УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Монетизація субсидій. Благо чи зло.

Монетизація субсидій. Благо чи зло.

Монетизація субсидій. Благо чи зло?

Монетизація субсидій ( перерахування субсидій, як і пенсій, у грошовому вигляді на карточку в Ощадний банк) уже почалася. Міністр соцполітики Рева запевняє що це – благо: платники за «комуналку» зможуть економити на споживанні газу і тепла. І якщо це можливе у будинках з індивідуальним газопостачанням і опаленням, де є лічильники газу, терплячи холод і дискомфорт у будинку, заміняючи газ на альтернативні джерела енергії (дрова, вугілля, солому), то як можна економити у багатоквартирних будинках, в квартирах яких немає лічильників газу і тепла? Навіть якщо прикрутити батареї і економно використовувати газ – платіжка все-одно прийде на повну суму, розраховану по нормах споживання. І це – масове явище. Тільки у нових будинках установлені лічильники обліку газу і тепла на кожну квартиру. У старих будинках установити лічильники тепла просто технічно не можливо. А лічильники газу хоч і можливо, і облгази за постановою Верховної Ради повинні були їх установити за свій кошт ще в минулі роки, та вони не поспішали це робити, бо без цих лічильників легше красти. А тепер через Верховну Раду «протягнули» постанову, у відповідності до якої установка лічильників проводиться за кошти споживачів, з чим я всіх, і себе також, «поздоровляю».

Але це ще не найгірше. Відомо, що неплатежі за «комуналку» досягли загрозливих масштабів. Називаються різні цифри, але правди влада сказати не хоче. У зв’язку зі змінами порядку нарахування субсидій велика частина сімей їх втратила. Наприклад: у літньої жінки померла дочка і залишила сина, якого вона ростила, доглядала як рідного внука і отримувала субсидію. Внук виріс і поїхав на заробітки у Росію, бо роботи тут нема. Як і переважна більшість – працює не офіційно і довідки про доходи отримати і пред’явити не може. Як результат – 80-річну бабусю позбавили субсидії. Подала заяву на комісію – їй відповіли, що вони все розуміють і співчувають, але – такий закон, і порушувати вони його не можуть. Результат – бабуся відрізала батареї і мерзне, бо боїться що за борги банда з колекторних фірм і квартиру забере.

Але і це ще не все. Уявіть собі, що бідним пенсіонерам перерахували субсидію на карточки в Ощадний банк (монетизація). Частина із них у крайній скруті купить ліки, або щось поїсти, і не заплатить за «комуналку». Отут вони і попалися: за несплату «комуналки» їх позбавляють субсидії і влада знову «потирає руки» — кількість субсидіантів зменшується! Та і поле для різних махінацій розширюється. А кінцевий результат – колекторні фірми «відбивають» квартири, викидаючи власників у комуналки, або у сільські розвалюхи.

І ще одне. З 1-го травня Уряд планує збільшити ціну газу і електроенергії на 15%, а в кінці року – ще на 25%. Буде ще веселіше…

Підсумок. Так далі жити не можна! І ми можемо змінити наше життя на краще на виборах, проголосувавши за нового Президента, а пізніше – і за новий склад Верховної Ради, який обере новий Кабінет Міністрів. І будемо надіятись що вони будуть кращі за теперішніх.  

+3
374
RSS
у літньої жінки померла дочка і залишила сина, якого вона ростила, доглядала як рідного внука і отримувала субсидію. Внук виріс і поїхав на заробітки у Росію, бо роботи тут нема. Як і переважна більшість – працює не офіційно і довідки про доходи отримати і пред’явити не може. Як результат – 80-річну бабусю позбавили субсидії.

Якщо внук на заробітках, то чому не висилає бабці гроші, хоча б на комуналку? Чи бабця його зле виховала?
13:12
+2
Дуже негарно засуджувати людину, про яку ви абсолютно нічого не знаєте. Надіюсь, своїх внуків ви виховали краще, якщо вони у вас є. А заробітки у 18-літнього хлопця, який не має фаху — мізерні. Бо працювати він може тільки на допоміжних роботах. Та і така робота не завжди є. Але ж не про це мова. Ми обговорюємо проблему субсидій, а ви переходите на персоналії.Ніби якби внук бабусі висилав їй гроші — то проблеми субсидій зразу ж вирішились би.
Ось цитата з правил надання субсидій на 2019 рік:
Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2019 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:

особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи УПтаСЗН автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії

От тому бабуся й втратила право на субсидію. Перш ніж їхати на заробітки, внуку треба було оформитися на якусь роботу з мінімальною зарплатою, щоб бабця мала де брати довідки.
23:11
+1
Якби внук знайшов і оформився на роботу тут — то йому і в Росію їхати не треба було б. І справку дають тільки працюючому, а не бабусі колись працюючого. Отже, ваша пропозиція хибна.
00:08
+2
Монетизація субсидій. Благо чи зло?

