УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Про алкоголь

Про алкоголь

Уривок з «Трактату про кохання, як його розуміє жахливий зануда» Анатолія Протопопова


Нашу свідомість визначають три речі:
Буття, биття, і пиття.

(Приписується К. Марксу)

Всі мужики — сволоти.
А хто не сволоти — з тими нудно...

(З жіночої балаканини)


В ході вищезгаданого опитування з'ясовувалося також і ставлення до алкоголю, яке чомусь не потрапило в ці таблиці, і з'ясувалося, що чоловіка дівчата хотіли б, ясна річ, непитущого, але на практиці тверезість хлопця не давала йому рішуче ніяких переваг перед питущими, і навіть швидше навпаки, викликала якусь настороженість. Алкоголь, пригнічуючи вищі прояви розуму, привносить в образ людини певну бидлоподібність, настільки люб'язну первісним інстинктам. Ви, до речі, і самі могли б помітити, наскільки часто це доленосне для кожної людини (та й усього людства...) рішення ухвалюється по п'яні. І загалом, до чого тісно пов'язані взаємовідносини статей з алкоголем. Кохання, і без шампанського?!

Експерименти на тваринах дають дуже цікаві для нас результати: алкоголь підвищує низький ранг, і знижує високий! У цьому одна з причин неефективності «сухих законів» та інших заходів боротьби за тверезий спосіб життя. Без звільнення первісних інстинктів і підвищення рангового потенціалу, що найпростіше досягається алкоголем, людство утруднювалося б з власним відтворенням. І особливо важко було б найбільш гідним людям, які уособлюють цивілізоване, культурне товариство — низькопримативним. Доводиться тільки шкодувати про негативні наслідки його вживання, а також про те, що найбільше алкоголь вживають ті, хто звільнення інстинктів найменше потребує.

Оскільки серед тварин алкоголіків не буває, то статевий відбір не знає, що це таке, а тому той факт, що якийсь конкретний чоловік — відвертий п'яничка, або принаймні — демонструє явні тенденції до перетворення на такого, практично ніяк не впливає на його популярність серед жінок. Причому більшість жінок, які «влипли» в такого чоловіка, наводять приблизно однакову відмовку: «Думала — почне сімейне життя (стане батьком та ін.) — кине пити». На запитання: «З чого це ви взяли?», — виразної відповіді, як правило, нема. А річ-то в тім, що дуже хотілося, і під це бажання далі підганялися слушні конструкції.

Якщо комусь вищевикладені міркування здадуться непереконливими, то пропоную для наочності уявити собі таку альтернативу — чи віддати перевагу чоловіка нетверезому, але цікавому; або ж навпаки — тверезому, але занудному? Навряд чи з цього приводу можуть бути великі розбіжності — звісно, цікавому! Хоча, звісно, особливо обережні краще не обиратимуть нікого з цих двох, але це буде не вирішення питання, а лише його відстрочка. У будь-якому разі, шанси занудного настільки ж нудні й безрадісні. Закономірне запитання — хіба твереза людина не може бути цікавою? Може, звісно! Однак при цьому потрібно відповісти собі на кілька запитань:

  1. Що таке — цікава людина, і чим вона об'єктивно відрізняється від нецікавої?
  2. Чи змінюється поведінка людини в стані певного сп'яніння в бік більшої «цікавості» або меншої?

Очевидно, що цікава людина — це людина, що викликає у співрозмовників позитивні емоції (як їх не називай — враженнями, відчуттями, як завгодно; залишаю психологам копирсання в тонких смислових нюансах цих термінів). Разом з тим, якщо емоційність тісніше пов'язана з інстинктивністю, то, таким чином, найбільш потужні емоції викличе інстинктивно-активна поведінка, тобто — поведінка, що найбільшою мірою резонує на інстинктивних струнах у оточуючих. Але якщо вже поведінка нетверезої людини більш інстинктивна, то й емоційність реагування на неї буде більшою. Зрозуміло, ці емоції не обов'язково будуть позитивними, але вони будуть, і будуть сильнішими, ніж при спілкуванні з людиною тверезою. І хоча твереза людина теж може бути «цікавою», проте помірні дози алкоголю, тим не менш, підвищують шанси на позитивне емоційне сприйняття даної людини.

Коротше кажучи:

  • Алкоголь, «випускаючи на волю» первісні інстинкти, а також нівелюючи рангові потенціали, полегшує сексуальне зближення, через щопідвищує шанси для низькорангових; однак загальновідомі й негативні наслідки його вживання.
  • Оскільки інстинктивний статевий відбір нічого не знає про алкоголізм, то ознаки зловживання ним ніяк не перешкоджають підсвідомій перевазі потенційного партнера.
+2
451
RSS
02:17
+2
Дзвінка Сопілкарка підкинула цікаву і водночас провокативну тему — "Найщасливіші пари — ті, де чоловік і дружина п'ють разом".
_вибачаюсь
Звісно, я неодноразово чув проповіді про переваги абсолютної тверезості. Зокрема, на тому сайті, з якого нас усіх виперли… Та й на Світочі це час від часу ставалося.
_соромлюсь
До того ж, у мене є власний і дуже негативний досвід того, на яке бидло може обернутися непомірно п'яна людина і які жахливі речі вона може накоїти, перебуваючи напідпитку.
_шкодую
Все це так.
Тим не менш, люди випивали, випивають і продовжуватимуть випивати… Чому?! Виявляється, все просто:
— алкоголь підвищує шанси низькопримАтивних, інтелигентних, найбільш цивілізованих людей хоч трохи вивільнити інстинкти — що робить їх більш привабливими в очах протилежної статі, а отже підвищує шанси на парування;
— алкоголь так само підвищує шанси низькорангових персон і водночас дещо зменшує ранг високорангових — а якщо ранги різних людей дещо вирівнюються (причому взаємно), то це знов-таки підвищує шанси на парування.
Таким чином, алкоголь (в помірних дозах) допомагає людству «плодитися й розмножуватися». А якщо підвищується шанс реалізувати «основний інстинкт» — заради цього можна навіть ризикнути здоров'ям!
Дзвінка Сопілкарка підкинула цікаву і водночас провокативну тему

Стараюся вишукувати статті для перекладу, які б пожвавлювали дискусію на Світочі, бо у нас тут теж всі правильні зібралися і посперечатися нема з ким.
13:41
+2
Це залежить від того, що пити та скільки пити. Щодо всіх різновидів міцних напоїв, я категорично проти їх вживання. Хіба що, як антисептик, в медицині. Але щодо вина?! Багато питань. Чому в церкві причащають вином? Бо кажуть що вино — то кров Божа. Чому раніше лікарі використовували вино під час лікування внутрішніх хвороб? Існує така собі лікувальна енотерапія. А плодитися та розмножуватися, краще без «підігріву».
Та я теж полюбляю червоне вино, але!..
_шкодую
Але воно дає сольові відкладення в суглобах.
Отож коли у мене почалися проблеми з ногами, мій лікар-ортопед буквально вмовив мене перейти на горілку. Сказав, що це перший в його практиці випадок — коли пацієнта доводиться вмовляти переходити на горілку…
_сміюсь
Відтоді вино я п'ю рідко, здебільшого перцівку.
09:31
+2
Знов-таки, цей фрагмент «Трактату про кохання» я колись вставляв у більш широку публікацію "Чому люди випивають", але там він, очевидно, «потонув»… А шкода! Хай буде сам по собі.
_шкодую

Випадкові Дописи