УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Анатолій ВИСОТА: Була мені радість, 2, 5.19

Анатолій ВИСОТА: Була мені радість,  2, 5.19

Під впливом вчорашньої радості я спішу поділитися своїм успіхом: я вперше в житті самостійно викрутив зламаний болт. Ось те, що я знайшов у траві крім ножа: 


Ще так років із 30-40 тому в селі всі городи оброблялися, всі бур'яни і трави скошувалися або зжиналися серпами і вдячно з'їдалися домашніми тваринами. Тепер, в умовах зростаючого достатку, тобто коли ми «голі, босі і зубожілі», нема потреби у домашніх тваринах, трава знай собі росте і що з нею робити?  Тоді вслід за дачниками, так років із 10-15 тому селяни стали купувати собі газонокосарки. Купив і я, то в перші дні не міг налюбуватися її роботою: після неї залишалася рівнесенька зелена щіточка 

ще й січкою наповнювався котейнер. 

Косарка електрична і тому я проклав підземну електрику аж до середини городу. Починаючи з травня, і кінчаючи серпнем доводиться 4-5 раз косити траву. Якось за косарку потрималася і моя теща. 

Січкою трави ми мульчуємо (устилаємо) городину і вона стала щедро родити. Гадаю, на економії гною наша Косарка  вже давно окупилася. Років з 10 тому я заплатив 800 гривень за косарку Fevill з потужнісю 1500 вт із захватом ножів 38 см. Якраз, щоб скосити соток із 20 трави в саду, на городі і за огорожею.  На один укіс  треба 5-6 днів. Сам собі садівник зате.

І от позавчора увечері, коли я косив траву за огорожею,  раптом помітив  ніж у траві. Зламався  втомлений болт, який тримав той ніж на валі двигуна. 

Що робити? Я повантажив косарку в «омегу»,  щоб їхати в Обухів до майстра.  Але вчора вранці пішов розпитатися до майстрів -сусідів. Еге, ти знаєш, яка це складна робота? У нас на машинах зривалися болти, М10,.  які кріпили полуосі, то ми їх висвердлювали і нарізали нову різьбу під болт М12.!

Я знав, що в нашій техніці болти з правосторонньою різьбою. Такі ж і свердла. І я подумав, чому для викручування зламаних болтів не використовують лівосторонніх свердел? Або лівосторонні мітчики?  Майстри краснянські про такі свердла нічого не знають.  В Обухові у ремонтників роботи на два тижні наперед. Не можу залишити косарку в майстерні, бо трава постійно росте. Думаю, може купити нову косарку? Є підходяща австрійської фірми Al-Ko, але ж ціна кусається — 3500 гр. 

Ходжу магазинами і шукаю лівосторонні свердла. Були. Сходіть у «Шурупан» — там бувають. Є одне на діаметр 8 мм! Хоч і ціна 99 гривень, але купив би. Та мені треба діаметр 5-6 мм, бо зірваний болт в мене М8. Аж в "Інструмент--центрі" мені повезло. Окремо вже таких свердел нема, але є в наборах. Показують коробку, а там більше десятка різних свердел і сверделець, а ціна 550 гр.  Я вагаюся. Показують меншу коробку на 5 предметів. 

Купую за 200 гр.  і налаштовую себе зробити ремонт самостійно.

Ремонт

Після обіднього відпочинку я все обміркував. Спочатку заточив правосторонні свої свердла на 4 і 5 мм. Випробував їх на 5 коп. монетах, виготувавши попутно пару шайб… Поклав косарку на спину на стіл-аеродром. Уламок болта накернив. І став свердлити. Висвердлив отвір десь глибиною 10 мм. Вибрав підходящий лівосторонній пристрій, схожий на метчик, але конусоподібний. Хвилюючись, я вставляю його у метчикотримач, направляю в отвір і кручу повільно ліворуч. Спочатку йде туго, а потім легесенько, бо уламок болта став викручуватися із різьби. Отоді я й зрадів, що в мене таки це вийшло! 

Потім я укоротив новий болт, донарізав на ньому різьбу М8. Не забув наточити ніж на точилі. І прикріпив його до двигуна косарки новим болтом. Косарка вдоволено загула і стала докошувати траву за огорожею. Була рада і дружина, що не треба купувати нову косарку.

