До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Монетизація субсидій. Благо чи зло.

Монетизація субсидій. Благо чи зло.

Монетизація субсидій. Благо чи зло?

Монетизація субсидій ( перерахування субсидій, як і пенсій, у грошовому вигляді на карточку в Ощадний банк) уже почалася. Міністр соцполітики Рева запевняє що це – благо: платники за «комуналку» зможуть економити на споживанні газу і тепла. І якщо це можливе у будинках з індивідуальним газопостачанням і опаленням, де є лічильники газу, терплячи холод і дискомфорт у будинку, заміняючи газ на альтернативні джерела енергії (дрова, вугілля, солому), то як можна економити у багатоквартирних будинках, в квартирах яких немає лічильників газу і тепла? Навіть якщо прикрутити батареї і економно використовувати газ – платіжка все-одно прийде на повну суму, розраховану по нормах споживання. І це – масове явище. Тільки у нових будинках установлені лічильники обліку газу і тепла на кожну квартиру. У старих будинках установити лічильники тепла просто технічно не можливо. А лічильники газу хоч і можливо, і облгази за постановою Верховної Ради повинні були їх установити за свій кошт ще в минулі роки, та вони не поспішали це робити, бо без цих лічильників легше красти. А тепер через Верховну Раду «протягнули» постанову, у відповідності до якої установка лічильників проводиться за кошти споживачів, з чим я всіх, і себе також, «поздоровляю».

Але це ще не найгірше. Відомо, що неплатежі за «комуналку» досягли загрозливих масштабів. Називаються різні цифри, але правди влада сказати не хоче. У зв’язку зі змінами порядку нарахування субсидій велика частина сімей їх втратила. Наприклад: у літньої жінки померла дочка і залишила сина, якого вона ростила, доглядала як рідного внука і отримувала субсидію. Внук виріс і поїхав на заробітки у Росію, бо роботи тут нема. Як і переважна більшість – працює не офіційно і довідки про доходи отримати і пред’явити не може. Як результат – 80-річну бабусю позбавили субсидії. Подала заяву на комісію – їй відповіли, що вони все розуміють і співчувають, але – такий закон, і порушувати вони його не можуть. Результат – бабуся відрізала батареї і мерзне, бо боїться що за борги банда з колекторних фірм і квартиру забере.

Але і це ще не все. Уявіть собі, що бідним пенсіонерам перерахували субсидію на карточки в Ощадний банк (монетизація). Частина із них у крайній скруті купить ліки, або щось поїсти, і не заплатить за «комуналку». Отут вони і попалися: за несплату «комуналки» їх позбавляють субсидії і влада знову «потирає руки» — кількість субсидіантів зменшується! Та і поле для різних махінацій розширюється. А кінцевий результат – колекторні фірми «відбивають» квартири, викидаючи власників у комуналки, або у сільські розвалюхи.

І ще одне. З 1-го травня Уряд планує збільшити ціну газу і електроенергії на 15%, а в кінці року – ще на 25%. Буде ще веселіше…

Підсумок. Так далі жити не можна! І ми можемо змінити наше життя на краще на виборах, проголосувавши за нового Президента, а пізніше – і за новий склад Верховної Ради, який обере новий Кабінет Міністрів. І будемо надіятись що вони будуть кращі за теперішніх.  

+3
142
RSS
у літньої жінки померла дочка і залишила сина, якого вона ростила, доглядала як рідного внука і отримувала субсидію. Внук виріс і поїхав на заробітки у Росію, бо роботи тут нема. Як і переважна більшість – працює не офіційно і довідки про доходи отримати і пред’явити не може. Як результат – 80-річну бабусю позбавили субсидії.

Якщо внук на заробітках, то чому не висилає бабці гроші, хоча б на комуналку? Чи бабця його зле виховала?
13:12
+2
Дуже негарно засуджувати людину, про яку ви абсолютно нічого не знаєте. Надіюсь, своїх внуків ви виховали краще, якщо вони у вас є. А заробітки у 18-літнього хлопця, який не має фаху — мізерні. Бо працювати він може тільки на допоміжних роботах. Та і така робота не завжди є. Але ж не про це мова. Ми обговорюємо проблему субсидій, а ви переходите на персоналії.Ніби якби внук бабусі висилав їй гроші — то проблеми субсидій зразу ж вирішились би.
Ось цитата з правил надання субсидій на 2019 рік:
Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2019 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:

особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи УПтаСЗН автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії

От тому бабуся й втратила право на субсидію. Перш ніж їхати на заробітки, внуку треба було оформитися на якусь роботу з мінімальною зарплатою, щоб бабця мала де брати довідки.
23:11
+1
Якби внук знайшов і оформився на роботу тут — то йому і в Росію їхати не треба було б. І справку дають тільки працюючому, а не бабусі колись працюючого. Отже, ваша пропозиція хибна.
00:08
+2
Монетизація субсидій. Благо чи зло?

