УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

​Зодіакальні додекатеморії

​Зодіакальні додекатеморії
Джерело матеріалу:

Відверто кажучи, ще зовсім недавно слово «додекатеморій» ввергало мене в священний інтелектуальний жах :) і зараз, звичайно, я все ще здригаюся, але мені вже не так страшно — спасибі Марку Манілію та його знаменитій поемі «Астрономіка» (пам'ятаєте, я хвалилася ?)

До речі, перекладається цей термін досить просто: dodekatemoria (грец.) — «дванадцять частин»; якщо запам'ятати переклад, то приблизно половина панічної атаки буде автоматично відбита, а ось за іншим завітайте під кат)))

Під катом — цитати з «Астрономіки» Манілія, як ви розумієте… між іншим, з картинками! так що велкам, люди добрі))

Поема Манілія складається з 5 книг, я зараз буду цитувати книгу 2:

«Бо якщо тридцять градусів, що складають знак, розділити на двічі по шість (12 тобто — курсив мій) частин, то розум підказує, що в кожній такій частині міститиметься два з половиною градуси. Це і є додекатеморій — кожен знак має двічі по шість (12) таких поділів, і кожному такому розподілу організатор світу надав сяючий зоряний знак, щоб різні за своєю природою знаки з'єдналися, кожен знак перебував в кожному, небо було всюди подібне самому собі і зірки, склавшись в єдиний стрункий організм, спільно робили спільну справу „

Ну тобто:ділимо знак (30 *) на 12 рівних частин і отримуємо додекатеморії, кожна з яких дорівнює 2,5 * знака. Порядок розташування додекатеморій в знаку наступний:

“Першу свою частину знак залишає собі, наступну відводить наступним за ним і далі знаки займають відповідні частки в порядку проходження, так що остання частина відповідає останньому знаку»

Ось як такий розподіл виглядає візуально:

Тобто в Овні додекатеморії завжди починаються з Овна і далі по природному ходу знаків; в Тільці — з Тільця, в Близнюках — з Близнюків і т.д., логіка тут досить проста.

Але на цьому система Манілія не закінчується! Це тільки початок, ги-ги.

Далі він пропонує розділити кожну з додекатеморій ще на 5 рівних частин (по півградуса кожна, як ви розумієте):

«Додекатеморій ділиться на п'ять частин, кожна з світлих зірок, що звуться блукаючими, має власну половину градуса, де набуває особливого права і силу. Требба враховувати, коли в якій півградусной частині знаходиться та чи інша планета, бо її вплив залежить від взаємодії з додекатеморієм»

(Я не дуже зрозуміла, чому перекладач називає ці півградусні поділи планетарним додекатеморіем, тут вже ж не на 12 частин ділиться, але не будемо чіплятися, напевно, так? Тут головне зрозуміти сам принцип, а як він називається — справа другорядна, я вважаю)

Розташування планетарних додекатеморій при цьому завжди ідентичне: беруть участь 5 планет в порядку їх прискорення — Сатурн, Юпітер, Марс, Венера, Меркурій. Повторюся, кожна з цих планет в рамках конкретного зодіакального додекатеморія займає всього півградуса (0,5 *)! Так що Глоба зі своїми управителями градусів нервово курить збоку, ги-ги.

Манілій пише, що дуже важливо розглянути положення Місяця в гороскопі щодо цих самих додекатеморій, але для чого це робити — інтелігентно замовчує:

«Але про це я розповім пізніше в належному порядку, поки ж досить продемонструвати його дію на прикладах, бо, коли ти надійно зрозумієш елементи, тобі легше буде охопити розумом всю систему, і моя пісня зможе перейти від часткового до загального. Починаючому навчання малюкові ( так-так!) показують, як виглядають літери, пояснюють їх назву і вживання, потім, поєднуючи їх будують склади, по складах починається читання слів, пояснюється суть понять і правила граматики і закони віршування, і ось пісня народиться і міцніє, набирає власну силу, а раніше пізнане грає в ній свою роль… „

Коротше кажучи, мудрий автор не хоче, щоб ми відразу зійшли з розуму від радості за додекатеморії і пропонує нам спочатку цю інформацію ретельно перетравлювати, а вже потім переходити до практики)) так і зробимо, ага!

Так що to be continued (я сподіваюся!)

Хто не хоче чекати — бігом вивчати “Астрономіку» Манілія самостійно, дуже всім раджу і всіляко рекомендую))

+2
392
RSS
Про додекатеморії я вперше дізналася на астрологічній конференції у 2017 році.
А тепер натрапила на цікавий блог, в якому про них є кілька статей.
19:26
+2
Ух ти, як цікаво!!!

(Я не дуже зрозуміла, чому перекладач називає ці півградусні поділи планетарним додекатеморіем, тут вже ж не на 12 частин ділиться, але не будемо чіплятися, напевно, так? Тут головне зрозуміти сам принцип, а як він називається — справа другорядна, я вважаю)

Справді, тут напрошується назва «пентаморій». Тоді його точно не сплутаєш з «додекаморієм»… _соромлюсь
21:18
+2
Це все називається подрібненням градусної шкали знаків зодіаку. Що має допомогти уточнити взаємний вплив планет на людську долю. Але спершу треба переконатися на 100%, що такий взаємовплив людей і небесних тіл Є.
Це є в наступній статті.

Випадкові Дописи