От чому з Вами, пане Миколо, важко дискутувати — то це тому, що Ви навіть запитання вірно не можете поставити! Бо монетизація субсидій — це не благо і не зло. Бо площина «благо — зло» є нічим іншим, як «чорно-білою класикою». І якщо відповідати саме в цій «чорно-білій площині», то будь-яка відповідь буде помилковою.
_вибачаюсь
Отож у мене на майбутнє порада: вчіться уникати «чорно-білої класики»! Як? Наприклад, отак:

Уникнемо ми чи не уникнемо монетизації пільг і субсидій рано чи пізно?!

А отут відповідь принципово інша:

Монетизації пільг та субсидій нам все одно не уникнути! І чим пізніше це зробити, тим гірше буде для національної економіки.
_вибачаюсь
Отож звідси вже зовсім інші висновки:

Ми не повинні задаватися дурними запитаннями в «чорно-білій площині», де будь-яка відповідь не дає нам нічого. Ми повинні виходити з того, що монетизації не уникнути — а тут вже кожен мусить подумати, що вчинити і як жити/виживати за нових умов!

Розумію, що значно легше і приємніше розфарбувати нашу дійсність в «чорно-біле». А думати «наслідками неуникнення монетизації» значно важче й неприємніше — бо доведеться вибудовувати стратегію життя й тактику виживання!!! До того ж, стратегію і тактику індивідуальну — бо все може скластися так, що конкретній людині не допоможе ніхто…
_не_знаю
Однак мислити в напрямі «наслідків неуникнення монетизації» все ж таки доведеться, хоч як це не важко та неприємно!!! Бо іншого виходу у нас вже просто немає…
01:07
+2
Ще в 2000 році в Пущі-Водиці відбувався семінар для журналістів на цю тему — себто, 19 років тому. Я тоді працював головспецом прес-служби Мінпаливенерго, й мене відрядили серед організаторів… Тим не менш, я «халтурив» статтями під псевдонімами — отож дещо тоді накропав…
_соромлюсь
І був там цікавий виступ когось із Мінекономіки саме на цю тему. І журналістам з цифрами в руках ще в 2000 році довели, що в Україні 2/3 пільг та субсидій… не забезпечені нічим, окрім слів депутатів, які вони давали, ще будучи кандидатами… Отож дають народу чергову красиву обіцянку — їх обирають. Тоді чергову обіцяну пільгу «протягують» через ВРУ, ухвалюють черговий закон… нічим не забезпечений! Отож і зростає кількість нічим не забезпечених пільг. І тут монетизація — єдиний можливий вихід: бо людям видається на руки реальна сума, яку їм може виділити держава як допомогу! А як її витратити, на які з обіцяних пільг — нехай люди самі вирішують…
_не_знаю
Отака суть монетизації. Таким був присуд українського Мінекономіки ще… в 2000 році. Гадаю, відтоді ситуація тільки погіршилася.
01:14
+2
Внук виріс і поїхав на заробітки у Росію, бо роботи тут нема.

Поганого сина виростила покійна матір, поганого онука — бабуся. якщо він поїхав на заробітки до держави-агресора! Не дивно, що тепер 80-річна бабуся замерзає… «Вата» загалом призначена для того, щоб стати підстилкою для «руссского міра». Отож нехай сприйме свою долю з вдячністю! Їй випала велика честь — замерзнути на смерть заради ВВХла і стати святою страстотерпицею, яку, можливо, намалюють на іконах РПЦ, які продаватимуть по всіх храмах УПЦ МП… доки вони остаточно не закриються!..
01:27 (відредаговано)
+2
А кінцевий результат – колекторні фірми «відбивають» квартири, викидаючи власників у комуналки, або у сільські розвалюхи.

Це також давно (вже років 15) відомий план. Зараз українці мають масу приватизованих квартир в багатоквартирних будинках. Отож через механізми колекторської діяльності треба позбавити приватизованих квартир переважну більшість українців! Таким чином, житловий фонд зосередиться не в руках великої маси власників квартир, а в руках обмеженого кола власників будинків!!! Основна ж маса містян у них орендуватиме або окремі кімнати, або цілі квартири, або цілі поверхи — в залежності від сум.
_шкодую
Наприклад, колишній багаторічний голова Подільської районної в м.Києві держадміністрації Григорій Романюк на час свого виходу «на заслужений відпочинок» (2010 рік) мав у приватній власності 5 або 6 багатоквартирних будинків!
Григорій Романюк
Оце потужно!!! А Ви тут про якихось пенсіонерів клопочетесь… Для них побудують дешеве соціальне житло й накажуть в ньому життю радіти! До того все йде, повторюю, вже років 15… якщо не більше!..

UPD. Аналогічним чином українська влада в 1920-ті — на початку 1930-х років позаганяла українських селян в колгоспи. Власне, спочатку в СОЗи («совместная обработка земли»), а вже потім СОЗи трансформували в колгоспи… Там теж в якості стимулу використовувався податковий тягар.
_шкодую
Отже, нічого принципово нового! Воістину, «що на нашому заводі не збирають — на виході все одно танк виходить!» © А все тому, що люди просто не вміють робити чогось принципово нового зі стандартного набору старих елементів.
01:38
+2
Підсумок. Так далі жити не можна! І ми можемо змінити наше життя на краще на виборах, проголосувавши за нового Президента, а пізніше – і за новий склад Верховної Ради, який обере новий Кабінет Міністрів. І будемо надіятись що вони будуть кращі за теперішніх.

