Зберігаємо спокій

Зберігаємо спокій
Джерело матеріалу:

Як зберігати спокій в будь-якій конфліктній ситуації — згідно з наукою


На думку доктора Джона Готтмана, слід уникати чотирьох видів поведінки: критикувати характер інших, зневажати, закриватися і грати роль жертви.


Нічого страшного в суперечках немає, але якщо у нас не виходить зберігати спокій в складних ситуаціях, це тільки посилює проблему. Оскільки ми не здатні контролювати інших, ми повинні спробувати змінити себе, навчившись бути спокійними і розуміючими в ті моменти, коли сердяться інші люди.

Хоча певні гормони в нашому організмі змушують нас включати режим «бий або біжи», все ж є способи зберігати спокій навіть у подібних ситуаціях.

Зробіть паузу і дихайте

Роблячи вдих, ви дозволяєте своїй парасимпатичній нервовій системі заспокоїти себе. Це так само уповільнює вашу реакцію, що може створити деякі проблеми. Але, разом з тим, стан спокою і розслаблення робить ваше мислення більш раціональним.

Слухайте інших

Спілкування допомагає нам виключити виникнення непорозумінь. Уміння слухати інших людей дозволяє нам уникати поспішних висновків і суджень.

Тому завжди намагайтеся зрозуміти думку свого співрозмовника, а при виникненні спірних ситуацій докладайте сили, щоб прийти до компромісу.

Будьте чесними

Чесність перед самим собою та іншими людьми допоможе вам уникнути виникнення дрібних суперечок. Поговоривши про проблеми, які вас турбують, і тим самим розібравшись в них, ви зможете не допустити переростання невеликого непорозуміння в серйозний конфлікт.

Знизьте тон

Намагайтеся не кричати на іншу людину, в той час як вона намагається донести до вас свою думку, оскільки підвищення тону під час спілкування сприймається протилежною стороною як відсутність розуміння і навіть як ознака явної загрози.

Розмовляйте, знизивши голос, щоб продемонструвати, що ви зберігаєте доброзичливий настрій і хочете почути свого співрозмовника.

Подивіться на ситуацію, що виникла, збоку

Не втрачайте в суперечці ні себе, ані об'єктивного погляду на речі. Подивившись на ситуацію збоку, ви зможете зрозуміти, наскільки безглуздими і смішними є сама ця спірна ситуація.

Це вміння дозволить вам вирішувати проблеми максимально швидко.

Уникайте токсичної поведінки

На думку експерта, доктора Джона Готтмана, слід уникати чотирьох видів поведінки, а саме: 

  • критикувати характер інших; 
  • зневажати; 
  • закриватися; 
  • грати роль жертви.

Така поведінка лише шкодить відносинам. Не допускайте проявів щодо вас емоційного і фізичного насильства. Не робіть подібним чином самі.

Будьте наполегливі

Не дозволяйте іншій людині контролювати себе і управляти собою. Продемонструйте наполегливість, щоб прийти до розумного висновку. Не зациклюйтеся на минулих помилках і намагайтеся не проявляти агресію.

Допомога збоку

Не з кожної проблеми можна знайти вихід самостійно. Іноді кращим рішенням стане скористатися допомогою професіонала.

Не завжди можна впоратися з ситуацією раціонально. Також ви не в змозі контролювати реакцію інших людей.

Тому найкраще в будь-яких ситуаціях зберігати спокій — навіть в найбільш токсичних і жорстких, від яких ви можете просто дистанціюватися. Крім того, намагайтеся шукати підтримку у оточуючих.

+2
367
RSS
22:01
+3
Справді, зберігати спокій потрібно в найкритичніших ситуаціях.
06:20
+3
Бачу, як молодь полюбляє свої смартфони. Тому всяке словесне спілкування це благо. Тому хай і покричать — це виплеск емоцій.
00:57
+2
Отак, тримаєшся, зберігаєш спокій, а потім ті стримані емоції накопичуються. Коли залишаєшся на самоті, так хочеться грюкнути по столу, чи закричати, щоб відпустити їх.

Випадкові Дописи