Одержувач залежить, давач - ні

Одержувач залежить, давач - ні
Джерело матеріалу:

Справжнє щастя приходить від віддачі, від жертви, адже ми можемо відчути любов тільки під час віддачі. Егоїстична, жадібна, заздрісна людина не може любити, і її навряд чи хтось полюбить та захоче з нею спілкуватися.


В Аюрведі сказано, що якщо людина просувається в духовному житті, то це має бути видно за двома ознаками:

 • 1. Людина з кожним днем стає все щасливішою і щасливішою.
 • 2. Її відносини з іншими людьми поліпшуються.

Якщо цих ознак не спостерігається, то якою б доброю духовною або релігійною практикою людина не займалася, отже, вона деградує.

Справжнє щастя приходить від віддачі, від жертви, адже ми можемо відчути любов тільки під час віддачі. Егоїстична, жадібна, заздрісна людина не може любити, і її навряд чи хтось полюбить та захоче з нею спілкуватися.

Таким чином, вона не може бути щасливою. А віддавати ми можемо багато в тому випадку, якщо ми не залежимо від цього світу. Чим менше у нас уподобань в цьому світі, тим більше ми здатні віддавати і, отже, тим більше ми можемо любити. Якщо готовність брати, отримувати є більшою, ніж готовність віддавати, отже, Ви залежні.


Одержувач залежить, давач не залежить.

В Аюрведі, найдавнішій медичній системі, яка вражає своєю глибиною і мудрістю, стверджується, що в корені всіх хвороб і страждань лежить користь і заздрість, оскільки ці якості збільшують егоїзм, концентрацію на собі, жадібність.

А що відбувається з органом чи клітиною, які хочуть не працювати на весь організм, а тільки отримувати і споживати ресурси організму? Такі органи стають раковими, і якщо організм не позбудеться них, то він гине.

Так і Всесвіт в цілому прагне позбутися ракових клітин — егоїстичних людей чи навіть цивілізації в цілому, насамперед, перестаючи давати їм енергію. Просвітлені Арії вказували в своїх канонах, що цивілізації гинуть не в результаті воєн, стихійних лих та ін., а через те, що кожен починає думати тільки про себе, тільки про те, щоб брати, а не давати.

А основний принцип гармонії — обмін енергіями.

Тільки він відкриває серця людей для любові й робить світ щасливим. Стародавні цілителі-відлюдники Вадьї говорили, що людина є клітинкою Всесвіту, і якщо він не живе з ним в гармонії, то він не буде щасливим. Сучасні авторитети психології та медицини підтверджують це. 

 • Професор Станіслав Гроф: «Причиною всіх криз на землі є ненаситне прагнення до переслідування лінійних (егоїстичних) цілей».
 • Пітер Рассел: «Щоб подолати глобальну кризу цивілізації, в основі якої лежить криза свідомості, нам необхідно звільнитися від егоцентричного, матеріалістичного модусу свідомості, що породжує всі проблеми».

Духовний гомеостаз. 

Егоїзм, користь небезпечні тим, що вони руйнують гомеостаз. Парацельс визначив гомеостаз як стан повної гармонії між внутрішнім і Зовнішнім світом.

Для того, щоб мав місце гомеостаз, жива істота повинна виділяти енергію. Якщо енергія не виділяється, то жива істота починає залежати від середовища. Головний принцип незалежності від світу — це виділення енергії живою істотою. Гомеостаз починається на духовному плані й поширюється на фізичний і хімічний. Для того, щоб існував гомеостаз духовний, ми не повинні залежати від світу. Адже, чим сильніше я залежу від світу в будь-якій сфері, тим швидше мене знищать зміни цього світу.

Первісна людина могла швидко померти від посухи, перепаду температур. Давно помічено, що першими в критичних ситуаціях (наприклад, в концтаборах, залишившись наодинці з природою тощо), гинуть люди егоїстичні, агресивні. На неприв'язаних ні до чого в цьому світі йогів, здається, нічого не діє. Вони і на цвяхах можуть спати, і сніг навколо них розтоплюється.

У сталінські часи був указ розстрілювати, насамперед, вірян і священнослужителів, оскільки вони якимсь дивним чином не те що не вмирали в пекельних умовах концтаборів, а ще дбали про інших в'язнів і до останніх хвилин життя випромінювали сяйво і блаженство.

Таким чином, ми маємо перестати бути споживачем, ми повинні набагато більше віддавати. Але якщо ми віддаємо на фізичному, емоційному на ін. рівнях, ми самі повинні десь брати. А брати ми можемо енергію тільки на божественному рівні, де вона присутня в необмеженій кількості.

