УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Чому важливо платити за себе

Чому важливо платити за себе
Джерело матеріалу:

«Вхід для жінок безоплатний, для леді — один пенс». Психолог пояснила, чому так важливо платити за себе


У чому різниця між справжньою леді і звичайною жінкою або між істинним джентльменом і просто чоловіком? Виявляється, вся справа в маленькій монетці, за якою криється глибокий зміст, вважає психолог Анна Кір'янова.

Нас вразив цей текст, оскільки він дає просту і зрозумілу відповідь на питання, чому краще заплатити за себе, ніж прагнути отримати щось безкоштовно.


Є жінки і чоловіки. А є леді і джентльмени. Спочатку так аристократів називали, у Вікторіанську епоху. А потім так стали називати вихованих, освічених людей, які мають почуття власної гідності і визнають його в інших. Поважають себе і поважають інших. А різниця між чоловіком і джентльменом і між леді і жінкою — всього один пенс. Дрібна монетка. Хоча не в монетці справа, звичайно.

Одна письменниця давним-давно приїхала в Лондон. І побачила, вибачте, громадський туалет — окремо стояча будівля з двома входами. Над кожними дверима був напис: «Вхід для жінок безоплатний. Для леді — один пенс», «Вхід для чоловіків безоплатний. Для джентльменів — один пенс». Поки здивована письменниця роздумувала про відмінність леді від жінок, до неї підійшов поліцейський і делікатно запитав, чи не дати їй пенс. Може, у неї проблема з дріб'язком, так він готовий прислужитися леді, як справжній джентльмен.

Ось вже дійсно, дивні вони, ці манірні англійці. Але в цій історії є глибокий сенс: леді і джентльмени завжди платять за себе. Не біжать, пхаючи інших ліктями, щоб схопити щось задарма, навіть якщо це можна зробити. Не користуються безкоштовним, якщо в змозі заплатити. І завжди дякують за послугу, нехай навіть ніхто не вимагає подяки. Вони не звикли користуватися «халявою», справжні леді та джентльмени. Не тому, що їх змушують платити. А тому, що плата за послугу або за річ дозволяє зберегти почуття власної гідності. Самоповага. Іноді лише пенс потрібно віддати. Але одні не платять навіть дрібну монетку. А інші вважають своїм обов'язком заплатити за себе. Віддячити, розрахуватися, дотримати негласні правила, навіть якщо це ніхто не побачить і не оцінить. Та ще делікатно допоможуть тому, хто опинився в скрутному становищі.

Бути чоловіком або жінкою можуть всі. Ніяких зусиль зазвичай докладати не треба. А от бути леді або джентльменом не всі можуть. Хоча різниця іноді у дрібній монеті, яку можна віддати. А можна зберегти або просто забути заплатити. Але з цього грошика починається наша самооцінка. Самоповага і повага до інших людей...

Є один простий спосіб підняти самооцінку — заплатити, якщо можеш заплатити. Віддячити, якщо можеш віддячити. Навіть якщо плати та подяки не вимагають і не чекають. Леді і джентльмени завжди платять за себе.

+4
393
RSS
16:25
+2
Передрук — тому без літредактури…
08:08 (відредаговано)
+4
Молодці англійці. Мають самоповагу, мають гідність. А виявляється, перевірити просто: заплати за щось халявне, коли маєш змогу. Майдан-13, 14 доказав, що багато українців мають гідність і готові суперечити владі, а кращі віддали своє життя і здоров'я. А вибори-19 показали, що серед нас є 73% нетерпеливих халявникіа.
16:52
+3
Дякую
23:12
+3
Бути жінкою чи чоловіком — то справа природи, а бути леді, чи джентельменом — то справа вибору.
23:12
+3
Бути жінкою чи чоловіком — то справа природи, а бути леді, чи джентельменом — то справа вибору.
Геніальна стаття, а головне сама ідея. Її варто на дверях податкової написати, а не вбиральні. Може б у нас корупції поменшало.

Випадкові Дописи