Анатолій ВИСОТА: Патріот України Салім КАРАМІ (1, 07.19)

Анатолій ВИСОТА: Патріот України Салім КАРАМІ (1, 07.19)


      Успішні люди
До таких я відношу самодостатніх людей, які зуміли зробити життя своє і життя родини заможним. Самодостатні люди тому, що їхній достаток мінімально залежить від влади і суспільства. Що цікаво, з такими успішними людьми я познайомився спочатку в Лівані. Їх об’єднує те, що починали своє підприємництво майже з нуля і що більшість з них друзи.
Першим був Масауд – зведений брат мого ліванського зятя Зукана. От чоловік мав освіту всього 4 класи, навчився читати, писати й рахувати. Має двох синів і дочку і всі мають вищу освіту або на шляху до неї. Почав із мікроторгівлі домашнім варенням, а потім став торгувати старою будівельною технікою з країн Перської затоки. Одночасно з синами бетонував людям фундаменти та водозбірники. Збудував 3-поверховий будинок, який здає в аренду.
В Афіфа взагалі життя було трагічним. У 1982 році, коли Ізраїль окупував частину Лівану, всю його родину вирізали християни-мароніти. В горах далеко за селом Афіф отримав у спадок ділянку землі. І там він відшукав воду і помітив, що її в землі багато. За десятки років він із синами зробив величезний басейн і кілька менших для малечі. Тепер тут влітку відпочивають тисячі людей із навколишніх сіл. Будує двоповерховий величезний готель. Щасливий, бо родина живе в достатку, а сам ще й грає в футбол.
Третій успішний ліванець, з ким ми познайомилися у 2015 році – це Гусейн Діаб.
Він навчався в Україні в Києві і став стоматологом у місті Захлє. У горах мав ділянку землі і дачу. Із свердловини добув воду хорошої якості. Вияснилося, що її багато. Ми самі бачили той великий цех по фасуванню води у пляшки. Зараз вода ця продається по всьому Лівані.
А про четвертого ліванця, що вже має українське громадянство і живе у Києві, я розповім докладніше.

        Салім Карамі лікує зуби
У липні-2019 в Києві був перший форум випускників вищих навчальних закладів України з Лівану. Наш зять Зукан був одним із його організаторів. 

(На світлині він крайній ліворуч)

Принагідно скажу, що за 50 років в Україні здобули вищу освіту тисячі і тисячі ліванців, а зараз навчається в нас 1500 ліванців. Форум був під егідою міністрів освіти України й Лівану та посольств. Було 120 учасників, з яких 80 прилетіли з Лівану. І ось зять привіз у Красне усміхненого чоловіка на ім’я Салім Карамі. 

А я дізнався, що він волонтерить на Донбасі, лікуючи зуби нашим воїнам прямо коло окопів. Це мене зацікавило і Салім дещо розповів мені про себе.
Я запитав у Селіма, як він ставиться до реінкарнації. Він сказав, що має власний досвід реінкарнації.
Родився він у 1974 році в родині військового в Лівані. А його дід і батьковий брат з родиною жили в Сирії. Така доля в багатьох розділених родинах у друзів. Той батьковий брат доглядав Салімового діда до смерті.
І природно було, що він успадкував усе майно свого батька, сказавши, що ніякого заповіту нема. І цьому в Лівані повірили. Змалечку батько казав малюку: — Я твій тато… На це Салімчик відповідав: — А я твій тато… Це було схоже на словесну гру. Але коли Саліму було три роки, вони поїхали в Сирію. У дядьковому дворі малий став кричати: — Нащо зрубали виноград отут, це ж я його був посадив! У хаті малий став дорікати своєму дядьку: — Отут була стіна, в якій я сховав золото! Ану доставай заповіт, який я написав! Той дядько сміявся і все заперечував, аж поки малий запропонував сходити до шейха, якому він, будучи ще в тілі свого діда, віддав  другий примірник того заповіту на зберігання. Сходили до шейха і той знайшов заповіт і віддав Салімовому батьку. Тому сирійському дядьку довелося з ганьбою поділитися спадщиною з ліванцями.


