УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Жертва насильства

Жертва насильства
Джерело матеріалу:

Індійська притча


Прийшла якось до Бірбала жінка і поскаржилася, що один чоловік взяв її силою. Бірбал наказав покликати цього чоловіка і запитав у нього:

— Як же ти насмілився таке лиходійство вчинити?

— О раджа-сахіб! — благав чоловік. — Ця жінка — шахрайка, наклеп на мене зводить. Я її навіть пальцем не торкав, та й не бачив ніколи.

— Ну, знаєш, це ж така річ, що свідків не буває, та й слідів не залишається. Таке зло скоюють наодинці та крадькома. Тому не можеш ти від себе провину відвести, і я призначаю тобі покарання: зараз же сплати цій жінці п'ять рупій.

Не міг чоловік не послухатися Бірбала і знехотя виклав гроші. Бірбал віддав їх жінці і відпустив її. Трохи згодом він наказав чоловікові:

— Іди наздожени жінку і неодмінно відбери у неї ці п'ять рупій. Нізащо не відпускай її, доки вона тобі гроші не віддасть.

Вибіг чоловік на вулицю і незабаром наздогнав жінку. Він став вимагати з неї свої гроші, але вона відмовилася віддати. Довго вони сперечалися, нарешті вона схопила його за руку і потягла до Бірбала.

— Ваша милосте! Він посеред вулиці напав на мене, забирає гроші назад. Отож мені й довелося привести його сюди, — поскаржилася жінка.

— Що ж, забрав він у тебе гроші? — запитав Бірбал.

— Ні, пане, не дала я. Як він не намагався відібрати, але ж і я не розслаблялася. Грошики, всі п'ять рупій, при мені залишилися.

— Якщо він навіть гроші забрати не зміг, як же він міг силою тебе взяти? Ти подала неправдиву скаргу, оббрехала цього чоловіка. Негайно поверни йому гроші.

Жінка в душі кляла свою зухвалість. Вона дістала з-під пояса гроші і віддала чоловікові.

Бірбал покликав стражника і наказав дати наклепниці десять батогів. Жінка затремтіла і сама зізналася в обмані. Бірбал покарав наклепницю.

+3
384
RSS
12:30
+2
Наслідок невміння прорахувати ситуацію наперед _сміюсь
13:39
+3
І таке буває. Та частіше жертва гвалту мовчить і нікому не розказує, що з нею сталося.

Випадкові Дописи