Ця чистісінька Вища духовна енергія проходить крізь нас, якщо ми не придушуємо почуття любові, відчуваємо, що почуття любові повинно керувати нами, що ми вторинні, якщо ми можемо зберегти це почуття, навіть якщо втрачаємо людське (гроші, престиж, кохану людину тощо).

Через почуття безумовної любові до нас йде головна енергія, яка витрачається на все. Їжа дає нам енергію на Зовнішньому плані, але забирає її на внутрішньому. Зважте на те, що люди, які періодично постять, набагато енергійніші, ніж ті, хто багато їдять. Тому, коли ми хворіємо, ми припиняємо їсти. Весь цей світ з його постійними стресами, а також їжа, недуховнк спілкування, безладний секс, занепокоєння — забирають енергію, а піст, усамітнення дають енергію.

Але найбільше отримання енергій йде через безперервне почуття любові.

Тому одне з перших правил здоров'я — це любити світ з усіма недоліками, себе (яким би я не був), свою долю у всіх ситуаціях, при будь-яких життєвих ситуаціях.

Один викладач Кабали, коментуючи заповідь «Не убий», пояснив, що заповіді трактуються на семи рівнях. На першому рівні ця заповідь має на увазі не убий людину, на найвищому, сьомому — не вбивай любові в душі. Бо це головний гріх — відмова від любові й зречення від єдності з Богом. Тому докладете всіх зусиль, щоб позбутися егоїзму і користі.

Поставте перед собою мету життя — набуття Божественної любові, бо від мети ми беремо енергію, а вже тільки саме по собі потужне прагнення Божественної любові наповнює нас вищою енергією. Зверніть увагу, що наша цивілізація живе під гаслом: «Споживай, споживай, споживай!». При цьому число щасливих і здорових людей зменшується щодня.

Кількість людей, хворих на «синдром хронічної втоми», збільшується з кожним днем. А хіба може бути інакше? Адже просвітлені мудреці всіх духовних шкіл, сучасні прогресивні вчені стверджують: все, що йде від помилкового ego, з корисливих мотивів, навіть якщо ззовні виглядає як добра справа, веде до руйнування і страждань. А все, що йде від душі, тобто від почуття Безумовною Любові — веде до блаженства, здоров'я та повної гармонії особистості й її оточення.

Розуміючи і приймаючи це, почніть жити, як ніби ви є Втілення Безумовної любові. Закиди замініть на подяку. Запитання розуму: «Що я можу отримати від цієї людини, суспільства?» — замініть на «Що я можу дати оточуючим? Як я можу принести щастя в їхні життя? Як я можу наповнити їх любов'ю?».

Припиніть концентруватися на собі та своїх проблемах. Пам'ятайте твердження суфійських мудреців: «Пекло — це те місце, де поруч немає нікого, кому б ми могли допомогти». І тоді ви відчуєте, як величезна енергія тече через вас, наповнюючи вас і оточуючих Блаженством і гармонією.

Ви помітите, що ваші візити до лікарів, психологів, екстрасенсів і цілителів різко скорочуються. Навпаки, зустрічаючись з вами, вони самі зцілюються, відкривають нові можливості та найголовніше — наповнюються незрозумілою для багатьох з них енергією Божественної любові. Спробуйте, не пошкодуєте! 

Коли ми отримуємо тонку енергію.

Тонку енергію ми отримуємо, коли:

 • голодуємо;
 • виконуємо дихальні вправи;
 • усамітнюємося;
 • даємо обітницю мовчання на якийсь час;
 • гуляємо (або просто перебуваємо) по берегу моря, по горах, споглядаємо красиві пейзажі природи;
 • займаємося безкорисливо творчістю;
 • славимо гідну особистість за її піднесені якості та вчинки;
 • сміємося, радіємо, посміхаємося від душі;
 • безкорисливо комусь допомагаємо;
 • проявляємо скромність;
 • молимося перед їжею;
 • їмо продукти, сповнені праною (життєвою енергією) — натуральні злаки, каші, топлене масло, мед, фрукти, овочі;
 • спимо з 9-10 вечора, до 2-ї години ночі (в інший час нервова система не відпочиває, скільки б ми не спали);
 • отримуємо сеанс гарного масажу від гармонійної особистості, або робимо самомасаж;
 • обливаємося холодною водою, особливо вранці й найсильніший ефект, якщо ми при цьому стоїмо босоніж на землі;
 • жертвуємо своїм часом, грошима;
 • приймаємо несправедливість. Насамперед тому, що бачимо за усім Божественну волю.

