УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Спадок предків

Спадок предків
Джерело матеріалу:

Іноді стається так, що навіть українським пенсіонерам, які займаються суто літературною працею, випадає шанс трохи попрацювати «під вибори». Тим паче, в проекті не політичного, але суто історичного спрямування. Це саме наш випадок!..


Отже, Ювелірний дім Жуайо нещодавно вирішив створити колекцію прикрас «Спадщина: сила предків — у твоїх руках!». На цей крок майстрів-ювелірів надихнули видатні персонажі української історії.

На даний момент колекція прикрас включає 6 перснів, які відповідають історичним прикрасам доби Давньої Русі (персні княгині Ольги та князя Володимира Великого), доби Гетьманщини (персні гетьманів Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького й Олексія Розумовського) та ХХ століття (перстень Степана Бандери). Найближчим часом колекцію планується збільшити до 12 предметів: спочатку до неї долучаться персні князя Дмитра «Байди» Вишневецького, кошового отамана Івана Сірка і гетьмана Івана Мазепи, а далі — французької королеви Анни Ярославни, князя Василя-Костянтина Острозького та гетьмана Івана Виговського.

Всі перелічені прикраси (а також розроблені майстрами ювелірної справи найближчим часом) представлені на веб-сайті Ювелірного дому Жуайо, кожну супроводжує невеличка оповідка з життя історичного діяча, створена українськими письменниками Тимуром і Оленою Литовченками. Також на веб-сайті передбачена можливість голосування, за допомогою якої кожен охочий має змогу обрати прикрасу, що сподобалася найбільше. По завершенні голосування мастри Ювелірного дому Жуайо виготовлять згідно з обраним ескізом перстень, який буде вручено майбутньому Президентові України. 


Таким чином, українці оберуть одного з історичних персонажів, чий перстень потрапить особисто в руки новому лідеру нашої країни.


Про це повідомив генеральний директор Ювелірного дому Жуайо Олег Мацюк під час презентації колекції прикрас «Спадщина: сила предків — у твоїх руках!», що відбулася в прес-центрі Українських Новин в п'ятницю, 29 березня 2019 року. Зокрема, Олег Мацюк зазначив: 

«Президент країни є для народу України ключовим символом процесів, що відбуваються в ній. А це означає, що лідеру держави необхідний свій символ, який допоможе утримати фокус уваги на ключових завданнях, які йому доведеться розв’язувати за час свого президентства».

Письменник Тимур Литовченко презентував присутнім творчий доробок подружжя Литовченків — серію з 6 романів, що розповідають про історію України Гетьманської доби, історичний детектив «Принц України», присвячений гетьману у вигнанні Данилі Скоропадському, і перші 4 томи художньої історичної епопеї «101 рік України», що охоплюють період з 1914 по 1945 роки. Також він трохи докладніше висвітлив принципи, на яких створювалися оповідання для проекту «Спадщина: сила предків — у твоїх руках!».


Відвідати сайт проекту можна за цим посиланням.

+2
459
RSS
18:02
+2
Завсідники Світоча, мабуть, помітили, що останнім часом я кардинально зменшив присутність на сайті. Для того була вагома причина. Ось чим займаємось зараз ми з дружиною… _соромлюсь
18:24 (відредаговано)
+2
І знов навички малювання в Фотошопі стали мені в нагоді! Адже разом з кожним нашим оповіданнячком Ювелірному дому Жуайо надходив також ескіз персня в моєму виконанні. Ґрунтуючись на ньому, дизайнерка Жуайо виконувала малюнок, як треба — на чорному папері фарбами…

Перстень Богдана ХмельницькогоПерстень Степана Бандери

Вау! А простим смертним, які до верховної влади не мають жодного відношення, можна буде десь купити такі перстені?
Це дуже добре, що ви почали якось матеріалізовувати енергію Венери. Бо весь час жити лише напрацьованим у минулому не варто. Ми всі прийшли у цей світ розвивати нові здібності, а не використовувати старі. Кармічно дозволяється жити старими напрацюваннями, за Південним Вузлом, максимум до 37 років. А далі обов'язок кожної люди реалізовувати себе через розвиток навичок потрібних для Північного Вузла.
А простим смертним, які до верховної влади не мають жодного відношення, можна буде десь купити такі перстені?

Все залежить від Ювелірного дому Жуайо. У них плани наполеонівські: вони декілька колекцій хочуть зробити… і для всіх щоб були оповідання!.. Якби ми з Оленою були безробітними — це був би «золотий парашут». А так — нас на руках договір на «101 рік України», і за 2019 рік треба написати аж 3 книги!!! Графік дуже напружений — а тут ще й вони…
_стежу
З іншого боку, через Жуайо можна вийти на ті перспективи, на які ми ніяк не можемо вийти. Тому я вже визначив «директором по оповіданнях» для Жуайо Олену, а себе — «директором по епопеї». Будемо старатися всидіти двома попами на двох стільцях…
_сміюсь
І побачимо, що з цього вийде!
Якщо ви їм ще й малювати будете всі ці прикраси, то обов'язково вийде.
Вам сам Бог велів малювати, бо записав це у ваш гороскоп. Хоча б обкладинки й ілюстрації до своїх книжок.
На крайняк, можете кулінарну книжку написати. Венера за їжу теж відповідає, особливо за вишукану.
Від мене давно вже кулінарної книжки чекають. Але зараз все забили кулінарні сайти…
Для початку я їм намалював 22 ескізи — бо вони попервах хотіли «широкий список» історичних персон. Але вони потонули в тому огромі… Тому список обвузили спочатку до 5 персон, потім «для драйву» додали Степана Андрійовича. Потім додали ще 3, потім ще 3 персони. Отак і вийшло 12 персон. Природно, у половини тема їхніх прикрас — суцільна «біла пляма». Той же Бандера: був у нього перстень чи ні?! І який, якщо був… Довелось імпровізувати. Отже, цей проект — це наша міфологія в позитивному сенсі слова!
_сміюсь
Як цікаво. Символіка знаків на ювелірних прикрасах мало вивчена. А там теж багато езотерики. І камені дорогоцінні постійно використовувалися в магічних ритуалах. І в астрології є напрямок літотерапії, коли для лікування хвороби підбирають прикраси за астрологічною схемою. Я тільки трошки цю тему зачепила.
22:20
+2
Вітаю, друже! А звідки це Жуайо?
З Києва — ось їхній сайт. Просто директор цього Ювелірного дому — кар'єрний дипломат, він колись в нашому МЗС працював. Його батька ще за часів СРСР алмази гранив, отож тепер він заснував Жуайо
04:43
+1
Два відео з тієї прес-конференції. Короткі — під Інстаграм (до 1 хвилини):


Випадкові Дописи