Коли життя - постійна війна

Коли життя - постійна війна
Джерело матеріалу:

Не приймайте все на свій рахунок,
негативні люди просто воюють самі з собою


Вони якимсь неймовірним чином постійно знаходять привід для конфронтації й вибухають з приводу і без. Складається відчуття, що такі люди навіть не замислюються, адже їхнє життя — це постійна війна.


Важкі люди, негативні люди, токсичні люди. Люди, які з легкістю і незворушністю завдають нам біль і порушують наш світ.

Якщо чесно, ми б хотіли ніколи не зустрічати таких на своєму життєвому шляху, але, на жаль, це неможливо. Таке життя. Хочемо ми цього чи ні, але стикатися з ними доведеться, і досить часто.

Вони якимсь неймовірним чином постійно знаходять привід для конфронтації й вибухають буквально з приводу і без. Складається відчуття, що такі люди навіть не замислюються, адже їхнє життя — це постійна війна. І все б нічого, якби їхні суперечки і «битви» не викликали у нас почуття дискомфорту і не впливали на нашу самооцінку.

Найчастіше, вони вступають в «сутичку» не тому, що мають щось проти вас особисто, а через те, що перебувають в стані безперервної війни самі з собою. Зрештою, як казав Ганді, людина, яка воює сама з собою — це людина, яка воює зі світом.

У всіх нас є темна і світла сторона, і всі ми не янголи.

Але це дійсно дуже втомлює — коли поруч з тобою людина, яка постійно критикує, засуджує і бреше, за всяку ціну намагається нав'язати свою точку зору.

Складається враження, нібито мета її життя — це постійна боротьба. Вона спотворює реальність, називає чорне — білим, а біле — чорним, в залежності від того, як їй зручно в даний момент. Вона здатна вмить зруйнувати гармонію і мир між людьми.

Що ж робити з такими людьми? Як з ними співіснувати?

Можливо, найкращий спосіб «співіснування» поруч з важкими людьми — це зрозуміти, що вони перебувають постійно в стані війни з собою, і зовсім не є бездонною прірвою зла і ненависті.

Щоб вчинити так, ми повинні усвідомити наступні речі:

  • Так, дійсно існують важкі люди, але наше сприйняття їх кардинально зміниться, якщо ми пам'ятатимемо: вони потерпають від емоційних проблем, які самі ж створюють нескінченними і безперервними «внутрішніми війнами».
  • Ми всі не янголи і буває, що і зриваємося, і вибухаємо. Звісно, мало приємного, коли людина, яку ми по-справжньому любимо, починає поводитися як воїн на полі битви, спраглий помсти. Але ми ж не будемо через це любити менше свого партнера, рідного брата або сестру, дитину або батьків.
  • Ще один ключ до вирішення проблеми — це дивитися в майбутнє і не дозволяти їхнім висловлюванням і випадам впливати на свою самооцінку. Їхня критика зовсім не пов'язана з тим, що ви щось зробили неправильно. Пам'ятайте про це завжди. Якщо ви засвоїте цю істину, то не дозволите їм втягувати вас в безглузді сутички і битви.

Не дозволяйте іншим втягувати в вас в їх «шторми».

Ми не повинні легковірно дозволяти іншим людям втягувати себе в боротьбу, коли їх буквально «штормить». Як? Поясню на дуже наочному прикладі:

— Якщо хтось приходить до вас з якимсь подарунком, а ви відмовляєтеся взяти його, то кому належить цей подарунок? — запитує Вчитель.

— Людині, яка намагався вручити його, — відповідає Учень.

— Те ж саме стається, коли йдеться про ненависть, злобу й образи, — пояснює Вчитель. — Коли ви не приймаєте їх, відкидаєте, то вони залишаються у того, хто вам приніс такий «дарунок».

Кожна людина віддає іншим людям те, що знаходиться всередині неї самої, незалежно від того, гарне це чи погане. Тому, якщо важка людина заподіює вам біль, це не обов'язково означає, що вона робить це навмисно. У неї всередині просто нема нічого іншого, крім злоби і недовіри.

Іншими словами, нема образ, а є ображені.

Але цей факт не означає, звісно, що ви мовчки повинні терпіти грубість і хамство.

Є три прекрасних види «зброї», якими кожен з нас може захищатися від подібних «атак». Це дистанціювання, розуміння і вміння ігнорувати те, що для нас не має ніякого значення.

Ми, і тільки ми самі вирішуємо, чи дозволити чужим словами полетіти разом з вітром, або — пропустити [їх] через себе.

Гадаю, вам не складно відрізнити, що слід приймати близько до серця, а що — ігнорувати, як легкий вітерець, який часто навіть не помічаємо.

+4
379
RSS
13:05
+3
На жаль, від таких людей не сховатися…
13:49
+4
Легкий вітерець ми справді не помічаємо. Але ж кривдник діє дошкульно, значить зачіпає. Але мені подобається порівняння подарунка із злостивими словами.
00:12
+3
Це ще не відомо, чому ця важка людина поряд з нами, може то ми докучаємо їй, а вона є нашим відзеркаленням? І ми заслуговуєм на таке оточення. (Згадуючи Ваш допис про відзеркалення)
05:11
+4
Для злостивої людини всі винні в тому, що їй погано. Але й те, що Олена сказала про віддзеркалення подій теж є правильним.

Випадкові Дописи