У кожної людини є своя думка, і більшість людей вважають себе завжди правими.

До втрати енергії призводять:

 • смуток, невдоволення долею, жаль про минуле і страх, неприйняття майбутнього;
 • гнів і роздратування;
 • постановка і переслідування егоїстичних цілей;
 • безцільне існування;
 • образи;
 • переїдання;
 • безконтрольне блукання розуму, невміння сконцентруватися;
 • коли ми їмо смажену або стару їжу, їжу приготовлену людиною, яка гнівається або переживає інші негативні емоції, при використанні мікрохвильової печі; продукти, що містять консерванти, хімічні добавки, вирощені в штучних умовах, з використанням хімічних добрив;
 • поїдання їжі, позбавленої прани — кава, чорний чай, білий цукор, біле борошно, м'ясо, алкоголь;
 • їжа в поспіху і на ходу;
 • куріння;
 • пусті балачки, особливо, якщо ми при цьому когось критикуємо, засуджуємо;
 • неправильне дихання, наприклад, занадто часте і глибоке;
 • знаходження під прямими променями Сонця, з 12 до 4 дня, особливо в пустелі;
 • безладні статеві зв'язки, секс без бажання й особливо без любові до партнера;
 • зайвий сон, сон після 7 ранку, брак сну;
 • напруга розуму і тіла;
 • ненаситність і жадібність.

Східна психологія на 50% складається з пранаями — теорії і практики певних дихальних технік, які дозволяють людині бути завжди наповненою життєвою силою (Праною). Як стверджують сучасні просвітлені вчителі йоги, набратися Прани ми можемо через:

 • 1. Елемент землі:харчуючись натуральною їжею, живучи на природі, споглядаючи дерева, ходячи босоніж по землі. Нещодавно я спілкувався з дуже відомим аюрведичним лікарем, який захистив дисертацію з медицини. Він стверджував, що якщо людина починає жити на природі, далеко від великих міст, які змушують їздити в метро, ходити по асфальту, то у такої людини швидко відновлюється імунітет, і вона починає жити здоровим життям.
 • 2. Елемент води: пити воду з колодязів або струмків. Плавати в річці або морі. Уникати пити кофеїномісткі напої, алкоголь і солодкі газовані напої.
 • 3. Елемент вогню: перебування на Сонці та вживання їжі, що містить Сонячне світло.
 • 4. Елемент повітря: це найважливіший елемент отримання Прани, через вдихання чистого повітря, особливо в горах, в лісі й на березі моря. Куріння і перебування в місцях великого скупчення людей, позбавляє людину прани.
 • 5. Елемент ефіру: культивуючи позитивне мислення, доброту, гарний настрій. І цей рівень вважається базовим. Бо навіть, якщо людина живе на природі та правильно харчується, але при цьому ходить роздратована і зла, то навпаки надлишок Прани ще швидше зруйнує її. З іншого боку, гармонійна людина, тобто добродушна, безстрашна, може досить довго протягнути в місті, якщо вона змушена там жити. Але навіть такій людині потрібно стежити за харчуванням і періодично «вириватися» на природу.

У містах джерелом прани є церкви, храми, монастирі.

Чорний колір поглинає світло, білий колір його відбиває.

Начебто проста істина, яка давно всім відома, але якщо замислитися, то вона має глибоке філософське значення. Світло у всіх асоціюється з чимось чистим, що дає енергію, щастя і здоров'я.

Наприклад, Сонце — без нього життя б або припинилося на Землі, або б перетворилося на пекло. У багатьох духовних і релігійних школах один з головних атрибутів Бога — це світло: в кабалі, ісламі, деяких індуїстських течіях та інших. Люди, які переживали клінічну смерть, говорили, що вища реальність — це світ, сповнений любові.

Але навіть без різних філософських міркувань, задумайтеся, будь ласка, кого ми називаємо Сонечком? Людину, від якої йде багато світла і добра, хто не егоїстичний за своєю природою. У святих, навіть неозброєним оком, багато хто бачив німб, сяйво над головою. Жодного заздрісного, егоїстичного за своєю природою, ніхто ніколи Світлом або Сонцем не назве. Найшвидше, він такий похмурий, чорніший хмари.

З позиції здоров'я, коли цілитель від Бога бачить ваше тонке тіло, то про уражені або хворі органи він говорить: у вас тут чорна пляма, печінка чорна, що вже саме по собі має на увазі, що вона хвора.