Кому буде корисно

Думаю, хто із світочан може скористатися моїм досвідом. Друг Микола розривається між двома дачами  і точно косить там траву. Олена Кілячус може розказати про це чоловіку, бо він також мабуть косить траву на дачі в Безрадичах. Навіть другу Тимуру буде це цікаво і він пригадає, чому їх навчали в КПІ. Додам, що болти зриваються не лише на косарках. Пригадую, що і в нас  термостат на двигуні «омеги» кріпиться кількома болтами М6. Один вже зірваний, але термостат не протікає. Як буде необхідність, то я вже знаю і вмію, як викручувати зірвані болти. 

Але головне в іншому: намагайтеся самостійно вирішити проблему, бо ЗРАДІЄТЕ.

Хай же буде! 

+6
653
RSS
14:10
+3
Маленький такий допис. Легко читається.
17:49
+3
Вітаю Вас, пане Анатолію, що Вам вдалося відремонтувати та заощадити на купівлі нової косарки. Мені це чудово знайоме, бо в мене вже — друга! Газонокосарка — то моє. Сама купувала (також електрична), і сама кошу. Газон доглядаю, а потім милуюся тим зеленим, рівненьким килимом. Косити треба багато й часто, два, а то й три рази на місяць. Інколи, особливо коли спека, не дуже й хочеться, але я це сприймаю як, такий собі, фітнес на свіжому повітрі. Щодо ремонту, чи ножі точити, чи болти — то вже справа чоловіка, в нього це добре виходить. До речі, зараз закінчую писати та йду косити.
18:27
+4
Оленко, а засвітлинь-но себе з косаркою та газоном. Якої марки вона й потужності? Чи багато треба косити?
23:40
+3
Ой багато! Щоб покосити все, займаюсь «фітнесом» цілий день, з ранку до вечора. Марку косарки не знаю. Дуже стара (років десять), вже всі написи стерлися, якась китайська. Однією світлиною не виходить передати об"єм. А ще ж вздовж дороги! Дорога у нас з трьох сторін. Дійсно багато косити.
05:58
+4
І в нас дорога з трьох сторін, літерою П. Гарні світлини. Ого, то у вас і ставочок -басейн є! Це Нові Безрадичі? Там земля переважно піщана. А як з електрикою? Довгий кабель? Чи скрізь Олександр поставив розетки?
09:27
+3
Це Старі Безрадичі, у нас чорнозем, а на схилах трохи глинисто. Є дві розетки, які встановив Олексанр і кабель довгий, 50 метрів.
11:19
+4
А який розмір вашої, Оленко, ділянки? У мене кабель до косарки десь метрів з 40. Та переноска метрів із 30. Дістаю скрізь, щоб викосити траву.
21:40
+3
Майже пів гектара, і кругом «моя» трава. За вийнятком чотирьох соток, що навкруги вуликів. Там косить Олександр триммером раз чи два в сезон — зберігає єко атмосферу, тобто високу траву, для бджіл. Так у нас є єко-басейн, з декративною рибою, дві жаби прижилися, цього року ще й раків заселив Олександр. Вже виглядають перші кругленькі листочки лотосу. І Дітлашня влітку там плюхкається. Світлини минулого року
А я й незнала, що буває лівостороння різьба.
Буває — це факт!
22:51 (відредаговано)
+4
Проблема зірваних болтів виникла після винаходу болтів і гайок для кріплення частин механізму. А в інтернеті читаю:
— можна приварити новий болт або зігнуту літерою Г арматурину до зірваного болта, а потім викрутити уламок болта;
— можна приклеїти новий болт до старого, але дуже обережно, щоб клей не попав на різьбу, бо тоді все пропало;
— можна зробити отвір у болті і забити в нього загострений тригранний терпуг, а потім провернути його разом із уламком. Але терпуг із крихкої сталі і може зламатися. І ніде не бачив я, щоб використати для цієї мети: лівостороннє свердло, лівосторонній мітчик або спецпристрій, який давним-давно придумали і використовують для таких цілей. А я взяв і купив його. От «простіше» масово висвердлювати зірвані болти, нарізати нову різьбу при кріпленні полуосей в авто. А про це мені розповідав колишній директор автопідприємства, наголошуючи на нових труднощах неспівпадання шліцевих з'єднань. І для цього доводилося видумувати нові пристрої. От коли до нас попали «болгарки»? Мабуть у 80-х роках мин. Ст. А видумані вони були давним-давно на Заході, а потрапили в сересер через Болгарію.
01:45 (відредаговано)
+4
Олено, то ви молодці, що маєте хоч і невеличкий, але басейн. Колись люди по селах копали копанки, де збиралася дощова і снігова вода і трималася цілий рік. Ви маєте колодязь чи свердловину? У нас у дворі колодязь — до води 9 м. А пасіка — це прекрасно. Респект Олександру! І пам'ять про козіївський мед діда Степана. Я готую наступні частини СПОВІДІ КОЗІЯНКИ. Засвітлинь ту валізу (чемодан), яку зробив для Ташки дід Степан. А у вашому ставочку це не лотос, а латаття.
10:52 (відредаговано)
+3