Ні, ще не на цих виборах… Ще не настав час, на жаль.
_шкодую
Після всіх перипетій 2019 року маємо два варіанти:
— продовження української контрреволюції;
— перехід до традиційно «оксамитової» української диктатури.
Українці або приймуть ці реалії (хоч продовження контрреволюції, хоч «оксамитову» диктатуру) — або не приймуть.
_не_знаю
В першому разі збережеться статус-кво:
— влада мирно грабує народ;
— Україна воює і йде в НАТО.
В другому варіанті буде Третій Майдан і нові територіальні втрати.
_дідько
Що обере мудрий український народ — дізнаємося восени…
01:39
+2
І традиційне зауваження щодо оформлення… _здивований Пане Миколо, ну чому Ви так полюбляєте свій портрет, що скрізь тулите його на заставку?! _здивований
13:38
+3
«От чому з Вами, пане Миколо, важко дискутувати — то це тому, що Ви навіть запитання вірно не можете поставити!»

Ви вважаєте себе «гуру», який має право опонента повчати і ображати. Тому в такому тоні я не хочу продовжувати дискусію.
Перепрошую, я не вважаю себе гуру. Але визначити, є монетизація субсидій «благом» чи «злом», неможливо апріорі. До того ж, яку б відповідь хто не дав, але ніякої конструктивної програми дій на цих відповідях не побудуєш. От і все.
_не_знаю
Але якщо я Вас дратую настільки, що Ви вже вдруге відмовляєтесь від дискусії зі мною… Гаразд, я більш не дратуватиму Вас своїми відповідями. Ще раз перепрошую. Дискутуйте з іншими світочанами.
05:50
+2
Написано про відбирання квартир за несплату комунальних платежів. Зараз триває виборча кампанія-19. Для ЮВТ це було б вбивчим аргументом проти діючої влади. Хто знає хоч один факт про те, що в 2019 році в людини відібрали квартиру за несплату платежів?
13:54
+3
«Хто знає хоч один факт про те, що в 2019 році в людини відібрали квартиру за несплату платежів?»

2019 рік тільки почався. Ще не встигли, тим більше — перед виборами. Мої знайомі, маючи борги за «комуналку» змушені були продати свою чотирикімнатну квартиру, виплатити при цьому борги, купити однокімнатну для дочки і хату в селі для себе. Такі приклади час від часу оприлюднюють теле-радіо журналісти, провівши свої розслідування.
19:12
+2
Отже нема таких фактів, друже. Не було їх і у 2018 році. А ці розмови про відбирання квартир є спробою нагнітати істерію.
Ви хочете сказати, що ТРОЄ здорових дорослих людей не змогли заробити достаньо грошей на оплату комуналки? Значить вони ледарі, і нема чого таким у хоромах жити. Або смекалки їм бракує. Могли ж вони завчасно продати чотирикімнатну квартиру, купити три однокімнатних. У двох жили б вони і дочка, а третю в оренду здавали, щоб комуналку платити.
23:05
+1
«ТРОЄ здорових дорослих людей»

Звідки ви це взяли? Я такого не писав. Батько довго хворів і помер. Мати залишилась з чотирма дітьми. Старшій дочці купили однокімнатну квартиру, а мама з малими дітьми виїхала в село. Нащо придумувати трьох здорових людей?
05:53
+2
У 80-ті роки минулого століття я за свій рахунок поставив газовий лічильник у новій квартирі. Незважаючи на тодішні низькі ціни на газ, те, що я зробив, таки окупилося.
14:05
+3
На газ поставити лічильник можна і зараз, хоч набагато дорожче. Але на тепло — не можливо. Плата за газ у міських квартирах — десятки гривень, а за тепло — тисячі гривень. Тобто: установка газового лічильника не вирішує проблему.
19:18 (відредаговано)
+2
Друже, ти ж знаєш: те, що неможливо сьогодні, стане можливим завтра. Ще літ з 10 тому я і мріяти не міг, що буду розмовляти і бачити тебе, лежачи на дивані, з допомогою смартфона. Погодься, друже, що поміряти кількість тепла в твоїй квартирі набагато легше аніж донести моє зображення і голос із Красного в Київ.
23:33
+2
«Погодься, друже, що поміряти кількість тепла в твоїй квартирі набагато легше аніж донести моє зображення і голос із Красного в Київ».

У багатоквартирних будинках (за виключенням нових) на одному стояку висять десятки квартир і сотні батарей. І поміряти теплоспоживання кожної батареї не реально. Світлина, яку я тобі вислав, свідчить про те, що на цьому ми розуміємось.
08:13
+2
Друже Миколо, те, що здається сьогодні нереальним , завтра може здійснитися. Як ось електромобілі в Києві. Була б на те воля лиш воля.

Випадкові Дописи