УВАГА!   З 1 лютого діяльність спільноти "Світоч" переноситься в Telegram.

Сайт буде доступним ще довгий час, проте без нових публікацій.
Підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями на нашому Telegram-каналі @svitoch_in_ua

Розібратися як користуватися Телеграмом або створити власний канал для подальшої участі в спільноті "Світоч" можете за ІНСТРУКЦІЄЮ. З правилами участі можете ознайомитися тут.

Якщо у Вас є якісь запитання, задавайте їх в групі підтримки в Телеграмі тут.

7+1 концепцій щастя

7+1 концепцій щастя
Джерело матеріалу:

У кожної людини своє уявлення про щастя. У деяких державах є навіть справжні міністерства щастя, завдання яких якраз — робити так, щоб люди були задоволені своїм життям. При цьому далеко не всі знають, що в світі існують ще й національні концепції щастя, які пропонують готові рецепти того, як можна почати радіти життю і позбутися стресу.


AdMe.ru постарався і зібрав найцікавіші концепції щастя з усього світу, щоб кожен з вас обов'язково знайшов щось корисне для себе.

Калсарікянні (Фінляндія)

Якщо спробувати перекласти цей складне слово, то вийде приблизно таке значення: «розпивання спиртних напоїв в нижній білизні без найменшого наміру виходити з дому».

На відміну від інших скандинавських концепцій щастя, калсарікянні не припускав красивої картинки з каміном і затишним пледом — тут все ближче до реального життя.

Рецепт щастя за калсарікянні: Прийшовши ввечері додому, переодягніться в улюблений зручний одяг. Піжама і вовняні шкарпетки — ідеальний варіант. Відкоркуйте пляшку вина. Можна, звісно, й іншого, більш міцного напою, але тут важлива міра. Завтра вам не повинно бути зле від того, що сьогодні ви відчуватимете щастя. Візьміть чіпси, шоколадні батончики і цукерки — загалом, те, що не відноситься до правильного харчування. Сьогодні можна. Увімкніть приємну музику або подивіться відео з кумедними звірятками. Потрібно створити тло. І тепер можна розслабитися й відпустити всі проблеми.

Сінрін-Йоку (Японія)

«Сінрін-Йоку» перекладається з японської як «лісові ванни». Суть даної терапії в насолоді природою і пошуку єднання з нею. Це унікальний метод боротьби з депресією і стресом без пігулок і лікарів.

Лісова терапія офіційно визнана в Японії і Південній Кореї. Науково доведено, що вона знижує агресію, рівень гормонів стресу в крові, але при цьому підвищуються продуктивність та імунітет. А радість від спілкування з деревами відчувається довше, ніж від підвищення зарплатні.

Рецепт щастя за Сінрін-Йоку: Зайдіть в ліс. Знайдіть затишне місце. Спробуйте «увібрати» ліс в себе, увімкніть всі свої 5 почуттів: подивіться навколо, вдихніть на повні груди, прислухайтеся, доторкніться до дерева, спробуйте повітря на «смак». Заплющіть очі й відчуєте умиротворення і гармонію. Займіться тим, що вам найбільше подобається: гуляйте, малюйте, медитуйте. Виконайте дихальну гімнастику.

Ікігай (Японія)

«Ікігай» дослівно перекладається з японської як «сенс життя». Однак набагато ближче інше значення — «те, заради чого хочеться вставати вранці». Це може бути запах кави, з якої ви починаєте свій день, глобальні проекти на роботі або ваш вихованець.

Коли людина знаходить свій Ікігай, вона позбавляється руйнівних звичок і депресії, не може дочекатися початку наступного дня, щоб зайнятися улюбленою справою.

Рецепт щастя за Ікігай: Почніть ранок з улюблених ласощів. Так вам приємніше буде встати рано, а день почнеться правильно — з гарного настрою. Впустіть невеликі зміни в своє життя, наприклад щодня виділяйте годину на хобі. Розбудіть в собі дитину: станьте сміливим, цікавим, незалежним від чужої думки. Але пам'ятайте, що не можна стати щасливим, зашкодивши довколишнім. Радійте дрібницям. Завжди повністю віддавайтеся тому, чим зараз займаєтеся і що вам подобається. Нехай сам процес стане метою.

