УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Коли настає "вік щастя"

Коли настає "вік щастя"
Джерело матеріалу:

Коли настає «вік щастя»
і що насправді робить наше життя щасливішим


«Щастя — це коли тебе розуміють», — написав герой фільму «Доживемо до понеділка». Відповідь на запитання «Що таке щастя?» у кожного своя: для одних людей це сім'я, для інших — можливість самореалізації, а комусь для щастя потрібні подорожі. А от вчені вважають, що всі ми буваємо найщасливішими в певні роки життя. Та й для щастя, за великим рахунком, усім нам потрібно одне і те ж.

Одна з цілей AdMe.ru — робити своїх читачів хоч трішки щасливішими. І ми розповімо, що для цього потрібно.

Ханнес Шванд, який працює в Лондонській школі економіки, провів дослідження серед 23'161 жителя Німеччини у віці від 17 до 85 років, попросивши оцінити ступінь задоволеності людей своїм життям: вперше — в період з 1991 по 2002 рік, вдруге — 5 років по тому. На основі відповідей вчений створив U-подібну криву, піки якої припали на 23 роки і 69 років. А це означає, що саме в цьому віці люди почуваються найщасливішими.

Чому саме 23 і 69?

Перший «вік щастя» настає, коли людині трохи за 20. Саме в цьому віці люди повністю задоволені своїм фізичним і душевним станом і сповнені очікувань щасливого майбутнього. Крім того, в 23 роки люди вважають, що задоволеність життям згодом тільки збільшуватиметься, проте те саме дослідження показало, що рівень очікування перевищує реальний рівень щастя в той чи інший період часу приблизно на 10%. Тобто люди проживають трохи менш щасливе життя, ніж уявляють в молодості.

Нижній же пік щастя припадає на вік близько 50 років: крім того, що в цей період життя людина почувається найбільш самотньою, сюди також додається усвідомлення того, що молодість минула і вона перебуває на порозі старості. А ще люди в цьому віці найбільше жалкують про втрачені можливості. Однак потім настає примирення зі своїм віком, і «крива щастя» починає рости вгору, досягаючи свого піку в 69 років.

Другий пік щастя, який людина відчуває на порозі 70-річчя, обумовлений кількома факторами. По-перше, в цьому віці люди починають отримувати радість від простих речей і усвідомлювати, наскільки вони недооцінювали їх важливість раніше. По-друге, більшість людей в цьому віці вже не працюють, а отже, стрес, що пов'язаний з трудовою діяльністю і зменшує рівень задоволеності життям, зникає. Крім того, у людей з'являється більше вільного часу, і вони отримують можливість витрачати його на себе.

Що таке щастя з точки зору науки?

За відчуття щастя в нашому організмі відповідають гормони. Механізм «доставки» такий: у відповідь на якийсь стимул (наприклад, обійми з близькою людиною) наш організм виробляє гормон дофамін, що впливає на прилегле ядро в мозку: це особлива група нейронів, яка і несе основну відповідальність за почуття щастя. Дофамін впливає і на формування почуття любові, в тому числі й материнської.

Дофамін виробляється навіть при спогадах про приємні з точки зору людини моменти, тому вони теж приносять нам задоволення.

Всупереч поширеній думці, щасливі люди не здоровіші нещасливих. Згідно масштабному дослідженню, в якому взяли участь 1 млн жінок, суб'єктивний рівень щастя не впливає на здоров'я і тривалість життя. Насправді зв'язок тут зворотний: здорові люди почуваються щасливішими, ніж ті, у кого є якісь захворювання.

Чи можна підвищити рівень щастя?

Можна. І зробити це простіше, ніж здається. Наприклад, один з потужних тригерів, що запускають механізм щастя, — це допомога оточуючим. Дослідження показало, що люди, які роблять добрі справи для інших 5 разів на тиждень протягом 6 тижнів, стають щасливішими.

У тому ж дослідженні вчені з'ясували, що чим конкретніша мета, тим вищий рівень щастя. Тобто, щоб стати щасливішим, потрібно допомагати комусь конкретно, а не ставити абстрактні завдання. Наприклад, знайти дім для безхатченка набагато «вигідніше» з точки зору щастя, ніж жертвувати гроші до фонду допомоги тим, хто залишився без житла.

На думку професора Гарвардського університету Деніела Гілберта, який займається дослідженням механізмів щастя, головне, що потрібно для щасливого життя, — це проводити час із сім'єю і близькими людьми. Це набагато важливіше, ніж гроші, і трохи важливіше, ніж здоров'я. Більш того, гроші, витрачені на похід в кіно або подорож, принесуть більше щастя, ніж покупка речей, — просто тому, що ми поділяємо подібні задоволення з іншими людьми.

Насправді навіть посмішка може зробити людину щасливішою, і це доведений факт. Отож посміхайтеся!


А в якому віці ви почувалися найщасливішим?

+1
401
RSS
17:58
+2
Я ще не знаю, як там в 69… Але в інші пікові роки (хоч «щасливі», хоч «кризові») моє життя мчить настільки швидко, що нема часу замислитися над рівнем свого щастя/нещастя… _вибачаюсь
04:17
+2
Щасливішим роблять наше життя чисті помисли. Їх стає більше, коли стає менше нечистих помислів.
Я бачила людину, яка так себе замучила чистими помислами, що про щастя уже не мріяла.
Головне визначити, які помисли вважати «чистими», а які — «брудними».
_стежу
Тут буде та-а-аке розмаїття думок, що без півлітри не розберешся!
_пиячимо _пиячимо _пиячимо

Випадкові Дописи