УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

"Блакитний Місяць"

"Блакитний Місяць"
Джерело матеріалу:

Назва цього матеріалу напевно комусь нагадала щось на кшталт бару «Блакитна устриця» або чогось подібного, але тут все інакше. Річ у тім, що це назва багаторазового посадкового місячного модуля, створюваного американською компанією «Blue Origin». Ми часто і детально пишемо про космічної епопеї Ілона Маска, але його SpaceX 0 не єдина приватна компанія, що вийшла на ринок послуг з доправлення в космос вантажів і пасажирів.

Насправді, Маск йде попереду конкурентів, в плані реалізації власних проектів, але Blue Origin йде з дуже невеликим відставанням і з не менш цікавими напрацюваннями. Там теж зробили ставку на багаторазові космічні системи, які здешевлюють вартість космічних польотів і роблять саму можливість регулярного космічного сполучення доступною для споживача.

Вчора, коли розплавлена мілітаристським чадом Московія носила дідів на палицях і тракторами імітувала танки, а картонними циліндрами — ракети, Blue Origin провела презентацію посадкового модуля, за допомогою якого вона збирається почати регулярне доправлення вантажів та екіпажів на Місяць. Головне гасло заходу свідчить — «Ми повертаємося на місяць, щоб там залишитися».

Той самий посадковий модуль «Blue Moon», або «Блакитний Місяць», представлений в двох модифікаціях: легкій — з можливістю доставки 3,6 метричних тонн, і важкій, з можливістю доставляти на поверхню природного супутника Землі 6,5 метричних тонн вантажу. Саме друга модифікація має принципову можливість доправити туди людей.

Цього літа пройде комплекс випробувань нового ракетного двигуна для ракетних систем компанії, відомого під маркуванням ВЕ-7 з тягою в 40 кН. У разі успіху випробувань, компанія ставить двигун на конвеєр і вже анонсувала його доступність для сторонніх операторів ракетної техніки.

Судячи з усього, російським виробникам ракетних двигунів вчора стало прикро і вже точно не до дідів на паличках і півнів з гною. На ринок виходить не просто оператор космічних систем, але серійний виробник основних компонентів. А з урахуванням того, що концепція багаторазового використання ракетної техніки є основою роботи Blue Origin, то і двигуни використовуватимуться не просто повторно, а багаторазово, як і у компанії Ілона Маска. Тобто, надійність цих двигунів вимірюватиметься не секундами роботи, як це відбувається у совкових двигунів, які продовжує клепати РФ, а днями і більше. Загалом, як там було у класика: «Прощай, немытая россия!»

Загалом, найближче п'ятиріччя до невпізнанності змінить те, що ми називаємо одним загальним словом «космос». Він буде не просто іншим, а принципово іншим. Від коротких, точкових місій і незрозумілого призначення орбітальної космічної станції, людство перейде до справжніх космічних поселень, що дають комерційний ефект від своєї діяльності. Завтра вже почалося сьогодні, і хто не встиг, той — запізнився.

Автор — Anti-Colorados

+1
487
RSS
18:00
+2
Не Маском єдиним!.. _мачо
Вау!!! _ура _браво _танцюю
06:48
+2
Що ж, спробують люди оселитися на Місяці і нарешті зрозуміють, що це штучний об'єкт.
Тоді з'явиться стимул з'ясувати, Хто ж і яким чином створив штучно Місяць — цілий планетарний супутник?!

Випадкові Дописи