УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Синдром розбитого серця

Синдром розбитого серця
Джерело матеріалу:

Хвороба «з голови», від якої можна померти


Ваше серце може постраждати після будь-якої сумної події, і відповідальним за ваше «розбите серце», найімовірніше, буде ваш мозок, кажуть експерти.


Швейцарські вчені проводять дослідження, присвячене так званому «синдрому розбитого серця».

Психологічний стрес може викликати гостру минущу дисфункцію лівого шлуночка. Синдром проявляється раптовим розвитком серцевої недостатності або болів у грудях, що поєднуються зі змінами на ЕКГ, характерними для інфаркту міокарда передньої стінки лівого шлуночка.

Найчастіше цей синдром розвивається на тлі стресових ситуацій, що викликають сильні, частіше різко негативні, емоції. Такими подіями можуть бути смерть близької людини або розставання.

Повної ясності, як це відбувається, у вчених поки немає. У публікації вчених в медичному журналі European Heart Journal висловлюється припущення, що синдром провокується реакцією мозку на стрес.

Вперше «синдром розбитого серця» був описаний японським вченим Хікару Сато в 1990 році і дістав назву «кардіоміопатія такоцубо» (від японського «takotsubo» — керамічний горщик з круглою основою і вузькою шийкою).

Цей синдром відрізняється від «звичайного» серцевого нападу, коли блокується приплив крові до серцевого м'яза. Блокування струму крові до серця стається при наявності в коронарних артеріях тромбу.

Однак симптоми синдрому розбитого серця і серцевого нападу багато в чому схожі: насамперед, це утруднене дихання і біль в грудях.

Часто якась сумна подія є своєрідним тригером, що провокує виникнення синдрому. Однак до розвитку синдрому розбитого серця можуть привести і радісні події, що викликають потужні емоції. Наприклад, весілля або отримання нової роботи.

Синдром розбитого серця може бути тимчасовим явищем, в цьому випадку серцевий м'яз відновиться за кілька днів, тижнів або місяців, а в деяких випадках розвиток синдрому може призвести до смертельного результату.

У Британії синдром розбитого серця виявляється приблизно у 2500 пацієнтів щороку.

Точна причина виникнення синдрому розбитого серця вченим не відома. Однак передбачається, що цей синдром може бути пов'язаний з підвищенням рівня гормонів стресу — наприклад, адреналіну.

Єлена Гадрі з Університетської клініки Цюріха разом зі своїми колегами вивчила активність головного мозку 15 пацієнтів, у яких був діагностований синдром розбитого серця.

Дані томографії показали значні відмінності активності мозку цих пацієнтів від картини, яка спостерігалася у 39 учасників контрольної групи, які були здорові.

Був відзначений набагато слабший зв'язок між відділами мозку, що відповідають за контроль над емоціями, і несвідомими (автоматичними) реакціями організму (як-от серцебиття).

«Емоції формуються в головному мозку, тому цілком можливо, що хвороба формується в мозку. А потім мозок посилає відповідні сигнали серцю», — говорить Гадрі.

Для того, щоб зрозуміти механізм формування синдрому, необхідні подальші дослідження.


Природа синдрому

У швейцарських вчених, які проводили дослідження, не було даних томографічного дослідження пацієнтів до того, як у них був виявлений синдром розбитого серця. Тому дослідники не можуть стверджувати, що скорочення зв'язків між різними відділами головного мозку стало наслідком розвитку синдрому, або ж синдром розвинувся через скорочення зв'язків.

«Це дуже важлива частина дослідження, це допоможе нам краще зрозуміти природу цього синдрому, яку часто залишають без уваги, і вона продовжує залишатися для нас загадкою», — говорить глава британської організації «Кардіоміопатія» Джоел Роуз.

«Ці дослідження допоможуть нам зрозуміти, яку роль у формуванні синдрому відіграє мозок і чому деякі люди схильні до цього захворювання, а інші ні», — говорить Джоел Роуз.

«Ці спостереження підтверджують наші давні припущення — про особливу роль зв'язку між мозком і серцем у формуванні кардіоміопатії такоцубо», — говорить дослідник з британського фонду British Heart Foundation Дана Доусон.

+3
531
RSS
20:08
+2
Коли помирають від радості…
09:16
+1
На собі переконався, що бурхлива суперрадість приводить навіть до каліцтва.

Випадкові Дописи