УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Перстень влади — новообраному президенту!

Перстень влади — новообраному президенту!
Джерело матеріалу:

Про презентацію проекту Ювелірного жому Жуайо «Спадщина: вила предків — в твоїх руках!» розповідається в матеріалі "Спадок предків".


17 травня 2019 року, о 13:00 у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» відбулась прес-конференція на тему: «Перстень влади — новообраному президенту!»


Перстень влади (автентична репліка чоловічого персня періоду Х-ХІ століть н.е.) буде вручений новообраному президенту Володимиру Зеленському представниками українського Ювелірного дому Жуайо™ незабаром після інавгурації.

Проект «Спадщина: Сила предків — у твоїх руках!» входить в завершальну стадію: автентична репліка чоловічого персня періоду Х-ХІ століть, виконана найкращими фахівцями українського Ювелірного дому Жуайо™.

Проект був започаткований українським Ювелірним домом Жуайо™ в березні поточного року. На минулій прес-конференції, що також відбувалася в Українських Новинах 29.03.2019 р., генеральний директор ювелірного дому Олег Мацюк презентував перший варіант (6 перснів) колекції історичних прикрас доби Давньої Русі, Гетьманщини та ХХ століття, які символізували видатних персонажів української історії: княгині Ольги, князя Володимира Великого, гетьманів Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького й Олексія Розумовського, а також провідника ОУН(б) Степана Бандери.

Невдовзі по тому колекцію було розширено до 12 предметів за рахунок долучення перснів французької королеви Анни Ярославни, князів Дмитра «Байди» Вишневецького і Василя-Костянтина Острозького, кошового отамана Івана Сірка, гетьманів Івана Виговського та Івана Мазепи.

Малюнки всіх перелічених прикрас були представлені на веб-сайті Ювелірного дому Жуайо™, кожне зображення супроводжувала пов’язана з перснем невеличка оповідка з життя відповідного історичного діяча, створена українськими письменниками Тимуром і Оленою Литовченками.

Також на веб-сайті була передбачена можливість голосування, за допомогою якої кожен охочий мав змогу обрати прикрасу, що сподобалася найбільше. Результати голосування, що тривало паралельно з президентськими перегонами — по 21 квітня 2019 року включно, були наступними:

Історичний персонаж Кількість голосів %
Перстень князя Володимира Великого 324981 19.397%
Перстень гетьмана Петра Сагайдачного 155349 9.272%
Перстень княгини Ольги 144515 8.626%
Перстень Степана Бандери 138657 8.276%
Перстень гетьмана Івана Мазепи 136843 8.168%
Перстень королеви Анни Ярославни 128976 7.698%
Перстень гетьмана КирилаРозумовського 124982 7.46%
Перстень гетьмана Богдана Хмельницкого 121994 7.281%
Перстень князя Дмитра «Байди» Вишневецького 104938 6.263%
Перстень гетьмана Івана Виговського 103452 6.175%
Перстень кошового отамана Івана Сірка 99566 5.943%
Персрень князя Василя-Костянтина Острозького 91156 5.441%
Загалом 1675409 100%

Таким чином, за результатами голосування на веб-сайті Проекту Спадщина: «Сила предків — у твоїх руках!» українського Ювелірного дому Жуайо™ в якості Персня влади був з великим відривом обраний перстень князя Володимира Великого.

Автентичну репліку зазначеного персня, виготовлену найкращими майстрами ювелірного дому, буде вручений новообраному президенту Володимиру Зеленському невдовзі після інавгурації.


Повне відео прес-конференції в «Українських новинах», що відбулася 17 травня 2019 року:

+3
449
RSS
15:02
+2
Власне, через цю прес-конференцію я вчора майже не виходив на Світоч… _соромлюсь
15:11 (відредаговано)
+2
Дивує кількість голосів — вимірюється сотнями тисяч. А звідки дізналися, що Князь Володимир мав саме такий перстень? Зе мініатюрний. Чи врахували, що в нього пальчики як олівці? Але сам задум хороший.
Щодо кількості голосів: моє завдання полягало тільки в тому, щоб прокоментувати рейтинг, а сайтом займалися інші люди.
Щодо персня. Це питання вивчала Олена. Зокрема, вона з'ясувала, що шестигранна форма навершя персня характерна для всіх Рюриковичів. І про чорний опал, який «грає» внутрішніми зеленими й червоними бліками незалежно від освітлення. І про характерну огранку «кабошон». І про візерунки. І про застосування емалі на ювелірних виробах тієї епохи…
Я ж добирав цитати зі Старого Заповіту, які нанесли на перстень ручним лазерним мікрогравіруванням:

