Будапешт змінює батіг на пряник

Будапешт змінює батіг на пряник
Джерело матеріалу:

«Угорська культурна експансія»:
Іштван Грежа оприлюднив плани Будапешта
на Закарпатті на найближчі роки


Уряд Угорщини виділяє 2,5 мільярди форинтів (понад 7,5 млн євро) на широкомасштабну програму підтримки угорської культури на Закарпатті. Зокрема йдеться про оновлення будівель культурної спадщини, а також театрально-музичні програми найвищого рівня.


На прес-конференції у Будапешті Іштван Грежа, уповноважений угорського міністра, відповідальний за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям назвав це «угорською культурною експансією».

«На Закарпаття ми плануємо привозити великі імпрези та вистави лише найвищого художнього рівня, що часто є неможливим у непристосованих та давно забутих гігантських будинках культури», — зазначив Грежа.

Першим етапом цієї програми є реконструкція Угорського національного театру в Берегові, де вже цієї осені розміститься також культурний центр імені Шарі Федак. За словами Іштвана Грежі далі розпочнеться підтримка закладів культури по всьому Закарпаттю.

Ця програма потребує коштів у 2,5 мільярди форинтів. Це дозволить завершити реконструкцію будинків культури в Шаланках та Пейтерфолво. Цього року відбудеться декілька цікавих імпрез, але основна частина програми розпочнеться у 2020-му і триватиме ще два роки.

Іштван Греза також подякував керівникам п'яти найбільших національних культурних установ Угорщини за підтримку.

Зокрема генеральний директор Національного театру Угорщини Аттіла Віднянський заявив, що його інституція має велике бажання відігравати провідну роль у цій ініціативі. За останні роки Національний театр неодноразово виступав на Закарпатті, і зараз він сподівається, що це відбуватиметься більш систематично.

Підтримали ініціативу уряду Угорщини Іштван Пал „Szalonna”, художній керівник угорського державного фольклорного ансамблю, Аттіла Кіш, генеральний директор театру оперети Будапешта, Саболч Самоші, директор філармонії Угорщини.

Іштван Грежа зазначив, що всі народи Закарпаття також зможуть показати угорцям, наскільки багатогранною є їхня культура. І додав: «Якщо ця модель на Закарпатті запрацює, то вона буде поширюватися і на інші закордонні угорські громади».

За його словами угорський уряд готовий підтримати не лише закарпатських угорців, а також представників усіх національностей Закарпаття, відповідно до їхніх пропозиції, що попередньо будуть схвалені урядом Угорщини.


Нагадаємо, офіційний представник зовнішньополітичного відомства Угорщини висловив надію, що нещодавно обраний президентом України Володимир Зеленський допоможе вирішити ситуацію, що зачіпає етнічну угорськомовну громаду на Закарпатті.

+1
323
RSS
18:11
+1
«Мовою сили» з Україною розмовляти не вийшло. Отож беручи приклад з Росії, Угорщина розпочинає широкомасштабну культурну експансію на Закарпатті. Наскільки можна зрозуміти, це для початку… так би мовити…
01:24
+1
Там давно угоризоване населення. І дивиться воно на Європу через Угорщину. Але державну мову має знати.

Випадкові Дописи