Ми також, пане Анатолію, копали копанку біля струмка. Вона і зараз є, але без води. Два минулі роки посушливі були, вода зникла. Намагалися качати воду зі скважини, то вона йшла до низу до сусідів, мабуть кроти нарили ходів, і вода через них витікає. І от щоб врятувати рибу, ми викопали ближче до будинку басейн, і ту рибу перенесли. Дякую, що підказали що то за рослина така — латаття. А, я її називала або лілія водяна, або лотос. Тепер буду знати справжню назву. Зараз знайду світлину валізи.
11:19
+3
Валіза, яку зробив мій прадід Степан
То не валіза, а ціла скриня.
13:53
+3
Ні. Вона не велика за розміром поверхня 25 х 50 см, висота 20 см. Це на світлині виглядає начеб-то велика.
Та все одно скринька. У моряків колись такі скриньки були.
15:23
+4
А як же було носити таку валізу? А за розміром вона якраз підходить для друга Тимура, який подорожує до Батурина. Чекаємо, друже, на звіт про паломництво до гетьманської столиці.
«За розмірами» — ще не означає «підходить». У мене тепер руки зайняті милицями, тож лишається носити все в наплечнику.
Або мати японську валізу, яка сама їздить за господарем.
15:26
+2
Ой, Дзвінко, дякую тобі за таке гарне видиво. Японська валіза за розмірами подібна на ту, що мала Ташка.
16:07
+4
Дякую за допис
Цікаві потрібні поради від пана Анатолія як завжди радують
23:43
+2
О, друже, значить вже вернувся живий-здоровий з Батурина до Києва! Вітаю! Ну і якою було це твоє паломництво до Гетьманської столиці?
13:16
+3
Пригадався мені анекдот. Досвідчена заміжня жінка радить молодим дівчатам: " Не виходьте заміж за хлопця з «золотими руками». Ця «зараза» все відремонтує і нічого нового ви ніколи мати не будете". Надіюсь, друже, твоя дружина думає інакше…
15:31
+2
От ти, друже Тимуре, й ти, друже Миколе, обоє закінчили політехнічні інститути. Чи за своє життя ви стикалися з потребою викрутити зламаний болт? Чи знали ви про спосіб викручування зламаного болта у спосіб, застосований мною?
Доводилося стикатись з подібним. І так викручували також. По-всякому викручували.
23:06
+3
По роду своєї діяльності ми нерідко стикаємося з найрізноманітнішими випадками. Разом з тим вважаю публікацію корисною в першу чергу для тих, хто мало обізнаний з технічними питаннями.
05:43 (відредаговано)
+2
А розкажи-но, друже Миколо, чи маєш газонокосарку? Поділись своїм досвідом із світочанами, як допомагає тобі цей винахід у житті? На нашій вулиці у селі переважна частина домогосподарств мають і користуються газонокосарками. Це є одним з показників зростання добробуту людей: «голим, босим і зубожілим» українцям було б не до творення газонів.
13:11
+2
Завидую твоєму оптимізму, друже Анатолію. Придбання косарки за 1000 грн ти вважаєш за «одним з показників зростання добробуту людей: «голим, босим і зубожілим» українцям було б не до творення газонів». А те що Україна з багатими природними ресурсами найбідніша країна Європи (і не тільки) — на це ти не звертаєш уваги. Автобусом я пересік весь Єгипет, бачив безмежні пустелі, бачив умовно придатні до ведення сільського господарства клаптики землі на берегах Нілу, які складають всього 4% всіх земель і вони, ці клаптики, годують 80-ти мільйонне населення Єгипту. Повертаючись до Києва, ми годинами летіли над безмежними рудо-коричневими пустелями, де ні травинки, ні деревинки — і от ми над Благословенною Україною: все буяє в зелені, в полях, річках, ставках, водосховищах. Захожу у магазин — продається картопля з Єгипту. А у нас не 4 а 84% земель, придатних для ведення сільського господарства. І тут я сказав собі: «Най шляк трафить уряд держави, який не може, точніше — не хоче створити своїм громадянам умови, за яких вони хоча б не змушені були виїжджати в чужі краї на заробітки». Подорожував я і більшістю країн Європи. Ніякого порівняння. Навіть Білорусія нас залишила позаду. І без долара запозичень.
13:57 (відредаговано)
+3
Друже Миколо, а за скільки ти купив косарку і скільки їх у тебе є? Тут питання не у ціні косарки, а в тому, що в українців появилася НОВА потреба у творенні власних газонів. Різниця між нами ось у чому:
— ти, друже Миколо, порівнюєш Україну з досягненнями інших країн і справедливо доходиш до висновку не на користь нашої країни;
— я порівнюю Україну з Україною, тобто достаток українців протягом, наприклад, за 50 років. І приходжу до висновку, що українці, селяни зокрема, стали жити значно заможніше . Я виходжу із пріорітету збереження державності України . А тому вважаю, що головним досягненням за останні 5 років є збереження і зміцнення державності України… Ти виходиш з пріорітету, щоб українці стали європейцями за достатком, незважаючи на ризики втрати державності. Як видно, за прагненням отримати журавля в небі ти, друже, разом із 73% нетерпеливими, зусиллями Зе вводите Україну в управлінський хаос. І цим ви наближаєте час втрати державності.
20:15
+3
" І цим ви наближаєте час втрати державності".

