Коняча логіка

Коняча логіка
Джерело матеріалу:

Хасидська притча


Одного разу до ребе Меїра з Перемишля прийшов за порадою чоловік. Він з гіркотою поскаржився, що в місті у нього з'явився конкурент, який може його розорити.

— Звертав ти колись увагу на те, що кінь, підходячи до водопою, б'є копитом по берегу? Знаєш, чому він так робить? — запитав ребе.

Чоловік, розсерджений тим, що ребе, очевидно, зовсім не зрозумів його скарги, здивовано на нього поглянув.

— Я тобі поясню, — продовжував ребе Меїр. — Коли кінь схиляє голову до води, щоб пити, він бачить власне віддзеркалення. Йому здається, ніби це інший кінь, і він починає стукати копитом, щоб відлякнути суперника і зберегти воду для себе. Нам з тобою така поведінка здається дурнуватою. Ми знаємо, що страхи коня необґрунтовані й води в річці вистачить на всіх.

— Але яке відношення до мого ремесла і мого конкурента має дурний кінь?

— Друже мій, ти і є цей кінь. Ти уявив, ніби ріки Божої щедрості може забракнути, якщо з неї питимеш не тільки ти, а й ще хтось, і тупаєш копитами по берегу, щоб відлякнути уявного конкурента.

— Уявного? — перепитав чоловік.

— Бог дає багатство кожному з нас, і ніхто крім Нього не може відібрати те, що тобі призначено. Намагайся вести свою справу мудро і пам'ятай: все, що до тебе приходить, дається згори. Всі твої конкуренти — лише віддзеркалення тебе самого, які ти бачиш в річці.

+3
416
RSS
16:44
+3
Хасидська притча, яка через емігрантів потрапила до американської письменниці Ліліан Муур та повернулася до нас мультиком "Крихітка Єнот":

21:15
+3
Дуже мудро.
23:09
+3
Конкуренція — не така вона й страшна, це навпаки, стимул для вдосконалення.

Випадкові Дописи