УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

​Профорієнтація, або вибір ремесла через астрологію

​Профорієнтація, або вибір ремесла через астрологію
Джерело матеріалу:

Профорієнтація, або вибір ремесла через астрологію. Пошук ремесла людини, яке дане йому від народження Провидінням, в карті потрібно шукати через управитель десятого дому?

«Якщо професія стає способом життя, то ремесло перетворюється в мистецтво.»
Шевельов І.

Сучасна астрологічна думка змушує не тільки неофітів, а й навіть метрів астрології бути переконаними в тому, що пошук ремесла людини, яке дане йому від народження Провидінням, в карті потрібно шукати через управителя десятого дому.

Не можна не визнати, що думка їхня не безпідставна і їм є на що спиратися. Наприклад Птолемей в «Тетрабіблосі» пише: «Управитель діяльності визначається за допомогою двох методів: за Сонцем і по знаку, що кульмінує». Йому вторять також імениті астрологи 17 століття: Джон Міддлтон в «Практичній астрології» в розділі присвяченому вибору професії пише: «… дати Асцендент, його Господаря і Місяць… і візьміть Господаря Десятого разом з Марсом і Венерою для сигніфікації ремесла ...».

Дозвольте також привести твердження і астролога Задкіеля, який перевидав «Християнську астрологію Ліллі», переклав її зі староанглийскої і по суті дав книзі нове життя. Задкіель пише:«Розгляньте управителів Асценденту і 10 дому і куспіди цих домів, Місяць і також розташування Марса і Венери, оскільки ці дві планети — сігніфікатори професії або заняття».

Думаю дорогий моєму серцю читач вже звернув увагу на лінійність пошуку покажчика ремесла, правда ще з'явилися дві додаткові планети — Венера і Марс.

Необхідно просто слідувати за нескладним алгоритмом. Давайте і ми його пройдемо. Перше, що Вам необхідно буде зробити — це визначити загальний стихійний фон, що я маю на увазі. Ви повинні будете виписати, які з перерахованих вище планет в які знаки потрапляють і визначити стихію цих знаків. Також Задкіель рекомендує ще врахувати і стихію кутів карти.

Припустимо більшість планет знаходяться в вогненних знаках. Тоді на думку Міддлтона — це аргумент на користь того, що ремесло Натива буде пов'язано зі стихією вогню. Це може бути такий рід занять як хімік, аптекар, лікар, кухар, золотих справ майстер і ювелір.

Якщо більшість сигнификаторов професії потраплять в повітряну стихію, то буде схильність до юриспруденції, астрономії, геометрії та арифметики, торгівлі та письменницької справи.

Ми з вами розглянули стихії активного начала, де є яскраво виражений аристотелевський першоелемент тепла. Тепер давайте розглянемо пасивні стихії і перша з них будеземля. Для неї Нативу краще звернути увагу на такі професії, як фермерство, садівництво; можливо варто стати візником або, як стверджують астрологи середньовіччя — підійде бути шевцем.

Остання стихія — водна і тут варто звернути увагу на заняття, які належать воді, також може бути пивоваром, виноробом, моряком або рибалкою і т. д.

Якщо ж розглядати по знакам, то варто звернутися знову до Задкіеля. Ви напевно вже раніше за мене стали шукати чи не потрапляють у Вашій карті більшість сигніфікаторів в Овен, тому що для нас звично, що небесний круг ми починаємо саме з цього знаку, хоча таке було не завжди. Рак, на нього припадало літнє сонцестояння; з нього починається список в поемі Арата (1):

«Користь яку б ми витягали з прикмет безсумнівних

Року — відаючи термін, коли сонце в стрімкому бігу

Спекотного Рака пройде, Козерога холодного позначки,

Чи коли чаші Терезів і Овен зрівняють відмінності

Ночі і дня, — якщо б це не твій панував, повелитель, порядок».