Тіпун тобі на язик, друже. Ти хоч написав би «можливої втрати». Чи ти вважаєш що крім ворюги Порошенка про збереження державності ніхто не подбає? Я за Зеленського не голосував, але бачу його рішучі кроки, бачу державних діячів і політиків, які його підтримують, і надіюсь на краще. Попереду вибори Верховної Ради, Кабміну — от куди треба направити зусилля, а не оплакувати поразку ворюги і сіяти паніку про те що без нього все пропаде.
Про те «що українці, селяни зокрема, стали жити значно заможніше» можу сказати таке: 50 років тому, у 1968-70 роках я служив на Китайському кордоні. Тоді китайці поїли всіх горобців і ворон. А де тепер Китай? Але щоб досягти цього вони розстріляли 10 тисяч ворюг і корупціонерів, і тисячі ув'язнили. Привожу посилання на відео збудованої в горах дороги між Китаєм і Пакистаном довжиною 880 км. Таким досягненням за 50 років справді можна гордитися. Це тобі не «журавель у небі». І хай тепер, коли вони мають таку економічну потугу, хтось спробує, навіть Америка, зазіхнути на їхню незалежність… Ще раз повторюсь: якщо нова влада не посадить хоча б 5-10 ворюг — поступу до кращого життя нам не бачити.
10:31
+3
Я, друже, нічого не оплакую. Та знаю, що українська Україна буде, коли за неї стоятимуть люди, які щось МАЮТЬ, як при Гетьману Скоропадському. Зе будує малоросійську Україну, недарма ж так підстрибують від радості оппо+. А його: кінець бідности, ніхто не плакатиме, а ще ви всі президенти і все вирішуватимете на референдумах — це суперпопулізм.
12:11
Вітаю за такий чудовий винахід. Я дізналася багато чого нового. Людина якщо захоче, то багато чому може навчитися, це факт.

Випадкові Дописи