УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Що робити, якщо вас недолюбили в дитинстві

Що робити, якщо вас недолюбили в дитинстві
Джерело матеріалу:

Можна роками засмучуватися, що в дитинстві недолюбили, а зараз ніхто вже так не полюбить, бо виріс. Шукати когось всеосяжного, прекрасного і безкорисливого. А можна зібрати наявні ресурси, яких у дорослих чимало. І піти шукати відсутні [ресурси]. І в цьому процесі не надто багато романтики. Зате зазвичай хороший результат


Дитина має право бути прийнятою, почутою і захищеною. І розраховувати на те, щоб хтось був поруч досить довго. Настільки довго, щоб встигнути наситити своєю присутністю. Дати розслабитися… Діти виростають і без цього. Але тільки фізично. Емоційно вони залишаються все в тому ж вимогливому віці. Вони можуть виглядати досить незалежно, щоб не виявляти всієї внутрішньої порожнечі й самотності. Вони чекають, що хтось здогадається, прийде і допоможе. Буде поруч саме так, як потрібно. І стільки, скільки буде потрібно. Іноді чекають роками. Не рухаються з місця, відчуваючи вивчену безпорадність.

Якщо вас в дитинстві недолюбили...

Але важливий момент полягає в тому, що в дорослому віці доведеться не тільки усвідомити свою потребу, але ще й попросити. Обрати людину і пояснити їй, як саме потрібно побути поруч. Просто по пунктах роз'яснити. А потім дозволити собі розслабитися в її присутності. Піти до хорошого масажиста і заплатити йому гроші за майстерність замість того, щоб плакати, оскільки мама вже не погладить по спинці. Детально пояснити одному (чоловікові, коханцеві) послідовність дій, а потім забути про це і насолодитися. І так далі.

І, будь ласка, не потрібно говорити, що таких добрих дорослих людей не буває. Дуже навіть бувають. І натхненні масажисти, і жінки у віці, готові обіймати. Мало того, у будь-якої людини інстинктивно включається щось батьківське, якщо інший по-справжньому потребує цього.

А ще існують групи репарентінґу, коли дорослі люди домовляються і по-справжньому грають в дочки-матері. Обіймають, тримають на руках, піклуються в обумовлений проміжок часу. Потім міняються ролями і приймають турботу. Вельми цілющий досвід. Якщо не вірите, погуглити reparenting. І якщо цього немає в вашому місті — організуйте.

Також обіймати вміє океан, пісок, ванна, сауна, гамак, халат або ковдра.

У дорослому віці доведеться організувати собі материнську турботу, тепло і увагу. Безпеку. Не всім іншим, а саме собі. Бути стійким до відмови і продовжувати шукати далі, бо і люди, і можливості завжди приходять. Бути наполегливим. Як наполегливі діти, які знають, що мають на це право в будь-якому віці.

Можна роками засмучуватися, що в дитинстві недолюбили, а зараз ніхто вже так не полюбить, бо виріс. Шукати когось всеосяжного, прекрасного і безкорисливого. А можна зібрати наявні ресурси, яких у дорослих чимало. І піти шукати відсутні [ресурси]. І в цьому процесі не надто багато романтики. Зате зазвичай хороший результат.

Аґлая Датешидзе

+1
390
RSS
18:56
+2
Ще один матеріал цієї авторки на Світочі — "Якщо пощастить..." _добре
00:31
+2
Ох, якими цілющими бувають обійми! І навіть просте погладжування…

Випадкові Дописи