Але ми підемо з Вами звичним для нас шляхом, якщо потрапили в Овен, то професії підійдуть такі як скотар, ветеринарний хірург, конюх, коваль, і взагалі робота з худобою.

Якщо сігніфікатор мирно розташувалися в Тільці, то занять краще не придумати як фермерство, садівництво і хліборобство, скотарство і миловаріння, кожум'яка і т. д.

Третім знаком йдуть Близнюки і варто звернути увагу на письменство, управління, малювання, астрономію і також астрологію, геометрію і учительство.

У знаку Рака, то здатність може бути в морських справах, роботі з рідинами, наприклад вином, і варто звернути увагу на політичну ниву.

У п'ятому знаку (Лев) добре підійдуть жокейство, ветеринарство, не погано бути склодувом або годинникарем, єгерем та й взагалі будь-яке заняття пов'язане з вогнем.

Якщо в Діві, то секретар, вчитель, бухгалтер, астролог і друкар.

В Терезах добре бути поетом чи оратором, музикантом або торговцем.

У знаку пара (Скорпіоні) можуть вийти гарні хірурги, аптекарі, пивовари, лікарі, човнярі і виноторговці.

Стрілець народжує хороших вчених, священиків, торговців, хіміків і кухарів.

Якщо ж покажчики ремесла в Козерозі, то крамарі, фермери, постачальники продовольства.

Знак свободи, рівності і братерства (Водолій) дає хороших моряків і капітанів, художників і оформлювачів.

У Рибах можуть вийти гарні блазні, або як кажуть сьогодні — шоумени, співаки і музиканти, пивовари і торговці, якщо бути точніше, то все професії, де є спокуси стати п'яницею.

Ми вже зрозуміли, що таке судження випливає з тексту Птолемея, але давайте на нього подивимося під лупою, так би мовити, тобто більш уважно.

Про якість діяльності

Управитель діяльності визначається за допомогою двох методів: за Сонцем і по кульмінуючому знаку. Таким чином, слід провести спостереження за планетою, яка при своїй ранковій появі є найближчою до Сонця, а також за планетою, що знаходиться в Середині Неба, особливо коли вона знаходиться в місці прилягання Місяця; якщо обидва вищевказаних місця займає одна і та ж зірка (планета), то слід використовувати саме і тільки її; точно також, якщо одне з цих місць не зайнято жодною зіркою, то тоді використовується та, що розташована у другому.

Коли одна з планет знаходиться в точці найближчого до Сонця ранкової появи, а друга пов'язана з Центром Неба і Місяцем, нам слід брати до уваги обидві, віддаючи перевагу тій з них, яка внаслідок її сили має більше число причин на домінування, згідно зі схемою, наведеною нами раніше. Якщо немає ранкового сходження жодної зірки або жодна з них не розташована в Середині Неба, то ми повинні взяти управителя останньої області, відзначаючи при цьому випадковість занять людини, бо натури, які мають подібну карту народження, в більшості своїй дуже бездіяльні.

Думаю в цій хащі інформації легко заплутатися і вже важко вловити лінійність і стрункість судження. Думаю Вам, як і мені не вистачає конкретики. Гефестіон Фіванський постарався задовольнити наше бажання і звузити покажчики ремесла. Так він розглядає, якщо Венера, Марс і Меркурій — будуть виявлені в 10-му, 4-му та 1-му домах, як від Асцендента, так і від Фортуни.

Не менш іменитий майстер Павло Олександрійський в Главі 26 «Про Справи» також рекомендує розглядати зірки, які рухаються швидко — Ареса, Афродіту і Гермеса (раніше так іменувалися Меркурій, Венера і Марс), правда при певних умовах.

Дотримуючись логіки древніх астрологів тріумвірат швидкоплинних зірок буде визначником ремесла. Звичайно ми також можемо розглянути і світила і планети, які роблять до них аспект і управителя 10 дому і безліч ще інших показників, але я рекомендую зупинитися тільки на трьох внутрішніх планетах.

