нічого докладно і не знаємо.

Критичний розум дорослого сприймає лише те, що має бути, ігноруючи безліч варіантів, які пропонує нам життя. Це блокує ту частину успіху, яка пов'язана саме з умінням бути гнучкими, відкритими, відпускати контроль там, де він не потрібен.

Дід Мороз може принести в твоє життя щось хороше — просто тому, що ти щиро цього бажаєш, ти приготував для бажаного місце і дуже його чекаєш. Незалежно від того, слухняний ти або балуваний, хтось любить тебе, приймає твої бажання і, навіть якщо не втілить їх повністю, зробить, що зможе.

Чому дійсно варто навчити дітей, то це бажати, отримувати бажане відкрито, з гідністю і, найголовніше, з вдячністю, а не з позиції «мені всі винні».

+2
353
RSS
01:16
+2
Новорічні свята вже минули. Та й не Дід Мороз, а Святий Миколай для України є актуальним новорічним персонажем… Тим не менш, в статті добре написано про «магічне мислення» — цим мені матеріал і сподобався!
13:43
+2
І мені теж сподобався.

Випадкові Дописи