УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

По своєму ліжку простягай ніжку

По своєму ліжку простягай ніжку
Джерело матеріалу:

Індійська притча


Якось до падишаха Акбара прийшли кілька придворних.

— О владико світу, великі твоя слава і мудрість. Велика твоя влада і незліченні твої статки. Скажи нам, повелителю, чому ти обсипаєш своїми милостями Бірбала, індуса-вірянина? Адже ти сам мусульманин. Чому не довіриш комусь із нас посаду твого першого радника? — спитали вони.

Акбар був у той день в доброму гуморі, тому не вигнав придворних, а навпаки, став терпляче роз'яснювати причину свого вибору:

— Бачте, — сказав він, — мій перший радник має бути наділений неабиякими якостями. Він має бути розумним, спостережливим, спритним, кмітливим. Хто з вас, з цієї точки зору, міг би замінити Бірбала? Давайте спробуємо, — і взявши простирадло довжиною в метр з чвертю і таке ж завширшки, він ліг, витягнувся і мовив до своїх вельмож:

— Вкрийте мене гарненько цим простирадлом.

Придворні кинулися до простирадла і почали прикидати, як би падишаха вкрити. І так потягнуть і сяк — нічого не виходить: накриють плечі — ноги відкриті, накриють ноги — плечі голі. Билися вони, билися, але так і не вкрили всього падишаха.

— Отож навіть з такою простою справою вам не під силу впоратися, а як сказав би Бірбалу, він би вмить виконав, — дорікнув Акбар придворним.

Послали за Бірбалом. Він прийшов і негайно знайшов рішення: підігнув падишахові коліна і вкрив всього простирадлом.

— Нумо, Бірбале! Ти неввічливо поводишся з нашою персоною. Не забувайся! — кинув Акбар.

— По своєму ліжку простягай ніжку, — негайно відповів Бірбал.

+2
411
RSS
18:28
+2
Народна мудрість вища за падишаха!
07:34
+2
Гарна притча.
13:10
+2
Як на мене, Прокруст це питання вирішив радикальніше _сміюсь

Випадкові Дописи