УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

11 хибних уявлень про любов

11 хибних уявлень про любов
Джерело матеріалу:

«Тебе ніхто не любитиме так, як я!», «Якщо я тобі по-справжньому дорога, ти зробиш так, як я прошу!» — знайоме? Багато хто з нас чують ці фрази від партнера в запалі сварки: тиск конфліктної ситуації змушує його показати істинний характер. От тільки чи дійсно вимовляє такі слова людина, яка глибоко і щиро нас любить? Навряд чи так.


Під час терапії Анна усвідомила, що насправді з нею зробив неблагополучний шлюб. Вона думала, що, пішовши від чоловіка, нарешті відчує себе вільною, але її розум залишався в полоні. Чоловік безперестанку грубіянив їй: «Ти нікчема!», «Та нічого ти не можеш!», «Зиску від тебе ніякого», — всі ці фрази постійно спливали у неї в пам'яті. І, що ще гірше, її уявлення про любов радикально змінилися.

Тепер любов асоціювалася у неї з небезпекою, вразливістю, несвободою, але їй все одно хотілося знов відчути себе коханою. Таке уявлення про любов було пов'язано не тільки з невдалим шлюбом, але і з болючим досвідом з дитинства. Її матір-алкоголічка ніколи по-справжньому не любила дочку, тому Анна весь час шукала, хто її полюбить, — і весь час знаходила не тих людей. Через це вона виявилася особливо вразливою до жорстокого поводження чоловіка.

На жаль, через важке дитинства і невдалий шлюб у Анни склалися абсолютно хибні уявлення про любов. Вони принесли їй чимало горя. Іноді навіть, здавалося б, безневинні фрази приховують в собі небезпечну брехню. Анна вирішила скласти список помилкових уявлень про любов, через які руйнувалися її відносини з чоловіками.

1. «Я любитиму тебе, коли ти будеш робити те, що я прошу»

Брехня: любов ставить умови. Люблячи по-справжньому, ми не оцінюємо поведінку партнера, бачимо в ньому кращі риси незалежно від того, що він робить в даний момент. Але це не означає, що треба терпіти жорстоке або неналежне поводження. Цілком допустимо встановити особисті межі заради безпеки і проявляти безумовну любов на відстані.

2. «Якби я тебе не любив(а), я б на тебе так не злився(ась)»

Брехня: любов жорстока. Правду можна сказати м'яко, не ранячи почуття людини, не лякаючи її й не руйнуючи її самооцінку. До того, кого ми дійсно любимо, ми повинні ставитися з більшою чутливістю, співчуттям і добротою, ніж до незнайомця або просто приятеля.

3. «Якщо ти мене любиш, зробиш те, що я прошу, просто зараз»

Брехня: любов нетерпляча. Вимоги негайно підкоритися, неповага до особистого часу іншого, роздратування і нетерплячість — це не любов. Кожен з нас живе у своєму темпі. Любов вимагає поваги до темпу коханої людини, який зазвичай залежить від її характеру, мотивації і минулих психологічних травм.

4. «Ти любиш дітей більше, ніж мене!»

Брехня: любов ревнива. Небезпечно порівнювати, хто кого сильніше любить. Любов батьків до дитини відрізняється від любові до друзів, подружжя, батьків або домашніх тварин. У кожному випадку любов значуща по-своєму. Бути коханим — означає вміти приймати любов у тій формі, в якій вона виражена, не ревнуючи.

5. «Коли ти покажеш мені свою любов, я покажу свою»

Брехня: любов веде облік. Підрахунок хороших і поганих вчинків партнера — це не любов, а якийсь бухгалтерський облік. У такій ситуації вам постійно доводиться доводити вашу цінність в порівнянні з партнером. Це виснажує сили і поступово руйнує стосунки.

6. «Мені все одно, чи відчуваєш ти себе коханим/коханої. Головне — мої почуття»

Брехня: любов егоїстична. У сучасному егоїстичному суспільстві уявлення про те, що в любові головне не ви самі, а ваш партнер, багато в чому втрачено. Дуже часто ми думаємо насамперед про те, що отримуємо від відносин, а не про те, що можемо дати самі. Це заважає вільному прояву любові.

7. «Ти ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ(а) мене любити!»

Брехня: любов примушує. Ніхто не зобов'язаний нікого любити. Любов має бути вільним вибором, а не зобов'язанням. «Любов з примусу» дуже обмежена, вона перетворюється на небезпечну зброю і залишає шрами на все життя.

8. «Тебе ніхто не любитиме так, як я»

Брехня: любов хвалькувата. Така фраза набагато більше говорить про невпевненість того, хто її вимовляє, ніж про цінності того, кому вона адресована. Це спроба «поставити партнера на місце», змусити його підкорятися. Той, хто дійсно сильно любить, не стане цим хвалитися, його дії голосніші за будь-слів.

9. «Якщо ти мене любиш, чисти зуби саме так, як я прошу»

Брехня: любов дріб'язкова. Кожен день наш партнер може здійснювати сотні дій, які нас чимось дратують. Якщо ми починаємо чіплятися до цих дрібниць і вимагати, щоб він змінив свої звички, отже, ми не готові прийняти і любити його таким, яким він є. Справжня любов дозволяє не звертати уваги на дрібні недоліки й оцінювати кохану людину в цілому.

10. «Після того, що ти зробив(ла), тебе ніхто не полюбить»

Брехня: любов уразлива. Чути цю брехню найважче, вона ясно показує затаєну біль і образу. Так, деякі проблеми можуть привести до розриву відносин, але розлучитися можна мирно і без образ. Якщо ж про розставання поки не йдеться, дуже важливо знайти спосіб позбутися образ і озлобленості, доки вони не зруйнували ваш союз.

11. «Я піду від тебе, бо ти мене не любиш»

Брехня: любов легко здається. Той, хто по-справжньому любить, так просто не здасться. Справжня любов означає надію. Але при цьому абсолютно нормально встановити особисті межі, щоб не дати себе поранити в майбутньому.

Крістін Хеммонд, психолог

+2
368
RSS
03:51
+2
Словесні індикатори «любить — не любить».
13:21
+2
Любов схожа на зачарування . Любов схожа на обожнювання. Лише відносини двох половинок можна назвати любов'ю
02:26
+1
про любов не може бути хибних уявлень — лише навчання уявленням — ЛЮБОВ Є ВСЕ

Випадкові Дописи