Як навчитися чути інтуїцію

Як навчитися чути інтуїцію
Джерело матеріалу:

Чи можна розвинути шосте відчуття? Так. Ми підібрали кілька вправ, які допоможуть навчитися чути інтуїцію і знайти з нею контакт.


Якщо інтуїція — це не містичний дар, отже, кожен з нас здатен навчитися чути інтуїцію, потрібно лише попрацювати над цим. Ось декілька практичних порад і вправ для тих, хто хоче знайти контакт із власним внутрішнім голосом.


«Інтуїція — не надбання рідкісних щасливчиків. Це здатність, яка є у кожного з нас», — впевнена арт-терапевт Олена Рижова, ведуча тренінгів інтуїтивного малювання. — «Інше питання, чи вміємо ми чути те, що вона намагається до нас донести, і наскільки довіряємо почутому?»

Здатність чути себе і довіряти собі можна розвивати. Для початку спробуйте просто… зупинитися. Зробити зупинку, сповільнитися, заспокоїти думки.

«Тут допоможе будь-яка медитація, вправи на дихання або техніки «заземлення», — пояснює Олена Рижова. Сядьте зручніше, зробіть десять повних вдихів і видихів. Поспостерігайте за тим, як ви дихаєте, — ця техніка називається «усвідомлене дихання». Потім спробуйте «заземлитися».

Експрес-метод: підстрибнути і голосно вигукнути «О!». Завдання — повернутися у власне тіло, перестати бути одночасно в тисячі різних місць, знизити темп, пригальмувати нескінченний потік думок… Звісно, для цих цілей підійдуть й інші, більш традиційні, способи: відпочинок, прогулянки, танці, плавання. Просто вони займають набагато більше часу.

  • Голос інтуїції зазвичай заглушають раціональні викладки, залізна логіка, незаперечні докази

«Ті ж засоби ми використовуємо і на тренінгах», — продовжує Олена Рижова. — «Ми починаємо малювати, тільки коли налагоджується зв'язок з тілом, почуттями і відбувається перемикання на образи, фантазії, мрії — тобто більш тонкі сфери. Іноді ми малюємо просто руками — будь-яка робота кінчиками пальців (в тому числі плетення, перебирання крупи) стимулює викид окситоцину, який знижує активність кортизолу — гормону стресу.

Ми заспокоюємось, в голові складається цілісна картина того, що з нами відбувається, і як ніби самі собою спливають відповіді на запитання, готові рішення...

Нічого магічного в цьому немає, просто ми дозволяємо правій півкулі зробити свою справу: обробити величезний масив інформації, отриманої з безлічі найрізноманітніших джерел. А самі в цей момент готові почути голос інтуїції, який зазвичай заглушають раціональні викладки, залізна логіка, незаперечні докази».

Як знайти вірне рішення

«Емоції — це ключовий елемент в процесі ухвалення рішень», — переконаний відомий науковий журналіст Джона Лерер.

Уявіть собі, що вибір вже зроблено. Прислухайтеся до своїх переживань та емоцій, спробуйте «просканувати» себе.

  • Не пропустіть момент, коли з'явиться відчуття полегшення: воно означає, що рішення прийшло від серця

«Більше уваги тілу», — наполягає Олена Рижова. — «Зчитує його реакції: заболів шлунок, смикається око, пішло в поперек… Якщо вам лячно, сядьте, подихайте, «заземліться» і, коли хвилювання піде, прислухайтеся до себе: чи залишилося відчуття, що рішення вірне? Якщо страх не тільки не пішов, але до нього додалися ще якісь неприємні відчуття, дуже можливо, що ваше рішення невірне».

Не пропустіть момент, коли з'явиться відчуття полегшення: воно означає, що рішення прийшло від серця.

«Багато людей закохані в свій досвід, у власні судження про себе і світ», — додають психологи Ев і Марік Хазіни, ведучі тренінгу з розвитку інтуїції. — «У цьому випадку завдання — розчищати мотлох неробочих переконань, спираючись на «тут і зараз», відроджувати власну сутність. Кожен з нас володіє цілим спектром способів сприйняття реальності, серед яких логіка, відчуття, тілесні сигнали… Інтуїція — спосіб обробки інформації одразу з усіх цих сфер. Якщо таку навичку тренувати, вона може видавати нам рішення, які не потребують доказів».

