Чумацький Шлях - поглинатель

Чумацький Шлях - поглинатель
Джерело матеріалу:

Астрономи дізналися про давню космічну катастрофу в Чумацькому Шляху


В Чумацькому Шляху виявлені зірки, які залишилися від невеликої галактики.

Астрономи з Гронінгенського університету в Нідерландах за допомогою телескопа Gaia виявили в Чумацькому Шляху зірки, які залишилися від невеликої галактики, поглиненої кілька мільярдів років тому. Як повідомляє Naked science, ця подія могла бути однією з найзначніших за весь час існування нашої галактики.

У ході дослідження вчені звернули увагу на групу з 30 тисяч зірок, які рухаються в напрямку, протилежному тому, в якому обертаються інші світила навколо центру Чумацького Шляху. Потім астрономи розглянули дані експерименту APOGEE для цих зірок: у його базі міститься інформація про спектральні спостереження, а значить, склад і вік світил. Як і можна було очікувати, зірки цієї групи виділялися і більш низьким вмістом важких елементів, ніж типові зірки Чумацького Шляху. Це вказує на їхнє порівняно давнє походження, що відноситься до епохи, коли вибухи наднових ще не заповнили Всесвіт великою кількістю важких ядер.

Дослідники провели комп'ютерну симуляцію, яка пояснила появу подібних зірок в галактиці. Виявилося, що 10 мільярдів років тому Чумацький Шлях злився з іншою галактикою. Розміри останньої становили 20-25% розмірів нашої галактики. Це призвело до утворення в Чумацькому Шляху обертових рукавів з більш молодих і швидких зірок, центрального диска порівняно старих зірок і зірок гало, траєкторії яких «випадають» із загального обертання Галактики.


Астрономи з’ясували, коли Чумацький шлях поглинув іншу галактику

(фрагменти)


Докази злиття Чумацького шляху і галактики під назвою Гайя Енцелад з’явилися у 2018 році, коли дані телескопа Європейської космічної агенції вказали на те, що деякі зірки не зовсім на своєму місці. Вчені виявили, що внутрішнє коло Чумацького шляху «наповнений уламками» іншої галактики. Вона була в чотири рази меншою. Однак, коли саме сталося зіткнення, до цього часу ніхто сказати не міг.

У новому дослідженні команда вчених на чолі з Карме Галларт з іспанського Інституту астрофізики на Канарських островах оцінили зірки з внутрішнього кола Чумацького шляху і створили космологічну симуляцію, щоб виявити вікові межі, коли злиття могло статися. Їхні висновки вказують на те, що більшість зірок з регіону мають вік до 10 мільярдів років. Цілком вірогідно, що саме тоді і сталося об’єднання двох галактик. Отримавши можливість встановити рамки можливого часу злиття, вони також змогли з’ясувати вік оригінальних зірок Чумацького шляху.

«Примітивний Чумацький шлях формував зірки впродовж трьох мільярдів років. Менша галактика пройшла такий же шлях, але вона була хімічно біднішою і мала меншу масу. Таким чином, вона була поглинута», — йдеться в дослідженні.

+1
393
RSS
19:40
+3
Сталося це задовго до народження Землі…
14:09
+2
То відбулася космічна трапеза.

Випадкові Дописи