УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Секрети Майстра дзен

Секрети Майстра дзен
Джерело матеріалу:

В нашому житті є тільки один момент — тут і зараз. Це найважливіше, що варто усвідомити, якщо хочете жити в гармонії з собою та іншими.


Ви скажете, що легко сказати, а дотримуватися цього правила щодня, коли буквально переслідують стреси на роботі та вдома, дуже складно. Але вихід є: якщо ми будемо практикувати усвідомленість щодня, то дуже скоро переконаємося, що ключ до миру та гармонії знаходиться всередині нас.

Ці 10 правил свідомого життя я прочитав у одного Майстра дзен. Вони наскільки прості — настільки ефективні. Ось чому я вирішив негайно поділитися ними з вами, додавши для мотивації прекрасні цитати різних авторів.

Якщо ви будете щодня практикувати їх, радість і гармонія — гарантовані. Перевірено!

1. Не засуджуйте.


«Я завжди говорю, що є спосіб залишатися при здоровому глузді. Кажу, що це допоможе вам позбавитися божевілля минулого. Треба всього лише усвідомлено ставитися до своїх думок, які ширяють в голові. Просто сядьте в тиші та спостерігайте за думками, які летять зі швидкістю світла перед вами. Лише спостерігайте, як німий свідок. Не аналізуйте їх і не засуджуйте. Бо тільки-но ви почнете так вчиняти — негайно втратите можливість залишатися стороннім свідком», — Ошо.


Це правило стосується не тільки інших людей (зізнайтеся, кому з нас хоч раз на день не спадають на думку думки про те, який хтось «не такий» та інше?), але і вас самих — насамперед. Не картайте себе за всі промахи і невдачі. Зрештою, у кого їх немає?

Навпаки, пишайтеся, що вам вдалося щось виправити і при цьому вирости. Нагадуйте собі частіше, що не буває неправильних доріг, вони всього лише — дуже різні у кожного з нас.

2. Ставтеся до своїх почуттів з повагою.


«Журба вносить глибину. Щастя — висоту. Журба дає коріння. Щастя — зростання. Щастя схоже на дерево, що росте в небо, журба — на корені, що вростають в землю. І те, й інше необхідно. І чим вище дерево росте, тим глибше воно вростає в землю. Чим більше дерево, тим більшими будуть його корені. Фактично, це завжди знаходиться в пропорції. Це — баланс», — Ошо.


Коли ви тікаєте і ховаєтеся від своїх почуттів та емоцій — все стає тільки гірше. Ви турбуєтеся ще більше, а отже, виходить свого роду замкнене коло.

Зупиніться, заспокойтеся і подумайте над тим, що викликало негативні емоції. Усвідомлений аналіз і прийняття своїх почуттів (адже ви маєте право сумувати або засмучуватися!) допоможе вам поступово позбутися поганих думок.

3. Не забувайте про дихання.


«Почуття приходять і йдуть, як хмари в небі в вітряну погоду. Усвідомлене дихання — ось мій якір в цьому світі», — Тит Нат Хан.


Дихання — це сутність нашого життя, і ви собі навіть не уявляєте, як воно впливає на розум і тіло. Візьміть за звичку щодня практикувати усвідомлене дихання: відставте все убік, розслабтеся і… дихайте

4. Виділяйте щодня час для себе.


«Всім нам потрібна перерва, щоб залишитися наодинці і подумати про себе, подякувати і обдарувати любов'ю — теж себе», — Роберт Тью.


Згадайте правила поведінки в літаку: в разі тривоги слід спочатку одягнути кисневу маску на себе, а потім — на свою дитину. Пояснюється це дуже просто: якщо ви не подбаєте насамперед про себе, то не зможете допомогти нікому іншому.

Усвідомлена життя — це рішення виділяти певну кількість часу на себе.

5. Вчіться помічати й радіти дрібницям.


«Пийте свій чай повільно і шанобливо, ніби це вісь, на якій обертається Земля — не поспішаючи, рівномірно і не кваплячи майбутнє», — Тит Нат Хан.


Жити усвідомлено — це цінувати і радіти всьому, що вас оточує. Чашці запашної кави. Прогулянці тихим літнім вечором. Співу птахів під час пробіжки.

Виділяйте якийсь час щодня, щоб прогулятися в тиші, помічаючи кожну дрібницю. Насолоджуйтесь, адже дійсно — світ прекрасний!

6. Живіть своєю пристрастю, тим, що ви любите.


«Пристрасть — це енергія. Відчуйте силу, яка приходить до вас, коли ви фокусуєтеся на тому, що вас хвилює», — Опра Уїнфрі.


Живіть пристрасно, віддаючись повністю улюбленій справі, і тоді все інше — додасться. Чітко усвідомлюйте свої емоції протягом дня, шукайте позитив у кожній ситуації. Повірте, він є завжди!

7. Посміхайтеся незнайомим людям.


«Світ починається з посмішки», — Матір Тереза.


Посмішка і доброта — найпотужніша в світі зброя. Вони здатні змінити найгірший день. Не лінуйтеся, покидайте свої комфортні зони і даруєте радість цьому світу.

Свічка, від якої запалили інші свічки, горить не менш яскраво.

8. Відключіться від гаджетів і живіть реальним життям.


«Коли ви пов'язані з усім навколо вас, то втрачаєте найголовніше — зв'язок з самим собою і відчуття дорогоцінності кожного моменту», — Л.М.Браунінг.


Сьогодні неможливо уявити наше суспільство без телефонів і ноутбуків. Ми все більше віддаляємося одне від одного. Живемо у вигаданій реальності. Тому виділяйте час щодня, щоб виходити з «чорної діри» гаджетів і проводити час з тими, кого любите.

9. Практикуйте медитацію.


«Медитація — це пошук, коли вам негайно відкривається істинний сенс життя», — Алан Вотс.


Усвідомлена медитація — це відмова від думок. Увага — тільки на диханні й ваших фізичних відчуттях. Так ви зможете перейнятися теперішнім моментом, усвідомити, що це єдине, що у нас є.

10. Візьміть за правило: «Одна справа в одиницю часу».


«Ідіть по життю так, ніби ви цілуєте Землю своїми ступнями», — Тит Нат Хан.


Мультизадачність і багатофункціональність — це тренд сучасного суспільства. Але він суперечить свідомому життю, а отже, робить нас нещаснішими. Перегляньте свій список справ на день, розподіливши їх таким чином, щоб вони не накладалися одна на іншу. Одна справа — в одиницю часу.

Жити усвідомленоим життям — доволі просто, але мало хто з нас практикує це щодня. Ось чому варто взяти на озброєння ці 10 щоденних правил-звичок. Це допоможе вам жити тут і зараз, не шкодуючи про минуле і не турбуючись про майбутнє. А отже — бути щасливими!

+3
449
RSS
04:19
+2
І пізнаєте ви дзен! _ангел
00:08
+2
Помічати дрібниці і їм радіти — це добре. Але, якщо безмірна радість прямо переповнює людину? Отоді трапляється нещастя. Сам не раз переконувався в цьому.
Все має бути збалансованим, тому безмірне щастя врівноважується нещастям!

09:49
+2
Корисний допис, дякую пане Тимуре
Найважче — вийти з гаджетів. _допоможіть

Випадкові Дописи