Пост українця рве мережу: 8 речей, які в Україні набагато кращими, ніж в Європі

Пост українця рве мережу: 8 речей, які в Україні набагато кращими, ніж в Європі
Джерело матеріалу:

Економіст IMF Group Ukraine Михайло Кухар описав 8 речей, які в Україні набагато кращі, ніж в Європі. (Збережено стилістика і орфографія автора)

1. З точки зору бізнес-клімату: Україна – найбільший незадекларований офшор на кордоні з Євросоюзом.

2. НІДЕ в світі немає таких низьких податків на доходи фізичних осіб-підприємців (6%) як в Україні!

Навіть в офшорних зонах! Німці і французи (приватні підприємці) “переводяться в готівку” в країнах Балтії під 22% і вмирають від щастя уникаючи 50-60% податків у себе на батьківщині… Виняток – тільки Швейцарія і Болгарія. Але їх схеми вже напівзаконні…

3. Свобода за кермом.

Україна – дивовижна країна, де за 4 роки відсутності дорожньої поліції кількість аварій і смертність на дорогах зменшилася. Водії стали ввічливіші один до одного, самоорганізувалися пропускати зі смуги в смугу, хоча як і раніше люблять їздити швидко.

Дай Бог вам, українські водії, ніколи і не випробувати того рівня стресу що відчуває ЩОДНЯ за кермом житель європейських столиць, обвішаних смарт-камерами контролю порушень, коли ти тричі прискорився, щоб уникнути “підрізання” в потоці вище 50-70 км на годину – ризикуєш отримати штрафів на свою тижневу зарплату!

Повірте, ви навіть не можете собі уявити цей рівень стресу за кермом, що відчувають європейські водії ЩОДНЯ СВОГО ЖИТТЯ. Так що радійте цій вашій волі, яку у вас ще не відібрали. Україна – остання країна в Європі, де водії їздять стримані лише почуттям взаємної ввічливості.

4. Населення тотального не платить податки зі своїх доходів.

І за 26 років цієї вакханалії ще нікого за це не посадили! Більш того: в Україні діє презумпція невинності за податковим звинуваченнями (тобто податкова повинна довести що ви незаконно заробили ці гроші), а у всій Європі презумпції винності з податкових злочинів (тобто ви ЗОБОВ’ЯЗАНІ пояснити звідки у вас гроші на квартиру, на машину і на літній відпочинок. Інакше вас вважатимуть винними)

5. В Україні банківський сервіс – на рівні кращих американських і сінгапурських банків!

Тобто останніх досягнень в світі!

Європейські банки навмисно “застигли” в своєму розвитку 8-10 років тому.

У 95% європейських банків НЕМОЖЛИВО отримати наступні банківські послуги, які в Україні існують давно і увійшли в звичку.

Мультивалютні рахунки, дві або три картки в різних валютах для управління рахунком, управління рахунком по телефону (не через колл-центр візи в Лондоні), обмін готівкової іноземної валюти, власні додатки для айфонів для управління рахунком.

А перерахування грошей один-одному просто за номером картки та імені власника – це просто вищий пілотаж якого немає навіть в Америці! А мої знайомі банкіри в Парижі і в Ризі до сих пір не вірять коли я їм розповідаю, що таке взагалі можливо!

Європейці не дурніші за нас, але функції податкового контролю, покладені на банки як гирі тягнуть їх вниз, сповільнюючи розвиток …

Що? Перерахування з картки на картку? – Ні! Податкова буде проти, так занадто складно встежити за грошима. Ні! – і сервіс не вводиться.

За європейськими картками ви не зможете розрахуватися на 70% сайтів в інтернеті або купити біткоїни. Як ви знаєте, в Україні немає таких проблем взагалі.

6. За 100-мегабітний інтернет, що стоїть у вас вдома і передається “Волею” за 5 дол. в місяць ви в ЄС від Балтії до Англії заплатили б від 50 євро до 100 фунтів на місяць.

У нас європейська якість мобільного зв’язку та інтернету а варто це копійки, тому що сфера IT не переобтяжена регуляціями бюрократією і ліцензуванням.