Думаю, дорогий читачу, ти пробачиш недбальство автора і його сміливість у судженнях стародавніх текстів, і дозволиш мені внести частку свавільності. Алгоритм пошуку сігніфікатора роду занять, який я хочу запропонувати, полягає у виборі з трьох внутрішніх планет через їхню найбільшу есенційну і акциденційну гідність і наявність або відсутність Хайзу, який дає силу прояву у зовнішньому середовищі.

Перед тим як ми приступимо до практичної роботи, дозвольте познайомити Вас ще з однією технікою, яка описана в «Повній книзі» Бен Рагель і про яку так докладно розповідає Адела Феррер. Вона вказує, що Місяць впливає на вибір професійної діяльності та розвитку здібностей і талантів. Вам потрібно знайти градус повного місяця або молодика, що передує дню народження людини, а також визначити управитель термів, в яких сталася ця подія. Аспектація управителя термів тими чи іншими планетами в натальной карті і буде вказувати на можливість досягнення соціального успіху і природних здібностей до певних видів діяльності.

Вона в своєму судженні спирається на уривок тексту Бен Рагель «Libro Complido»:«Якщо хочеш побачити в натальній карті, який рід діяльності найбільш підходить для даної людини і в яких областях знань його чекає найбільший успіх, розглянемо загальні положення Асцендента на момент з'єднання або опозиції між Сонцем і Місяцем, що передують його народженню. Саме це положення дасть тобі відповідь на дане питання».

Не менш іменитий автор Абрахам Закут вносить коректування і уточнення: «При складанні натальної карти потрібно розрахувати положення 12 домів, позначивши в них 7 планет, Північний і Південний вузол, аспекти між планетами, а також деякі Арабські точки, зокрема, Жереб Щастя. Крім того, необхідно вказати градус з'єднання або опозиції між Сонцем і Місяцем, що передують народженню людини: даний градус буде визначатися градусом знаходження Місяця в разі, якщо повня сталася вночі, або градусом Сонця, якщо вона сталася вдень. Деякі також стверджують, що для того, щоб визначити найбільш підходящий рід діяльності для людини, потрібно розрахувати градус Асценденту на момент молодика або повні безпосередньо перед його народженням».

Отже можна зробити висновок, що для пошуку сигніфікатора ремесла нам необхідно визначити градус молодика або повні, що передує дню народження, після визначити терми, в які потрапляє цей градус, які, в свою чергу, мають планету-управителя. Також можна скористатися каноном для мономойрів, які наводяться в книзі «Начала Астрології» Павла Олександрійського.

Вам напевно може здатися, що я ускладнюю процес, але мені здається, що пошук ремесла потрібно шукати на зразок астрологічної матрьошки, що я маю на увазі; наведені два методи, вони як фільтри, через які Ви пропускаєте інформацію. Варто використовувати їх обидва і якщо результат ідентичний в обох, то Ви точно не допустите помилку.

Прийшов час застосувати все вищесказане на практиці. Для прикладу візьмемо карту Глорії Стейн — американської письменниці, редактора журналу, яка стала одним з інтелектуальних лідерів феміністичного руху в Північній Америці. Дані були взяті з книги «Цикли Сатурна» Уенделл К. Перрі. Стейн знаменита своєю «Історією Зайчика», коли вона під вигаданим ім'ям і з легендою потрапляє до палацу задоволення Х'ю Хефнера і описує жахливу працю за низьку платню жінок і гордовите задоволення чоловіків. Вона також брала активну участь у виборчій кампанії на посаду президента США Джона Макгаверна, була активісткою в русі сільськогосподарських робітників Цезаря Чавеса, який боровся з утисками робітників-іммігрантів.

Глорія Стейн народилася 25.03.1934, 22:00, у Толідо, Огайо, США.

