Чарівний пендель

Чарівний пендель
Джерело матеріалу:

Будь-яка криза — це всього лише новий щабель для вашого розвитку. У психології визначення кризи трактується як стан, при якому людина не може існувати в тій системі, яку вона для себе збудувала. Ця система, можливо, навіть була зручна і симпатична. Але для вас вона вже більше нежиттєздатна.

Для прикладу. Ви гаруєте на роботі, як проклятий, цілими днями, а премії та надбавки йдуть вашим колегам, та й результатів особливих від вашого трудоголізму не видно. Або ви ходите на побачення, користуєтеся успіхом у протилежної статі, але ось уже третій роман поспіль йде по одному і тому ж сценарію, і ви знов залишаєтеся біля розбитого корита… Це і є — криза.

Але! Не було б щастя, та нещастя допомогло. Коли ви доходите усвідомлення, що у вас криза — це той самий чарівний пендель, який допоможе вам переглянути картину світу і себе, любого, в ній. Головне, піти у вірному напрямі.

Оцініть теперішнє

Якщо ви помітили, що ваше життя або якась із його сфер нагадує біг хом'ячка в колесі, задайте собі запитання: «Які дії давали раніше результат, а тепер ні? Чому?»

Наприклад, ви працюєте так само старанно, як і раніше, а чергове підвищення на посаді дісталося не вам, а Каті. Ви, звісно, можете себе втішати, що Катя — пліткарка і лаштує підступи, але результат від цього ніяк не зміниться. Треба зрозуміти для себе одну просту річ: які б методи не використовувала Катя, вони виявилися крутішими. А ви плентаєтеся в хвості.

Намалюйте майбутнє

Тепер давайте визначатися з майбутнім. Напишіть, яким ви його бачите? Якщо навіть Катя і лаштувала підступи, чи готові ви працювати в такій атмосфері? Чи бачите ви себе в компанії, де нагорода чекає на того, хто використовує такі ось методи? Або на роботі вашої мрії людину цінують за заслугами?

Якщо вам зрадив чоловік і криза наздогнала всю сім'ю, вирішіть, чи хочете ви залишитися з цією людиною? Чи будете почуватися з ним щасливою?

Дуже важливо співвіднести картину свого майбутнього з нинішніми і минулими подіями. Якщо ваш чоловік вже не вперше ходить наліво, то він і продовжить в цьому дусі. І щасливі рекламні картинки вам не світять, скільки б скандалів ви ні влаштували. А ось подумати про те, що ви (і тільки ви!) повинні змінити в нинішній картині, щоб вийти з кризи — це дуже важливий етап.

Оцініть свої можливості

Якщо дитина в три роки грає на скрипці Моцарта — вона геній. Якщо в 10 років вона грає того ж Моцарта на тій же скрипці — вона молодець. Якщо в 20 вона продовжує грати це самий твір Моцарта, вона безнадійно застаріла. Вловили логіку?

Людина весь час має бути в розвитку. Пам'ятаєте фразу: «Треба бігти щосили, аби лишатися на місці»?.. Так і є. Інститутські знання застарівають, технології тим паче, та й ми не молодшаємо, загалом-то. Тому потрібно весь час докладати зусиль, щоб встигати за світом.

Почніть діяти

Говори не говори, але здолати кризу може тільки одне — дія. Ридати ночами в подушку, скаржитися подругам і втішати себе — захоплююче, але неефективно.

А от піти на курси підвищення кваліфікації, зробити нову зачіску, прочитати книгу з психології чи звернутися за допомогою до обізнаної на проблемі людини — це створення базису для нової себе в умовах, що змінилися.

І, головне, пам'ятати, криза — це не страшно. «Нова Ви» теж колись упреться в «скляну стелю». Головне, щоб «нова Ви» була до цього готова і знала, що цей період — всього лише новий щабель для розвитку.

+1
374
RSS
04:32
+2
А люди ще скаржаться на «удари долі»!.. _не_знаю
12:39
+3
В житті людина намагається пройти між краплями дощу, а часто попадає під зливу. А ця злива і є кризою, після якої треба обсохнути і готуватися до нової зливи вже з парасолькою.

Випадкові Дописи