До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

По своєму ліжку простягай ніжку

По своєму ліжку простягай ніжку
Джерело матеріалу:

Індійська притча


Якось до падишаха Акбара прийшли кілька придворних.

— О владико світу, великі твоя слава і мудрість. Велика твоя влада і незліченні твої статки. Скажи нам, повелителю, чому ти обсипаєш своїми милостями Бірбала, індуса-вірянина? Адже ти сам мусульманин. Чому не довіриш комусь із нас посаду твого першого радника? — спитали вони.

Акбар був у той день в доброму гуморі, тому не вигнав придворних, а навпаки, став терпляче роз'яснювати причину свого вибору:

— Бачте, — сказав він, — мій перший радник має бути наділений неабиякими якостями. Він має бути розумним, спостережливим, спритним, кмітливим. Хто з вас, з цієї точки зору, міг би замінити Бірбала? Давайте спробуємо, — і взявши простирадло довжиною в метр з чвертю і таке ж завширшки, він ліг, витягнувся і мовив до своїх вельмож:

— Вкрийте мене гарненько цим простирадлом.

Придворні кинулися до простирадла і почали прикидати, як би падишаха вкрити. І так потягнуть і сяк — нічого не виходить: накриють плечі — ноги відкриті, накриють ноги — плечі голі. Билися вони, билися, але так і не вкрили всього падишаха.

— Отож навіть з такою простою справою вам не під силу впоратися, а як сказав би Бірбалу, він би вмить виконав, — дорікнув Акбар придворним.

Послали за Бірбалом. Він прийшов і негайно знайшов рішення: підігнув падишахові коліна і вкрив всього простирадлом.

— Нумо, Бірбале! Ти неввічливо поводишся з нашою персоною. Не забувайся! — кинув Акбар.

— По своєму ліжку простягай ніжку, — негайно відповів Бірбал.

+2
143
RSS
18:28
+2
Народна мудрість вища за падишаха!
07:34
+2
Гарна притча.
13:10
+2
Як на мене, Прокруст це питання вирішив радикальніше _сміюсь

Випадкові Дописи