  • …щоб ходив ти дорогою добрих, і стежки справедливих беріг! (Приповісті, 2:20)
  • Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом… (Екклезіяст, 3:1)

Власне, я понавиписував багато цитат — аж на 2 сторінки. А ці обирали самі ювеліри голосуванням. Там в персні буде ще закладка, про яку Олег Мацюк розповідав: мініатюрний меч та освячені пелюстки неопалимої купини, привезені з монастиря св.Катерини, що на Синаї…
Ювеліри по своїх каналах дізналися його розмір пальця, на нього вже орієнтувалися, виготовляючи перстень.
Звісно, це не «саме такий» перстень, який мав князь Володимир — але саме такий перстень він міг мати, бо в ньому втілені найбільш характерні риси прикрас тієї епохи.
Про презентацію проекту Ювелірного жому Жуайо «Спадщина: вила предків — в твоїх руках

То так задумано, чи все-таки обписка? Бо дуже символічно звучить.
Не виправляйте, ви послали сигнал Всесвіту.
Це обдруківка по Фройду!!!
_сміюсь _сміюсь _сміюсь
ОК, не виправлятиму!
02:02 (відредаговано)
+1
Отже це не копія персня Володимира. Чи хоч відомо, що князь носив персні? Це якась фантастична реконструкція. Я сумніваюся, що й наші гетьмани носили персні. Їх козаки засміяли б. Але задум хороший: відродження рис аристократизму.
03:24 (відредаговано)
+1
Персні-печатки мали й гетьмани — це точно. В написаних нами історіях з Хмельницьким, Виговським, Сагайдачним і Острозьким фігурують саме персні-печатки з родовими гербами. А це, фактично, 1/3 всіх історій!
_вибачаюсь
Те само ми хотіли зробити з Мазепою. Але тут вже ювеліри запротестували: Мазепа був дуже заможним меценатом — тому за їхніми наполяганнями, після третього переписування ми таки зробили Мазепі перстень з діамантом…
_вибачаюсь
Розумовському перстень (за нашим сюжетом) дарує імператриця Єлизавета.
_вибачаюсь
Вишневецький використовує перстень для невдалого сватання до Гальшки Острозької та (за сюжетом) викидає його, розлючений.
_вибачаюсь
Сірку перстень з таємними символами передає вчитель-волхв.
_вибачаюсь
Щодо персня Бандери — то за нашим сюжетом, персня йому подарував Петро Франко — син Івана Франка. А той отримав простий залізний (тільки з зображенням молота) перстень в дарунок від звичайного сільського коваля, який викував його під впливом «Каменярів» — для Каменяра, який теж був сином сільського коваля…
_вибачаюсь
Що ж до Володимира, то у нього княжий перстень точно був — це Олена розкопала. Там є й «візантійські» елементи (насамперед — чорний опал огранки «кабошон») — адже за сюжетом, йдеться про зміну віри, успадкованої від Візантії. А у візантійський імператорів персні були, і саме «загладжений» чорний опал (це і є «кабошон») символізував владу кесаря. За сюжетом оповідання, князь загубив прикрасу, вронивши у Дніпро на притиці (пристані). Після чого сказав: «Тут завтра хреститимуться кияни». Таким чином, ми формалізували відсутність персня. А в проекті назвали його «автентичною реплікою».
_вибачаюсь

Прошу зрозуміти деякі речі:
— це проект Ювелірного дому Жуайо, він історичний, багатоцільовий і спрямований на різні аудиторії;
— одна з його цілей — міфологізація української історії в позитивному сенсі (бо історія «підростає» на «живих» міфах, тоді як сухі факти припадають пилом по бібліотеках і музеях);
— нас з Оленою запросили в проект, щоб ми створили оці 12 літературних міфів про 12 перснів видатних історичних персонажів, а далі — діло Жуайо; від нас же вимагалося, насамперед, відшукати, які саме персні носили в ті чи інші епохи, що ми і зробили;
— персні носили і чоловіки також, вони зовсім не символізували «жіночість» (ті ж печатки), так само як і сережки у піратів та моряків.
06:45
+2
Султан Сулейман Пишний навіть сам виготовляв персні. Так, перстень-печатка — це вже не прикраса, а ознака чоловічої влади.

Випадкові Дописи