До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Анатолій ВИСОТА: Радості у червні (1, 16.6.19)

Українці скучили за перемогами

З кінця травня і до 15 червня 2019 р. в Польщі відбувався ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ серед юнацьких команд до 20 років. І Україна впевнено перемогла Республіку Корею з рахунком 3:1.

Ігри в групі

У нашу команду входили футболісти-юнаки з «Динамо», «Шахтара», «Олександрії», «Карпат», а воротар Лунін навіть з мадридського «Реала». Приємно, що футбол показував ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ. Ну, думаю, давай і я подивлюся...

В нашу групу входили команди США,  КАТАРУ й НІГЕРІЇ. У сильної і злагодженої команди американців в першому ж матчі ми виграли з рахунком 2:1. Потім грали з Катаром і заледве виграли 1:0. Нігерійці були такі велетні, що, здавалося, чи вміють у Африці рахувати роки. Суддя призначив у наші ворота 2 пенальті. Лунін раз відбив, а раз пропустив. Красень гол у відповідь забив головою Данило Сікан: 1:1. Україна вийшла з групи з першого місця.

Ігри на виліт

І в 1/8 фіналу нас чекала Панама. Усі попередні роки Україна далі 1/8 фіналу не пробивалася. Був важкий матч з Панамою, але ми перемогли 1:0. І вперше потрапили до 1/4 фіналу, Де нас чекала Болівія — ще одна команда з Південної Америки. А тим часом з чемпіонату одна за одною вилітали футбольні гранди з Франції, Португалії і Аргентини. Болівію ми теж перемогли: знову постарався Сікан 1:0.  І в мене появилася надія на якісь медалі. Та у пів фіналі нас чекала Італія. Це був драматичний матч. Італійці нас недооцінили, коли Булеца забив гарний гол з подачі нашого рудого Коноплі. Італійці схаменулися, стали бити здалеку і зблизька, але нас виручав Лунін. Нарешті в додатковий час велетень з Італії розвернувся у воротарській і увігнав м'яч у сітку: 1:1. Безмежна італійська радість, а нам горе. Бо на той час суддя з Бразилії вилучив нашого Петрова за дві жовті картки. Вдесятьох, утомлені, наші не могли витримати додаткові 30 хвилин гри. Але що це? Суддя прислухається, що шепчуть йому у вухо невидимі судді з War. І біжить до телевізора. І ми теж бачимо, що до моменту забиття гола, італієць збив нашого футболіста ударом ліктя у шию. Ось суддя біжить на поле, креслячи на ходу екран і жестами відміняє гол. Наші раді і стрибає від радості наш тренер Петраков.

Це перемога 1:0 і наші вперше потрапляють до фіналу.

Фінальна гра

Наш суперник у фіналі — Республіка Корея — дисциплінована команда. Але ж не Англія — думав я собі. І ось 15 червня в Лодзі на полі я бачу, як наші футболісти співають Гімн на повен голос. Разом із 3000  уболівальниками з України. Потім теж голосно співають свій Гімн корейці. Ці теж можуть виграти. Вже на 5 хвилині на лінії штрафної наш захисник збиває корейця. Суддя із США знову біжить до телевізора: пенальті!.. Лунін не вгадав напрям удару і корейці ведуть 1:0. На 33 хвилині наші так натисли, що м'яч відскочив до Владислава Супряги і він забив його в куточок.

Нарешті ми відігралися 1:1. Тепер вже корейці насідають і Лунін рятує наші ворота.

У другому таймі наш Конопля ювелірно віддає пас і Супряга забиває другий гол: 2:1.

Ми притискаємося до воріт, йде 80 хвилина гри і таке в мене враження, що ось-ось корейці зрівняють рахунок. Але стається диво. І де взялася сила в нашого Цитаїшвілі: він підхопив м'яч на нашій частині поля, минув центр поля і, обіргавши на швидкості двох, увірвався у штрафну зліва. Куди бити? Лівою ногою він б'є у дальній правий кут. М'яч заскакав у сітці, а наші футболісти на полі від радості.

Це перемога 3:1!

Після матчу

Нагородження. У наших золоті медалі, а в корейців срібні. Красивий кубок.

Лунін — кращий воротар. І вся наша команда у жовто-блакитних блискітках, які вилетіли в небо із трьох гармат.

Висновок: Україна може перемагати інші країни. І навіть фантастичний ВВП не допоміг Кореї здолати Україну. Шануймося.

Може й ще хтось дивився цей футбол?
На заставній світлині ліворуч Данило Сікан і Булеца.
10:25
+2
Радію за наших футболістів-юніорів. Але…
_соромлюсь
Приблизно з такими ж застереженнями, як і за наших паралімпійців. От чому, коли йдеться про спецкатегорії (спорт юніорський чи людей з обмеженими можливостями), Україна демонструє блискучі результати, а коли йдеться про змагання «нормальних» спортсменів — то пасе задніх?..
12:46
+2
Друже Тимуре, великий футбол — це змагання і навіть боротьба країн між собою. Це мирна війна. В неї вкладаються всі ресурси країни. Але, буває, це не допомагає, як минулого року, коли невеличка Хорватія стала віце-чемпіоном світу і була за крок до перемоги над футбольною Францією.
Бо параолімпійські та юніорські досягнення дістаються на голому ентузіазмі, а у звичайних людей ентузіазму вистачає не на довго. Їм хочеться матеріалізації своїх досягнень, бо грамоти з медалькою замало. А наша країна не вважає за потрібне матеріально стимулювати спортсменів.
у звичайних людей ентузіазму вистачає не на довго. Їм хочеться матеріалізації своїх досягнень, бо грамоти з медалькою замало.

Якщо виходити з цієї логіки, то я давно вже мусив кинути писати… Втім, ми про це десь вже нещодавно говорили… а саме — в каментах до матеріалу "Дослідження: мозок творчих людей заважає їм заробляти". Тут можна згадати і масяньську фразу про попсовиків і музикантів, і моє нагадування про перевернуті піраміди.
Тому справжніх писменників, музикантів і спортсменів так мало. Це ті люди, які просто люблять свою справу, а решта лише заробляє гроші.
10:47
+3
Так, дивилися починаючи з другого тайму. У нас не транслюють Перший національний, то ми з донькою Лілі поїхали в найближче кафе, де транслюють футбол по bein sports. Переживали, кожного разу підскочуючи і аплодували після наступного голу. Були щасливі, що не втратили нагоди побачити цей історичний матч перемоги!!!
12:49
+2
Щодо України. Є така річ як спадкоємність. Молоді футболісти-чемпіони: Сікан, Петров+ підсилять національну команду й нові українські перемоги ще попереду.
Ага, ага… А потім їх продадуть в зарубіжні футбольні клуби, як Шеву+
16:15
+2
Не страшно. Хай і таким чином багатіють таланти-українці. Хтось вкладе зароблене десь у свою рідну країну.
19:51
+2
А виграла ця наша команда футболістів з вадами слуху у збірної Німеччини з рахунком 2:0.