Всі напевно чули про існування чорних дір у Всесвіті. Багато, звісно, ще потрібно досліджувати, але один з показників чорної діри очевидний — це якась енергетична субстанція, яка все тільки поглинає і з неї неможливо вибратися. Свого роду раковий орган, [ракова] клітина на тілі Всесвіту.

Що таке ракові клітини? Медичні дослідження показують, що ракові клітини не приходять ззовні — це власні клітини організму, які до певного часу слугували органам тіла і виконували завдання із забезпечення життєдіяльності організму. Але в певний момент вони змінюють свій світогляд і поведінку, починають втілювати в життя ідею відмови від служіння органам, активно розмножуються, порушують морфологічні межі, встановлюють всюди свої «опорні пункти» (метастази) і поїдають здорові клітини.

Ракова пухлина дуже швидко росте і потребує кисню. Але дихання — це спільний процес, а ракові клітини функціонують за принципом грубого егоїзму, тому кисню їм бракує. Тоді пухлина переходить до автономної, більш примітивної формі дихання — бродіння. У цьому разі кожна клітина може «бродити» і дихати самостійно, окремо від організму. Все це закінчується тим, що ракова пухлина знищує організм, і в підсумку гине разом з ним. Але спочатку ракові клітини були дуже успішні — вони росли і розмножувалися набагато швидше і краще від здорових клітин.

Егоїзм і незалежність — за великим рахунком, це шлях «в нікуди». Філософія «мені наплювати на інші клітини», «я такий, який я є», «весь світ повинен мені служити і приносити задоволення» — це світогляд ракової клітини. Тому у нас кожну секунду є вибір — світити світу, приносити своїм життям благо і щастя оточуючим, посміхатися, піклуватися про інших, служити безкорисливо, жертвувати, стримувати нижчі спонукання, бачити в кожній людині Вчителі, в кожній ситуації бачити Божественне провидіння, яке створило цю ситуацію для того, щоб нас чомусь навчити, дякувати.

Або пред'являти претензії, ображатися, скаржитися, заздрити, ходити з клиноподібним виразом обличчя, зануритися в свої проблеми, в заробляння грошей для того, щоб витратити їх на задоволення почуттів, проявляти агресію. В цьому випадку незалежно від того, скільки у людини грошей, вона буде нещасною і похмурою. І з кожним днем енергії буде все менше і менше.

І для того щоб її десь узяти, потрібні будуть штучні стимулятори: кава, сигарети, алкоголь, нічні клуби, з'ясування відносин з кимсь. Все це дає спочатку підйом, але в підсумку призводить до повного руйнування. Просте регулярне запитання собі: «Я свічу миру або поглинаю світло?» — може швидко змінити хід наших думок, отже, і вчинків. І швидко перетворити наше життя на красиве яскраве сяйво, сповнене любові. І тоді запитання, де взяти енергію, вже не виникають.


Автор — Рамі Блект, «Десять кроків на шляху до щастя»

+1
908
RSS
19:54
+1
Цей Рамі Блект — він насправді Павло
_сміюсь
Звідси настільки добре знання наших реалій.
Так багато всього в одній статті, що головна думка загубилася.
12:57
+2
Головна думка: хочеш щастя — дотримуйся гармонійних відносин або ГОМЕОСТАЗУ .
Я колись розмістив статтю "Сила гомеостазу", присвячену безпосередньо цьому поняттю. Якщо ти її перечитаєш, то побачиш, що ми з Рамі Блектом вкладаємо трохи різні поняття:
— Рамі Блект: гомеостаз, за Парацельсом — це стан повної гармонії між внутрішнім і Зовнішнім світом;
— ТЛ: гомеостаз (№3) — це система скоординованих реакцій, спрямованих на забезпечення, підтримання або відновлення сталості внутрішнього середовища організму.
Себто, для Рамі Блекта гомеостаз є поняттям філософічним, для мене — біологічним. Отож якщо духовний гомеостаз (як рівновага між мікрокосмом і Макрокосмосом) та біологічний гомеостаз організму (сталість внутрішнього середовища організму, збалансована з довкіллям) — це добре, то гомеостаз для біологічного виду працює лише в стабільних зовнішніх умовах. Коли ж довкілля різко змінюється — гомеостаз як конкретного організму, так і біологічного виду в цілому стає шкідливим. Адже їм необхідно змінюватися синхронно зі змінами довкілля, тоді як гомеостаз гальмує тенденцію на зміни.
_не_знаю
Отже, підтримка гомеостазу (в сенсі стабільності) — це не завжди добре…

Випадкові Дописи