От чому з Вами, пане Миколо, важко дискутувати — то це тому, що Ви навіть запитання вірно не можете поставити! Бо монетизація субсидій — це не благо і не зло. Бо площина «благо — зло» є нічим іншим, як «чорно-білою класикою». І якщо відповідати саме в цій «чорно-білій площині», то будь-яка відповідь буде помилковою.
_вибачаюсь
Отож у мене на майбутнє порада: вчіться уникати «чорно-білої класики»! Як? Наприклад, отак:

Уникнемо ми чи не уникнемо монетизації пільг і субсидій рано чи пізно?!

А отут відповідь принципово інша:

Монетизації пільг та субсидій нам все одно не уникнути! І чим пізніше це зробити, тим гірше буде для національної економіки.
_вибачаюсь
Отож звідси вже зовсім інші висновки:

Ми не повинні задаватися дурними запитаннями в «чорно-білій площині», де будь-яка відповідь не дає нам нічого. Ми повинні виходити з того, що монетизації не уникнути — а тут вже кожен мусить подумати, що вчинити і як жити/виживати за нових умов!

Розумію, що значно легше і приємніше розфарбувати нашу дійсність в «чорно-біле». А думати «наслідками неуникнення монетизації» значно важче й неприємніше — бо доведеться вибудовувати стратегію життя й тактику виживання!!! До того ж, стратегію і тактику індивідуальну — бо все може скластися так, що конкретній людині не допоможе ніхто…
_не_знаю
Однак мислити в напрямі «наслідків неуникнення монетизації» все ж таки доведеться, хоч як це не важко та неприємно!!! Бо іншого виходу у нас вже просто немає…
01:07
+2
Ще в 2000 році в Пущі-Водиці відбувався семінар для журналістів на цю тему — себто, 19 років тому. Я тоді працював головспецом прес-служби Мінпаливенерго, й мене відрядили серед організаторів… Тим не менш, я «халтурив» статтями під псевдонімами — отож дещо тоді накропав…
_соромлюсь
І був там цікавий виступ когось із Мінекономіки саме на цю тему. І журналістам з цифрами в руках ще в 2000 році довели, що в Україні 2/3 пільг та субсидій… не забезпечені нічим, окрім слів депутатів, які вони давали, ще будучи кандидатами… Отож дають народу чергову красиву обіцянку — їх обирають. Тоді чергову обіцяну пільгу «протягують» через ВРУ, ухвалюють черговий закон… нічим не забезпечений! Отож і зростає кількість нічим не забезпечених пільг. І тут монетизація — єдиний можливий вихід: бо людям видається на руки реальна сума, яку їм може виділити держава як допомогу! А як її витратити, на які з обіцяних пільг — нехай люди самі вирішують…
_не_знаю
Отака суть монетизації. Таким був присуд українського Мінекономіки ще… в 2000 році. Гадаю, відтоді ситуація тільки погіршилася.
01:14
+2
Внук виріс і поїхав на заробітки у Росію, бо роботи тут нема.

Поганого сина виростила покійна матір, поганого онука — бабуся. якщо він поїхав на заробітки до держави-агресора! Не дивно, що тепер 80-річна бабуся замерзає… «Вата» загалом призначена для того, щоб стати підстилкою для «руссского міра». Отож нехай сприйме свою долю з вдячністю! Їй випала велика честь — замерзнути на смерть заради ВВХла і стати святою страстотерпицею, яку, можливо, намалюють на іконах РПЦ, які продаватимуть по всіх храмах УПЦ МП… доки вони остаточно не закриються!..
01:27 (відредаговано)
+2
А кінцевий результат – колекторні фірми «відбивають» квартири, викидаючи власників у комуналки, або у сільські розвалюхи.

Це також давно (вже років 15) відомий план. Зараз українці мають масу приватизованих квартир в багатоквартирних будинках. Отож через механізми колекторської діяльності треба позбавити приватизованих квартир переважну більшість українців! Таким чином, житловий фонд зосередиться не в руках великої маси власників квартир, а в руках обмеженого кола власників будинків!!! Основна ж маса містян у них орендуватиме або окремі кімнати, або цілі квартири, або цілі поверхи — в залежності від сум.
_шкодую
Наприклад, колишній багаторічний голова Подільської районної в м.Києві держадміністрації Григорій Романюк на час свого виходу «на заслужений відпочинок» (2010 рік) мав у приватній власності 5 або 6 багатоквартирних будинків!
Григорій Романюк
Оце потужно!!! А Ви тут про якихось пенсіонерів клопочетесь… Для них побудують дешеве соціальне житло й накажуть в ньому життю радіти! До того все йде, повторюю, вже років 15… якщо не більше!..

UPD. Аналогічним чином українська влада в 1920-ті — на початку 1930-х років позаганяла українських селян в колгоспи. Власне, спочатку в СОЗи («совместная обработка земли»), а вже потім СОЗи трансформували в колгоспи… Там теж в якості стимулу використовувався податковий тягар.
_шкодую
Отже, нічого принципово нового! Воістину, «що на нашому заводі не збирають — на виході все одно танк виходить!» © А все тому, що люди просто не вміють робити чогось принципово нового зі стандартного набору старих елементів.
01:38
+2
Підсумок. Так далі жити не можна! І ми можемо змінити наше життя на краще на виборах, проголосувавши за нового Президента, а пізніше – і за новий склад Верховної Ради, який обере новий Кабінет Міністрів. І будемо надіятись що вони будуть кращі за теперішніх.