Люкке (Данія)

«Люкке» з данської перекладається як «щастя». Суть концепції зводиться до того, щоб досягти вселенського задоволення і щоденної радості від життя в чистому вигляді.

Рецепт щастя за Люкке. З того, що ви можете зробити просто зараз: сходіть в гості до сусідів і почастуєте їх чимось смачним або скажіть близьким приємні слова. Можна ще посміхнутися незнайомцеві. У глобальному сенсі варто змінити роботу, якщо ваша не подобається, і перестати купувати «статусні» речі тільки тому, що вони є у всіх. Не захаращуйте своє життя у всіх сенсах. І не обмежуйте себе нав'язаними умовностями.

Паллі-Паллі (Південна Корея)

Якщо для деяких країн щастя полягає в умінні насолоджуватися моментом, бути неквапливим і спокійним, то для Південної Кореї все навпаки. Жителі цієї держави вічно кудись поспішають. «Паллі-Паллі» можна перекласти як «швидше-швидше».

Корейці не люблять чекати. Звідси популярність бліц-побачень, мовних курсів, які обіцяють навчити іноземній мові мало не за кілька тижнів. А що говорити про постачальника піци й інтернет-замовлень! Щоб конкурувати з ними в швидкості, мережі McDonald's довелося створити власну кур'єрську доставку.

Рецепт щастя за Паллі-Паллі: Головна заповідь — не втрачайте можливості й використовуйте їх швидко. І щоб нормально жити на таких високих швидкостях, дотримуйтесь наступних правил: живіть за розкладом; добре харчуйтеся і не жертвуйте часом на їжу, частіше співайте (в душі, по дорозі на роботу, в караоке). Не припиняйте вчитися, але робіть це старанно.

Кюрі (Шотландія)

«Кюрі» шотландською означає «згорнутися клубочком», «притулитися». Звісно, в країні з суворим північним кліматом важливу роль відіграє затишок. Однак це лише одна зі складових.

Не менш цінним в даній концепції щастя є єднання з природою, спілкування з тваринами і контакт людини зі своєю спадщиною. Тут важливі ритуали, традиції, рідна земля.

Рецепт щастя за Кюрі: Вийдіть на прогулянку разом з собакою в якесь гарне місце на природі. Не думайте про холод або мошкару — не концентруються на неприємних дрібницях. Увімкніть приємну музику або послухайте звуки природи. Ввечері сходіть з друзями в кафе і обговоріть якісь цікаві ідеї, поділіться своїми. І обов'язково поважайте історію та не забувайте про зв'язок з предками.

Філотімо (Греція)

З грецької «філотімо» перекладається приблизно як «гідність, чесність, гордість». Однак еквівалент підібрати важко, бо навіть жителі країни вкладають в це поняття щось своє. Основний сенс — повага до себе і своїх друзів, почуття спільності й спорідненості та, звісно, гордість за себе й інших.

Рецепт щастя за Філотімо: Кожен день формулюйте по 2-3 позитивні думки (можна записувати в щоденник), будьте послужливими і гостинними. А якщо ваш друг на запитання: «Як справи?» — відповість: «Непогано» — обов'язково уточніть, чим ви можете допомогти, і почастуєте його смачним супом або тістечком.

Рецепт щастя від Далай-лами

Відомий духовний лідер, до якого дослухаються багато людей, незалежно від культури і національності, вважає, що принципи щасливого життя в наступному:

  • «Для чого сумувати, якщо все можна ще виправити? І для чого засмучуватися, якщо нічого вже виправити не можна?»
  • «Кожен день всім випадає шанс почати спочатку. Кожен день — наш день народження».
  • «Треба вчитися концентруватися і уникати «блукання розуму». На це, до речі, спрямовані більшість практик медитації. Варто повністю віддаватися моменту, в якому ми зараз живемо».
  • «Треба вміти бути щедрим і допомагати іншим. Істинно щасливою людиною можна стати тільки серед інших людей».

А який рецепт щастя у вас?

+2
394
RSS
19:07
+2
Які у кого думки з приводу?..
Підходить все, крім Паллі-паллі. Не люблю спішити.
22:20
+2
Цікава думка: кожен день є днем твого народження .

Випадкові Дописи