УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Зручна людина

Зручна людина
Джерело матеріалу:

Завдяки своєму терпінню така людина може пристосуватися під будь-які, навіть найнестерпніші умови життя — до тяжкої роботи, до деструктивних відносин, часто до зрад і брехні.


Я не можу описати цей випадок, не маю права, але я хочу розповісти в загальних рисах про нього. Це жінка, її обдурив чоловік, з яким вони були разом багато років, це зрада, це наступні спроби пробачити і повернути все в колишнє русло. Але йдеться тут не про зраду, її можна пережити в парі, а про страждання самої жінки. Про те, як вона вважає себе відкинутою, викинутою, непотрібною. Про жертовність і бажання прощати і приймати — йдеться про добру людину. 

Хороша людина — зручна людина

Хороша людина — це вірний і надійний друг, той, хто завжди підставить плече товаришеві, хто не підведе, хто витерпить. Хороша людина стає трудоголіком, бо не може підвести команду, вона завжди готова, навіть якщо дуже хвора. Це енергійна людина, у неї багато справ і всі їх вона встигає зробити. Про неї потім скажуть: «Це була хороша людина, життя завжди забирає кращих». Моя героїня хороша, чудова, найкраща, але вона самотня.

Хороша людина — це колишня слухняна дитина. Вона орієнтована на оточення і думку цього оточення — звідси і хороші оцінки в школі, й особлива старанність, і посидючість, бажання проявити всі свої таланти і здібності, не тому що їй цікаво, а тому що вона може це. Тому що в обмін на її старання вона отримує схвалення, що для неї є проявом любові. Ось приходить вона зі школи, приносить п'ятірку і чує від мами: «Розумниця, молодець» (любов), а як двійку принесе: «Як ти міг, двієчнику!» (не любов). Для неї хороші вчинки і є виразом її любові, і це ні добре, ані погано — просто один із способів її вираження.

Але якщо ні схвалення, ані осуду немає, то виникає порожнеча, відчуття непотрібності — «Моя любов, напевно, нікому не потрібна. Я сама не потрібна». У цих словах відчувається відсутність власного інтересу до себе, близька [людина] стає критично важливою, тому що якщо її немає, то і сенсу в житті немає, виникає самотність.

Слухняна дитина — зручна, вона з дитинства звикла підлаштовуватися під оточення і бути терплячою. Завдяки своєму терпінню вона може пристосуватися під будь-які, навіть найнестерпніші умови життя — до тяжкої роботи, до деструктивних відносин, часто до зрад і брехні. І для неї проявом любові буде вміння терпіти, пробачати вчинки.

Для моєї героїні нестерпно відмовитися від близького [чоловіка] навіть в той момент, коли він робить їй дуже боляче. «Ми поговорили, і ВІН сказав, що у нас немає майбутнього». І, як хороша людина, вона має відійти вбік, щоб не заважати щастю іншої людини. «Він знов погано вчинив, але я хочу послухати, що він скаже», — насправді звучить як: «Я просто хочу, щоб він нарешті побачив мої старання заради нього і оцінив їх, побачив всю мою любов».

Щоразу історія індивідуальна, у кожного різні характеристики особистості, але спільне у хороших людей безсумнівно є. І це дуже важкий тягар, бути зручним.

Дар'я Петровська

+2
458
RSS
18:44
+2
Це до теми маніпуляцій.
19:29
+2
А від чого походить слово ЗРУЧНА?
Від «руки».

Випадкові Дописи