Ні, ще не на цих виборах… Ще не настав час, на жаль.
_шкодую
Після всіх перипетій 2019 року маємо два варіанти:
— продовження української контрреволюції;
— перехід до традиційно «оксамитової» української диктатури.
Українці або приймуть ці реалії (хоч продовження контрреволюції, хоч «оксамитову» диктатуру) — або не приймуть.
_не_знаю
В першому разі збережеться статус-кво:
— влада мирно грабує народ;
— Україна воює і йде в НАТО.
В другому варіанті буде Третій Майдан і нові територіальні втрати.
_дідько
Що обере мудрий український народ — дізнаємося восени…
01:39
+2
І традиційне зауваження щодо оформлення… _здивований Пане Миколо, ну чому Ви так полюбляєте свій портрет, що скрізь тулите його на заставку?! _здивований
13:38
+3
«От чому з Вами, пане Миколо, важко дискутувати — то це тому, що Ви навіть запитання вірно не можете поставити!»

Ви вважаєте себе «гуру», який має право опонента повчати і ображати. Тому в такому тоні я не хочу продовжувати дискусію.
Перепрошую, я не вважаю себе гуру. Але визначити, є монетизація субсидій «благом» чи «злом», неможливо апріорі. До того ж, яку б відповідь хто не дав, але ніякої конструктивної програми дій на цих відповідях не побудуєш. От і все.
_не_знаю
Але якщо я Вас дратую настільки, що Ви вже вдруге відмовляєтесь від дискусії зі мною… Гаразд, я більш не дратуватиму Вас своїми відповідями. Ще раз перепрошую. Дискутуйте з іншими світочанами.
05:50
+2
Написано про відбирання квартир за несплату комунальних платежів. Зараз триває виборча кампанія-19. Для ЮВТ це було б вбивчим аргументом проти діючої влади. Хто знає хоч один факт про те, що в 2019 році в людини відібрали квартиру за несплату платежів?
13:54
+3
«Хто знає хоч один факт про те, що в 2019 році в людини відібрали квартиру за несплату платежів?»

2019 рік тільки почався. Ще не встигли, тим більше — перед виборами. Мої знайомі, маючи борги за «комуналку» змушені були продати свою чотирикімнатну квартиру, виплатити при цьому борги, купити однокімнатну для дочки і хату в селі для себе. Такі приклади час від часу оприлюднюють теле-радіо журналісти, провівши свої розслідування.
19:12
+2
Отже нема таких фактів, друже. Не було їх і у 2018 році. А ці розмови про відбирання квартир є спробою нагнітати істерію.
Ви хочете сказати, що ТРОЄ здорових дорослих людей не змогли заробити достаньо грошей на оплату комуналки? Значить вони ледарі, і нема чого таким у хоромах жити. Або смекалки їм бракує. Могли ж вони завчасно продати чотирикімнатну квартиру, купити три однокімнатних. У двох жили б вони і дочка, а третю в оренду здавали, щоб комуналку платити.
23:05
+1
«ТРОЄ здорових дорослих людей»

Звідки ви це взяли? Я такого не писав. Батько довго хворів і помер. Мати залишилась з чотирма дітьми. Старшій дочці купили однокімнатну квартиру, а мама з малими дітьми виїхала в село. Нащо придумувати трьох здорових людей?
05:53
+2
У 80-ті роки минулого століття я за свій рахунок поставив газовий лічильник у новій квартирі. Незважаючи на тодішні низькі ціни на газ, те, що я зробив, таки окупилося.
14:05
+3
На газ поставити лічильник можна і зараз, хоч набагато дорожче. Але на тепло — не можливо. Плата за газ у міських квартирах — десятки гривень, а за тепло — тисячі гривень. Тобто: установка газового лічильника не вирішує проблему.
19:18 (відредаговано)
+2
Друже, ти ж знаєш: те, що неможливо сьогодні, стане можливим завтра. Ще літ з 10 тому я і мріяти не міг, що буду розмовляти і бачити тебе, лежачи на дивані, з допомогою смартфона. Погодься, друже, що поміряти кількість тепла в твоїй квартирі набагато легше аніж донести моє зображення і голос із Красного в Київ.
23:33
+2
«Погодься, друже, що поміряти кількість тепла в твоїй квартирі набагато легше аніж донести моє зображення і голос із Красного в Київ».

У багатоквартирних будинках (за виключенням нових) на одному стояку висять десятки квартир і сотні батарей. І поміряти теплоспоживання кожної батареї не реально. Світлина, яку я тобі вислав, свідчить про те, що на цьому ми розуміємось.
08:13
+2
Друже Миколо, те, що здається сьогодні нереальним , завтра може здійснитися. Як ось електромобілі в Києві. Була б на те воля лиш воля.

Випадкові Дописи