УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Кількість золота в світі

Кількість золота в світі
Джерело матеріалу:

Світові запаси золота здаються величезними, тим не менш, насправді не так вже й великі. Якщо все золото, видобуте на даний момент, зібрати і переплавити в один куб, то розмір кожної з його граней складе лише 20 метрів.

Водночас, інвестори часто користуються даними медіакомпанії Thomson Reuters GFMS, за якими обсяги запасів золота на планеті становлять 171,3 тис. тонн. Це рівносильно кубу з гранями розміром 20,7 метри.

Проте, не всі погоджуються з такою думкою. Інші оцінки коливаються від 155,2 тис. тонн до 2,5 млн тонн. Остання цифра більше даних GFMS в 16 разів і порівнянна з кубом величиною до 50 метрів. Якщо подібну кількість золота викласти на землю, то воно займе завширшки весь Центральний корт Уїмблдону, а висота подібного злитка складе 143 метри.

Говорячи про причини такого розходження цифр, експерти зазначають, що золото видобувають протягом вже понад 6000 років. За інформацією GFMS, до 1492 року загальна кількість видобутого золота дорівнювала 12,7 тис. тонн. Проте, на думку деяких аналітиків, ці цифри дещо завищені.

Проблема в тому, що, як каже американський експерт із золота Джеймс Турк, технології, які були в той час, давали можливість отримати тільки 297 тонн золота. Через це сьогоднішні масштаби видобутого в світі золота не перевищують 155,2 тис. тонн, тобто на 10% менше, ніж випливає з даних Thomson Reuters GFMS. Відзначається, що на перший погляд, то є невелика різниця, але в грошовому еквіваленті вона перевищує $950 млрд.

Інші аналітики вважають, що реальна кількість золота в світі значно більша, ніж озвучена експертами. За їхніми словами, це спричинено тим, що ряд країн вважають за краще не розкривати дані про кількість видобутого дорогоцінного металу, а в інших процвітає нелегальне золотодобування.


=:= Скільки золота в морській воді? =:=


*** Журнал «Евразийский химический рынок» ***


У сімдесятих роках ХІХ століття в морській воді виявили золото. Були зроблені аналізи, які дозволили встановити, що його вміст достатньо великий. Розрахунок показав, що всього в морській воді понад 8 млрд тонн цього елементу. Величезне багатство! 

Океанічні води — це рідкі «поклади» золота?!

Після І Світової війни в Німеччині інтенсивно розроблялися способи видобування золота з води морів. В результаті з'ясувалося, що отримане таким шляхом золото набагато дорожче, ніж видобуване звичайними методами. Виявилося, що результати аналізів, на які спиралися розрахунки, були завищені приблизно в 1000 разів. Потім для визначення вмісту золота в океанській воді використовувалися нові й дедалі досконаліші методи аналізу. 

У підсумку — послідовно зменшувався наявний вміст золота у воді. В 1990 році американці методом мас-спектрометрії встановили, що вміст металу в 1000 разів нижчий того, що приймався за справжній ще два роки тому. Ось вам і «величезне багатство».

+2
535
RSS
14:00
+1
Трохи про кількість золота в світі… Для друга Анатолія та Яри.
20:15
+2
От не маю я тяги до цього металу. Навіть перстень не ношу. Заважає.
Ти не маєш — зате інші мають…
_вибачаюсь
Ти от над чим поміркуй. Якщо колишні прогнози «золотого запасу» в океанічній воді у 8 млрд тонн золота завищені в 1000 разів — то це виходить, що в Світовому Океані розчинені 8 млн тонн золота. Тоді як максимальні запаси цього металу на суходолі оцінюються в 2,5 млн тонн…
_вибачаюсь
Отже, як не крути, а в океані золота розчинено як мінімум втричі більше, ніж можна відшукати на суходолі!!!

Випадкові Дописи