УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Папський Біблійний інститут пропонує новий погляд на фарисеїв

Папський Біблійний інститут пропонує новий погляд на фарисеїв
Джерело матеріалу:

Про важливу місію Папського Біблійного інституту та про новий погляд на релігійну групу фарисеїв говорив Святіший Отець, приймаючи викладачів і студентів цієї навчальної інституції та учасників симпозіуму «Ісус та фарисеї: новий міждисциплінарний підхід». 

«Я впевнений, що ці дослідження і нові шляхи, які вони відкриють, позитивно вплинуть на стосунки між євреями і християнами, зважаючи на дедалі глибший і братній діалог. Нехай він знайде широкий резонанс всередині і за межами Католицької Церкви, а ваша праця отримає рясні благословення Всевишнього». Так сказав Папа Франциск наприкінці промови до учасників симпозіуму «Ісус і фарисеї: новий міждисциплінарний підхід», що цими днями відбувся в Римі. Текст промови він вручив ректору, зустрівшись у четвер, 9 травня 2019 року, з викладачами й студентами Біблійного інституту з нагоди його 110 річниці від заснування та учасниками симпозіуму, повідомляє Vatican News. 

Франциск коротко промовив до зібраних експромтом та висловив своє бажання особисто привітатися з кожним зокрема. 

Папський Біблійний інститут 

У написаній промові Папа згадує, що 1909 року Пій Х заснував у Римі інститут «Biblicum». Святий папа надав цьому закладу місію бути центром вивчення Святого Письма у місті Римі, якомога ефективніше поширювати біблійну доктрину та дослідження в католицькому дусі. «Відтоді Інститут старався залишатися вірним своїй місії, навіть у важкі часи, та зробив великий внесок у розвиток академічних досліджень і викладання біблійних студій та суміжних дисциплін для студентів і майбутніх викладачів, що походять із майже 70 різних країн», — зазначив Святіший Отець. Також він згадав великий внесок кардинала Авґустина Беа, який впродовж тривалого часу був ректором цього інституту. А в останній період цей академічний заклад посилив співпрацю із вченими-біблістами — євреями та протестантами.

Симпозіум «Ісус та фарисеї» 

Далі Вселенський Архієрей привітав учасників симпозіуму, організованого Біблікумом з нагоди 110-ї річниці від дня заснування. Симпозіум мав дослідити особливе та важливе для нашого часу питання, яке стосується історії євреїв та християн. «Серед християн і в світському суспільстві слово “фарисей” у різних мовах часто означає “лицемірна особа” чи “зарозуміла”. Однак для багатьох євреїв фарисеї є засновниками талмудичного юдаїзму, а отже — їхніми духовними предками», — зазначив Єпископ Рима. Історія інтерпретації посприяла негативному поглядові на фарисеїв, а згодом таке бачення охопило усіх євреїв. «У нашому світі такі негативні стереотипи стали, на жаль, дуже звичними», — написав папа Франциск у підготовленій промові. 

Нові дослідження про фарисеїв 

Нові дослідження показують, що сьогодні ми набагато менше знаємо про фарисеїв, ніж вважали наші попередники. Ми не маємо певності щодо їхнього походження, вчення і практик. Тому, на переконання Святішого Отця, також і цей симпозіум допоможе здобути правдивіше бачення цієї релігійної групи та посприяє подоланню антисемітизму. 

Господь Ісус мав чимало суперечок із фарисеями щодо повсякденних справ, але поділяв із ними віру у воскресіння (пор. Мк 12, 18-27) та прийняв інші аспекти їхнього тлумачення Тори. Те, що деякі фарисеї йшли за Ісусом, бажаючи Його послухати, означало, що в них була багато спільного. Серед іншого, Вселенський Архієрей згадав важливу зустріч, описану євангелістом Йоаном, між Спасителем та фарисеєм на ім’я Никодим. Потім цей чоловік захищатиме Ісуса перед синедріоном та візьме участь у Його похованні. 

Повчання фарисеїв та Ісуса про любов до ближнього 

У своєму тексті Папа Франциск також згадує одного з найвідоміших рабинів ІІ століття, Акіба, який слова з 19 розділу книги Левіт: «Любитимеш ближнього твого, як самого себе» вважав одним із найбільших принципів Тори. Він був би у гармонії з навчанням Христа, який також вчив любові до ближніх. Святіший Отець підкреслив: «Тому любов до ближнього є важливою вказівкою, щоб визнати спорідненість між Ісусом та Його співрозмовниками-фарисеями. Вона, безумовно, є важливою основою для будь-якого діалогу, особливо між євреями та християнами, також і сьогодні. І справді, щоб краще любити наших ближніх, ми потребуємо знати їх; а щоб знати ким вони є, часто потрібно знайти спосіб подолати передсуди». 

На переконання Єпископа Рима, в цьому завданні такі симпозіуми дуже корисні, бо вони зіставляють віру та вчення, щоб нам дійти до більш зрілого та детального розуміння, у цьому випадку — релігійної групи фарисеїв. 

+2
354
RSS
23:50
+2
_сміюсь Нарешті додумалися! _сміюсь
Не минуло і двох тисячоліть!..
00:54
+2
В матеріалі "Про духовну безвідповідальність" я вже якось цитував думку відомих ортодоксальних рабинів Деніса Прейгера і Джозефа Тєлушкіна:

Відомо, що Христос де-факто не проповідував нічого, як тільки класичний фарисейський юдаїзм рабинського штибу — про це пишуть, наприклад, ортодоксальні рабини Деніс Прейгер і Джозеф Тєлушкін в книзі «Вісім запитань про юдаїзм» (цитую): «Оскільки Ісус в загальному сповідував фарисейський (рабинський) юдаїзм...»

Якщо до того ж самого нарешті додумалися Папа Римський і цілий Папський Біблійний інститут!..
_ангел _ангел _ангел
Таки так — прогрес!!!
08:08
+2
Ясно, що серед українців панує негативне ставлення до фарисеїв. Бо вони спираються на думку самого Ісуса: Ви не сприймаєте мене, а значить і Отця, який мене послав, бо ваш батько Диявол (у моєму вільному викладі).
Найбільші та найгучніші сварки завжди виникають між близькими родичами. В сучасній побутовій свідомості християнство та юдаїзм — це щось дуже далеке. Отож в голови пересічних вірян не вкладається, що Ісус проповідував той-таки фарисейський юдаїзм, лише модернізований у певних деталях. Що всі Його притчі, які Він постійно розповідав людям, а тлумачив лише обраним апостолам — це ніщо інше, як традиційні єврейські мідраші. Що навіть зафіксоване в Євангеліях звернення до Нього: «Равві! Равві!» — це ніщо інше, як єврейське: «Ребе! Ребе!» («Учителю! Учителю!» — як це переклав українською Іван Огієнко). І єврейський Закон Ісус також виконував неухильно, у повному обсязі…
_вибачаюсь
Але в головах наших сучасників усе це не вкладається!!! І навіть дуже розумні завсідники Світоча пишуть:

Не треба пов'язувати Ісуса з юдаїзмом. Це різні релігійні світогляди.

_сміюсь _сміюсь _сміюсь

Випадкові Дописи