Вищу освіту Салім здобув в Україні. У Полтавському медінституті він вивчився на стоматолога. Накопичив перші кошти, працюючи на радіо-ринку в Києві. Потім зайнявся стоматологією. От настирливий. Потроху купував нежитлові приміщення і переробляв їх на стоматологічні клініки, оснащуючи їх найсучаснішим обладнанням. Породичався із Ольгою Богомолець і разом вони брали участь у Революції Гідності. Зараз має 4 клініки, які діють за такими спеціалізаціями: косметологічна стоматологія; страсплантологія; дитяча стоматологія і стоматологія для дорослих. А скільки ж там робочих місць? Аж 33! Має 34 тисячі клієнтів з усієї України. А які ціни за послуги? Розказує, що ціни комфортні,  бо на 15% менші ніж у конкурентів.


Коли почалася війна з Росією на Донбасі, Салім купив три спеціалізовані стоматологічні  машини швидкої допомоги. 

Набирав добровольців-стоматологів переважно в медичних інститутах. За виїзд на передок платить кожному стоматологу по 100 доларів. За останні три роки вже таким чином полікували безкоштовно зуби більш як тисячі бійцям. Шкода, що бажаючих їздити на Донбас щось поменшало.
Салім наголошує на тому, що він не воює, а лікує. Він відмовився від нагородного пістолета, яким його  хотів нагородити міністр Арсен Аваков. 

А хто є в Саліма з рідних? Батько, мати і сестра живуть в Лівані. Батько має достойну військову пенсію. Брат вивчився теж в Україні, у Вінниці, а зараз живе в Америці. Салім вже з місяць, як отримав українське громадянство.
Я питаю  

в цього українця ліванського походження: — А що треба робити, щоб українці жили заможно і достойно? Каже, що за кілька років наїздився по Україні і побачив, що українці таки різні. Побачив, як відрізняються, огорожі, двори і будинки на Донбасі і, наприклад, на Франківщині. Де є квіти і сади, а де нема. Треба утворити мовний бар’єр з Росією. Треба утворити і свій духовний світ та інформаційний простір. Це головне. А ще треба розвивати свою економіку. Підприємцям треба допомагати нашим воїнам на Донбасі. Вмієш щось або маєш щось, то поділися, наприклад, шоколадом. А ще сказав, що, на жаль, в Україні нічого не робиться без згоди євреїв. Бізнес-клімат в Україні для іноземців сприятливий.
А ще сказав Салім, що його похідна стоматологія – це його десятина Творцю. Поки що це лише частка від десятини.

       Який же висновок?
Успішною людиною можна стати як в Лівані, так і в Україні. І можна починати своє підприємництво навіть з нуля. І жити заможно і достойно.

 Хай же буде! 

+6
410
RSS
14:05 (відредаговано)
+5
Ось з ким я недавно познайомився: це Салім Карамі — українець ліванського походження. Успішний бізнесмен в стоматології. І український патріот.
00:44
+4
Патріотизм не має національності. Бо є патріоти України — росіяни, євреї, вірмени, литовці, татари, грузини, в цьому випадку — ліванець. Якщо живеш на цій землі, то треба робити хоча б щось, щоб покращити своє життя (а разом з тим і життя інших) тут і зараз. От цікаво, Селім говорить українською?
17:10
+3
У липні-2019 в Києві був перший форум випускників вищих навчальних закладів України.

