До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Чому важливо платити за себе

Чому важливо платити за себе
Джерело матеріалу:

«Вхід для жінок безоплатний, для леді — один пенс». Психолог пояснила, чому так важливо платити за себе


У чому різниця між справжньою леді і звичайною жінкою або між істинним джентльменом і просто чоловіком? Виявляється, вся справа в маленькій монетці, за якою криється глибокий зміст, вважає психолог Анна Кір'янова.

Нас вразив цей текст, оскільки він дає просту і зрозумілу відповідь на питання, чому краще заплатити за себе, ніж прагнути отримати щось безкоштовно.


Є жінки і чоловіки. А є леді і джентльмени. Спочатку так аристократів називали, у Вікторіанську епоху. А потім так стали називати вихованих, освічених людей, які мають почуття власної гідності і визнають його в інших. Поважають себе і поважають інших. А різниця між чоловіком і джентльменом і між леді і жінкою — всього один пенс. Дрібна монетка. Хоча не в монетці справа, звичайно.

Одна письменниця давним-давно приїхала в Лондон. І побачила, вибачте, громадський туалет — окремо стояча будівля з двома входами. Над кожними дверима був напис: «Вхід для жінок безоплатний. Для леді — один пенс», «Вхід для чоловіків безоплатний. Для джентльменів — один пенс». Поки здивована письменниця роздумувала про відмінність леді від жінок, до неї підійшов поліцейський і делікатно запитав, чи не дати їй пенс. Може, у неї проблема з дріб'язком, так він готовий прислужитися леді, як справжній джентльмен.

Ось вже дійсно, дивні вони, ці манірні англійці. Але в цій історії є глибокий сенс: леді і джентльмени завжди платять за себе. Не біжать, пхаючи інших ліктями, щоб схопити щось задарма, навіть якщо це можна зробити. Не користуються безкоштовним, якщо в змозі заплатити. І завжди дякують за послугу, нехай навіть ніхто не вимагає подяки. Вони не звикли користуватися «халявою», справжні леді та джентльмени. Не тому, що їх змушують платити. А тому, що плата за послугу або за річ дозволяє зберегти почуття власної гідності. Самоповага. Іноді лише пенс потрібно віддати. Але одні не платять навіть дрібну монетку. А інші вважають своїм обов'язком заплатити за себе. Віддячити, розрахуватися, дотримати негласні правила, навіть якщо це ніхто не побачить і не оцінить. Та ще делікатно допоможуть тому, хто опинився в скрутному становищі.

Бути чоловіком або жінкою можуть всі. Ніяких зусиль зазвичай докладати не треба. А от бути леді або джентльменом не всі можуть. Хоча різниця іноді у дрібній монеті, яку можна віддати. А можна зберегти або просто забути заплатити. Але з цього грошика починається наша самооцінка. Самоповага і повага до інших людей...

Є один простий спосіб підняти самооцінку — заплатити, якщо можеш заплатити. Віддячити, якщо можеш віддячити. Навіть якщо плати та подяки не вимагають і не чекають. Леді і джентльмени завжди платять за себе.

+4
99
RSS
16:25
+2
Передрук — тому без літредактури…
08:08 (відредаговано)
+4
Молодці англійці. Мають самоповагу, мають гідність. А виявляється, перевірити просто: заплати за щось халявне, коли маєш змогу. Майдан-13, 14 доказав, що багато українців мають гідність і готові суперечити владі, а кращі віддали своє життя і здоров'я. А вибори-19 показали, що серед нас є 73% нетерпеливих халявникіа.
16:52
+3
Дякую
23:12
+3
Бути жінкою чи чоловіком — то справа природи, а бути леді, чи джентельменом — то справа вибору.
23:12
+3
Бути жінкою чи чоловіком — то справа природи, а бути леді, чи джентельменом — то справа вибору.
Геніальна стаття, а головне сама ідея. Її варто на дверях податкової написати, а не вбиральні. Може б у нас корупції поменшало.

Випадкові Дописи