7. У КОЖНОГО жителя України у якого є комп’ютер або айфон – він забитий під зав’язку музикою і кіно, викачаними абсолютно безкоштовно!

У сенсі, навіть без сплати 0,99 дол. за трек через Apple store.

Вся країна вільно дивиться всі серіали Netflix навіть не підозрюючи що для їх європейських сусідів така розкіш коштує до 1000 євро в рік!

А за кожен завантажений піратським методом трек або фільм (якщо ви не здогадалися включити VPN) німецька поліція знайде вас по “айпі” і випише штраф в 600 євро.

Україна – це не тільки найбільший офшор в Європі – це ще й найбільший піратський острів в інтернет з вільним обміном музикою, книгами, фільмами, навчальними програмами.

8. Ми сприймаємо це як належне, але ми, виявляється, страшно смачно і дешево їмо.

Притому, в основному, натуральні продукти.

Я ставлю України на 4 місце серед 27 країн Європи після Франції, Італії та Іспанії за кількістю і якістю дорогих (вищого класу) і середнього класу ресторанів. І на 1 місце по співвідношенню ціна/якість. Ми самі не помітили як прокинулися в країні, де не залишилося жодної заправки (не те що кафе), де не стояли б такі ж дорогі кавові машини, як в центрі Мілана. У нас складно знайти погану кави навіть на Оболоні. У Берліні або в Ризі – складно знайти хорошу.

Якщо ви не харчуєтеся в ресторанах, а звикли купувати їжу на ринку – в Європі вас чекає ще більший шок.

У величезному “Кауфленде” в Берліні – на 3000 метрів торгових площ немає жодного куточка, де б продавався ріст живого м’яса. Тільки готові варені і копчені ковбаси. Максимум – фарш.

Свіжих фермерських курей, яловичину, телятину, свинину за ціною 4-8 євро за кг – ви не знайдете ніде в Європі!

На моїх очах з 2004 по 2008-й рік вмирав останній такий фермерський ринок в паризькому Сент-Жермені… Де можна було купити свіжі яйця, сири, паштети, м’ясо і рибу у фермерів з Нормандії щоранку. Тепер там величезний флагманський Apple store …

Такої кількості свіжих фермерських продуктів в пішому достцупі від будинку, як в Києві з його численними ринками – ви не знайдете вже ні в одній з європейських столиць.

Їх замінили величезні продуктові “моли” на околицях і зі стандартними пакетами “ГМОшної” полуниці цілий рік.

Винятки є, від Салоніки до Гельсінкі – але це, на жаль, виключення, що підтверджують правила …

Є багато речей, за якими Україна краще Європи, але 60% нашого населення не скоро навчаться в це вірити. Вони буду плакати і плакати, ганьбити і ганьбити, – тому що ми нація жалобників і скаржників! Вони не здатні повірити, що існує хоч одна така річ …

Хоча при цьому, вони кажуть, що люблять Україну, – а насправді соромляться її і готові пройти крізь будь-які приниження аби жити в Європі …

+4
490
RSS
07:27 (відредаговано)
+4
Дякую, Дзвінко. Потужний і оптимістичний допис! Із відмічених переваг життя в Україні я підтверджую:

— можливість поза банками і поштою переказати кошти з картки на картку і додатково: сплатити ВСІ платежі і податки;
— відсутність дорожньої поліції СПРАВДІ реально зменшує тривогу водіїв машин;
— якісна, дешева і смачна їжа в Україні — це підтверджують наші рідні і гості з Лівану.
А ось ще інтерв'ю з аналітиком, який нарешті підтвердив, що Україна далеко не така бідна країна, як ми звикли думати. За його словами, ми вже суттєво багатші за Польщу. І на найближчі роки у нас дуже хороші перспективи.
00:01
+4
“Є багато речей, за якими Україна краще Європи”
Абсолютно згодна.
1.Вода. В Німеччині та Франції — наливають в ванну води щоб помити дітей, потім помитися самому, потім вимити підлогу або ще щось, і нею ж, полити квіти, або газон. Ми ж, розкошуємо.
2. Інтернет. Дорого, а також телефонія, книжки та преса. За все що “качаєш” треба платити. Багато європейців йдуть до кафе на каву та користуються інтернетом там. Але в цьому є перевага, бо в місті не побачите бродячих “зомбі” з айфонами в руках.
3. Шкільна освіта. Посилено викладають релігію, живопис та музику. А от хімія, фізика, алгебра, географія, історія, геометрія… лише в старших (не обов’язкових) школах. Тобто наші діти — розумніші, але ж погано орієнтуються в живописі та музиці.
4.Нерухомість. Там дешевше винаймати квартиру, аніж придбати власну — бо податки високі. Будинок — податок, гараж, альтанка, сарай, огорожа — плати податок.
5. Банківський сервіс. За винятком кредиту, який можна отримати під 2-3% там, в Україні — 16-20%
6. Користування природними ресурсами. Там за все треба платити: лікування, дороги, пляжі, дерева, парки, збирання грибів та ягід, за собак та котів, худобу, коней…
7. Ми не платимо штрафи. Бо там штрафують за будь що, і не тільки водіїв, а й просто перехожих за кинутий папірець повз смітник, за паління, за перехід вулиці не по “зебрі”, за не відсортоване сміття, за те що кричиш на власну дитину, за те що засклив балкон, не прибрав за собакою…
Не згодна з пунктами: 1. Свобода за кермом.

ризикуєш отримати штрафів на свою тижневу зарплату”
“Повірте, ви навіть не можете собі уявити цей рівень стресу за кермом, що відчувають європейські водії ЩОДНЯ СВОГО ЖИТТЯ”


Яка там свобода? Уявіть який СТРЕС отримує українець коли він їде по розбитій дорозі, не проїдеш, щоб не влетіти в якусь яму. Ризикуєш життям, або ремонтом авта не те що на тижневу, на піврічну зарплату. Платня за паркування непомірно висока для пересічних водіїв — 20 гр на годину. Залишив авто на 8 годин, заплатив 160 гр. Чи не СТРЕС? І так щодня. До речі, чого боятися дорожньої поліції, якщо ти не порушуєш?
2. Свіжі продукти.
Оминати маркети. Купувати в приватних магазинах, які співпрацюють з фермерами, то й матимеш все свіже: овочі, молоко, м’ясо, рибу. Ринки на березі моря переповнені тільки-но наловленою рибою, яка продається з 5ї до 7ї ранку, а потім викидається назад в море, бо вважається не свіжою. Зелень та салати продаються в горщиках, тобто ще навіть не зірвані.
Свіжих фермерських курей, яловичину, телятину, свинину за ціною 4-8 євро за кг – ви не знайдете ніде в Європі!”
Звичайно, за таку ціну — не знайдете, але ж і зарплатня у них не 100 євро.
09:45
+3
Оленко, дякую за такий докладний комент. За дороги згоден, а от коли з-за кущів даїшники полювали за нами — пригадуєш? Відчуваю, що маєш власний досвід життя за кордоном. В яких країнах ти була?
12:55 (відредаговано)
+4
Так, полювали. Зупиняли, але перевіривши документи, бажали «щасливої дороги».

Ні, пане Анатолію, я за кордоном не жила. Але маю багато знайомих українців, які мешкають за кодоном. Багато спілкувалася з іноземцями, коли займалася перекладами. Знайома з вчителями-носіями мов, а вони з різних країн. Дещо читаю, про різні країни, для себе та по роботі. Організовуємо в школі свята, де вчителі розповідають про традиції того ж свята та життя в країні, мову яких вони викладають.
Я подорожувала не багато, була в Литві, Латвії, Естонії, Угорщині, Словенії, Хорватії, Італії. Катя подорожувала частіше, та також дещо цікаве розповідала.
10:15
+3
Я майже повністю згодна з автором статті, але нашим водіям на дорогах треба ще повчитися культури поведінки. А наші люди в основній своїй массі люблять поплакатися, що погано живуть, такі реалії життя.

Випадкові Дописи