Мабуть, йдеться про випускників-ліванців?! Бо якщо рахувати всіх випускників, то їх мільйони по всьому світу…
17:44
+4
Так, друже Тимуре!
00:38
+4
Наполегливість та бажання змінити своє життя на краще — роблять свою справу. Ліванці молодці! Не цураючись «брудної» роботи, крок за кроком піднімались та піднімали добробут своїх сімей. Не варто чекати допомоги від влади, а сподіватися на свою власну силу. Як то в притчі про жабу, яка борсалася в глечику з молоком, та збила масло.
00:47
+4
Й про інкарнацію, цікавий випадок. Я вірю, що такий феномен існує.
06:20 (відредаговано)
+5
Оленко, дякую за цікаві і повчальні коментарі. Салім розуміє і знає українську. І навіть говорить, але повільно, бо в умі йому доводиться перекладати слова з російської. Тому спілкувався з нами російською. Він наслідок русифікації, бо в Україні його навчали російською. Зараз ліванців у нас учать або англійською, або українською.
16:29
+3
Я також маю знайомого араба з Йорданії. Якщо до нього звертаються українською, все розумїє, навіть читає українською, але відповідає на запитання російською.
12:18
+4
Дуже гарна і повчальна стаття
Дякую
12:21
+5
До речі умовою роботи стоматологом в клініках Саліма є знання і обслуговування клієнтів українською мовою.
23:31
+5
Приклад успішності Селіма достойний наслідування, але він скоріше виключення, на жаль, аніж правило. Україні потрібні солідні інвестиції, без яких економіка України не зможе помітно оживитися. А вкладати гроші в країну, де всим заправляють корупціонери і ворюги ніхто не хоче. Я вже не говорю за Китай, але навіть у В'єтнамі ведучі іноземні автомобільні компанії побудували і в'єтнамці випускають 16 марок автомобілів. Кажуть що наші ворюги вимагають 25% і більше прибутку, на що ніхто не погоджується. А ще — немає гарантії що підприємство взагалі не «рейдернуть». Якщо нова влада не ув'язнить хоча б 5-10 ворюг з конфіскацією майна — нічого у нас в найближчі роки не зміниться. Бо відчують продовження політики безнаказаності і будуть красти далі. Продовження такої політики ще п'ять років для України — смерті подібне.
А в реінкарнацію я не вірю. Вона існує там, де в неї вірять — індуси, ліванці, можливо ще хтось. Наша віра це заперечує. Крім тебе, друже Анатолію, я не знаю нікого, які вірили б в реінкарнацію.
А в реінкарнацію я не вірю. Вона існує там, де в неї вірять — індуси, ліванці, можливо ще хтось. Наша віра це заперечує.

От тому, що наша віра заперечує реінкарнацію, у нас і є стільки злодіїв та корупціонерів. Там, де люди вірять в перевтілення, нема корупції, бо не вигідно красти у себе самого, який житиме трохи пізніше.
15:19 (відредаговано)
+2
Ой, друже Миколо, справа вже не у вірі, а в науці. От цікаво: деякі люди визнають, що мусять розвиватися, вдосконалюватися змалечку і до старості в одному тілі. А того ж самого для Душі — навчання і вдосконалення не визнають. Бо, якби це визнали, то зрозуміли б, що для безконечної душі це так мало — отримати досвід проживання в одному тілі. Друже Миколо, прочитай-но твори Майкла Ньютона, в яких викладено результати дослідів, а це практика і наука!
Себто, в Індії нема корупції?! _здивований Ви серйозно?!
Почитайте матеріал «Венский символизм» на «Лінії Оборони». там йдеться про те, що наш олігарх Дмитро Фірташ давав величезні хабарі індійським (!!!) чиновникам. То є в Індії корупція чи немає?!
_дідько _дідько _дідько
Та корупція є всюди, бо є люди, які не бояться ні Бога ні чорта, в будь-якій країні чи релігії.
№1

Там, де люди вірять в перевтілення, нема корупції

№2

Та корупція є всюди...

_вибачаюсь
08:13 (відредаговано)
+4
Друже Миколо, дякую тобі за коментар.Щодо розвитку України. Економіст Кухар твердить, що за останні три роки ВВП УКРАЇНИ зріс на 46% (49% — за іншими даними) в доларовому еквіваленті. Середня ж зарплата зросла із 173 до 400 доларів. Подивись, як пояснює Кухар цей феномен. Отут: svitoch.in.ua/1619-post-ukrayintsya-rve-merezhu-8-rechey-yaki-v-ukrayini-nabahato-krashchymy-nizh-v-yevropi.html
І далі в і коменті Дзвінки.
02:06
+2
Салім-молодець, робить таку гарну справу, і багато чого досяг в цьому житті. Якби у нас було більше людей, таких як Салім, то це було б чудово. І в реінкарнацію я також вірю.

Випадкові Дописи