Звичайно в очі кидається сильний Марс в 5 домі, але він спалений Сонцем, яке по рецепції його любить. Багато з Вас знають з уроків хорарної астрології, що спалення у власному знаку для планети не страшне, а «згоріти» від денного світила, яке по рецепції тебе благоволить, думаю більше схоже на королівську допомогу ніж на опалу.

Меркурій перебуває в 4 домі, але в іншому знаку до того ж ще й у вигнанні, отже його не варто розглядати як фактор ремесла в її карті. Венера в з'єднанні з Сатурном на куспиді 4 дому, теж може мати значення, але більше ми віддаємо перевагу зірці Ареса.

Марс — це військові, командири, хірурги, пожежники і т. д. на думку Ліллі. Марс посилений Сонцем в п'ятому домі цілком може виступати в ролі одного з лідера феміністичного руху.

Молодик відбувся за десять днів до її народження і світила потрапили в 24 градус Риб, що відноситься до термів Меркурія, а це звичайно її письменницький дар, причому Меркурій в карті молодика знаходиться в 12 домі, або в 4 її карти. Варто також подивитися, що 24 градус — це передостанній, за яким йде володіння по термах Марса.

Перед нами більше лідер руху, ніж письменник, яка відстоювала свої ідеали не тільки за допомогою пера, а й на барикадах.

  1. Поема Арата «Явища», написаної на основі трактатів Евдокса «Дзеркало» і «Явища»,
  2. Цикли Сатурна, Уенделл К. Перрі,
  3. Шлюб, Професія, Влада, Стародавні техніки і вічні теми в іспанській школі астрології,
  4. Початки Астрології, Павло Олександрійський,
  5. Тетрабіблос, Птолемей,
  6. Практична астрологія, Джон Міддлтон,
  7. Християнська астрологія Ліллі, Задкіель
  8. Християнська Астрологія, Ліллі
Автор Василь Віталіус
+3
752
RSS
20:26
+2
З моєї натальної карти:

Нептун є управителем X-го дому — професійне зростання, престижне становище досягаються завдяки творчій діяльності, вільного розкриття потенціалу людини. Хороший показник для творчої людини — аспект актора, художника, імпровізатора. Життєві цілі реалізуються в дітях. У гіршому випадку — розтрата творчих сил на задоволення, розваги, любовні пригоди.

От тільки не знаю, чому в поняття «творчої людини» ті, хто складав мені натальну карту, включили «актора, художника, імпровізатора» і не включили письменника?..
20:36
+2
А от якщо подивитися на моє Сонце, то:

Сонце є управителем III-го дому — життя людини на видноті, багато контактів і зв’язків в суспільстві, вчиться у своїх партнерів і опонентів. Сприятливі показники для публічної діяльностіписьменник, журналіст, актор. У гіршому випадку — нестійкість в шлюбі, партнер по шлюбу схильний до флірту. Плітки і викриття, відкриті супротивники, полеміка, суди.
18:42
+2
А чи проведене кореляційне дослідження між астрологічними показниками схильності до певної професії і реальними професіями людей?
Я колись зробив для Дзвінкої Сопілкарки добірочку на 50 імен українських письменників з їхніми датами народження. Там були як 25 сучасників, так і 25 класиків. Завдяки цьому списку Дзвінка Сопілкарка хотіла спробувати виявити певні закономірності та зробити якісь висновки, які планети відповідають за те, що на світ з'являється український письменник…
_стежу
Бажання похвальне, але нічого з того не вийшло. Адже без знання (1) точного часу і (2) місця народження можливо побудувати не натальну карту, а лише солярний гороскоп. А він аж надто неточний…
На разі, можу сказати лише про дослідження власного гороскопу, в якому найсільнішою планетою виявилася Венера в Тільці. І професія у мене теж мала би бути по Венері, пов'язана з чимось естетичним. Але фізичної краси у мене нема, так само як і творчих здібностей ні слуху ні голосу ні вміння малювати. Тому всі ці середньовічні техніки викликають у мене великі сумніви.
А як щодо мого гороскопу?.. _здивований

Випадкові Дописи