День, який хочеться святкувати

День, який хочеться святкувати

Ну от, ми й дочекалися весни. У мене під вікном зацвів білоцвіт весняний, а в сусідів на городі – підсніжники й крокуси. Після вчорашнього теплого дощику з землі повилазили хробачки. Значить сильних морозів уже не буде.

На вербах уже сидять пухнасті котики, а якісь азартні кущі повипускали з бруньок ніжні маленькі листочки. На базарі вже повно соковитої пахучої черемші, і сьогодні на сніданок у мене був справжній весняно-вітамінний салат з редиски, огірочка, зеленої цибульки, черемші та яєчка, заправлений домашнім майонезом. Від надміру енергії та емоцій хочеться сміятися, стрибати й робити приємні дурниці.

У 2012 році ООН оголосила 20 березня Міжнародним Днем Щастя, бо вважає це суб’єктивне відчуття найважливішим для розвитку і окремих людей і цілих країн. Та хоч би яким суб’єктивним це почуття не було, вчені намагаються виміряти його своїми методами, як кажуть з циркулем і лінійкою. Тому з 2006 року існує індекс щастя.

А ще сьогодні Міжнародний День астролога. Його традиційно відмічали напередодні весняного рівнодення для Північної півкулі, коли Сонце робить інгресію (заходить) в знак Овна. Але через календарні особливості (додатковий день у лютому кожен четвертий рік – високосний) весняне рівнодення трохи блукає. Воно може бути і 20 і 21 березня, а іноді навіть 19 березня. Тому астрологи вирішили своє професійне свято відмічати 20 березня, щоб не плутатися.

На весняне рівнодення відмічають зороастрійський, старослов’янський та рідновірський Новий рік. Тож готуйте шампанське та бенгальські вогники або розпаліть велике багаття на природі. Цього року весняне рівнодення настане сьогодні, 20 березня, за дві хвилини до опівночі, о 23.58 за київським часом. А о 3.42 після півночі, тобто вже 21 березня, буде повня. Якщо небо буде чисте, варто ніч не поспати, дивитися на круглий Місяць, а потім зустріти схід молодого Сонця.

Зі святом усіх! А яке з них святкувати, обирайте самі.

Автор — Дзвінка Сопілкарка

+3
640
RSS
18:04
+2
Дякую, Дзвінко. Я обираю День щастя і Новий рік. В тебе ще й вітаю із Днем астролога. Ти в нас тут ФАХІВЕЦЬ!
19:40
+1
А ще сьогодні ввечері Пурім заходить. Отож і у нас теж свято _соромлюсь

Випадкові Дописи