Як зрозуміти перше враження

«Інтуїтивне мислення дозволяє швидко сформувати враження про людину. Однак дізнатися, наскільки воно було точним, ми можемо тільки постфактум. Інтуїтивні припущення необхідні нам для того, щоб зрозуміти, як діяти, — нам часто доводиться щось вирішувати, не маючи для цього повної інформації», — пише Юджин Седлер-Сміт.

Спробуйте пов'язати перше враження про людину і те, що тіло говорило вам тоді. Ми отримуємо інформацію переважно по одному з трьох каналів — зір (візуали), слух (аудіали), дотик (кінестетики). 65% людей візуали, які віддають перевагу картинці перед тисяччю слів; 30% — аудіали, для яких головне — спілкування; тільки 5% — кінестетики, довіряють насамперед своїм тактильним або руховим відчуттям.

«Протягом життя нам часто доводиться розвивати ті канали, які не надто активні», — розповідає арт-терапевт. — «Наприклад, у жінки-візуала народжується дитина-кінестетик… Її ж треба весь час обіймати і цілувати!»

До речі, розвивати кінестетичний канал необхідно всім, хто хоче краще відчувати себе у власному тілі. А для розвитку сприйняття одразу всіх каналів отримання інформації спробуйте таку вправу: сидячи в тиші, відзначайте все, що бачите навколо себе (кольори, рухи), що чуєте (звуки, близькі й далекі) і що відчуваєте (вагу власного тіла, м'яку подушку).

Як пізнати свої спонукання

Ми живемо в «лівопівкульному суспільстві»: з дитинства вчимося планувати, структурувати, розкладати по поличках. А в результаті багато хто звикають мислити тільки в звичному форматі й виявляються нездатні вийти з цієї колії, зіткнутися з незвіданим, знайти несподіване рішення...

Арт-терапевт і коуч Домінік Водуазе розробила метод, який дозволяє налагодити контакт між двома півкулями нашого мозку: лівим, відповідальним за логіку, і правим, що відповідає за творчість.

Щоб дати волю фантазії, розчути свої бажання, розгледіти приховані смисли в звичних сюжетах, розташуйтеся в тихому, спокійному місці, прихопивши з собою білі аркуші паперу і набір кольорових олівців — як це зробила наша колежанка.

Як виконувати вправу?

  1. Виберіть тему, яку вам хотілося б зрозуміти ясніше. Напишіть її в центрі аркуша і обведіть в коло. Потім почніть писати всі слова, які спадають на думку: не редагуйте і не зупиняйте себе, а також не бійтеся повторюватися. Я, наприклад, написала в кружечку слово «робота», а поруч — «редакція», «приятелі», «вчитися», «писати», «інтерв'ю»… Коли місце закінчиться, поверніться до слова в центрі й почніть іншу гілку слів. Якщо ви не впевнені щодо визначення, напишіть «гм» або «е-е-е», а потім повторіть те слово, з якого почали гілку, щоб було, від чого відштовхнутися.
  2. Тепер зверніться до лівої півкулі, щоб розшифрувати отриману деревоподібну схему. Відзначте однокореневі й повторювані слова. Наприклад, «вчитися» і «навчання». Обведіть ці слова в кола і з'єднайте між собою. Зафарбуйте отриманий простір… Сюрприз! Ніколи б не подумала, що побачу стільки «радості», розмірковуючи про свою роботу.
  3. Візьміть другий аркуш паперу і випишіть на нього всі часто повторювані слова схеми. Отже, з червоної зони я взяла слово «радість» (воно зустрілося чотири рази), з зеленої — «слухати» (п'ять разів), з помаранчевої — «зустріч», з синьої — «писати». Цікаві асоціації!

«Розташування слів на аркушику теж має значення: ліворуч — минуле, праворуч — майбутнє, вгорі — усвідомлюване, внизу — несвідоме», — пояснює Домінік Водуазе.

Спробуйте знайти максимум можливих смислів в отриманій комбінації слів, а потім повісьте схему на холодильник або дзеркало. Спостерігайте щодня, які думки і почуття прокидатимуться у вас при погляді на неї.

Такий метод дозволить вам знайти слова, які мають для вас особливе значення і перебувають поза второваними дорогами, звичними рамками й умовностями.

+4
655
RSS
16:08
+3
Не можу сказати, що моя логіка «забиває» інтуїцію — хоча останню я спеціально ніколи не тренував… _не_знаю
21:44
+4
Бесконечний потік думок. Ще його називають потоком свідомости. Він заважає взаємодії обох півкуль мозку. Мені подобається простий спосіб зупинення цього потоку: підстрибнути і вигукнути: «О»!
Позаторік я робив отаку публікацію: "Техніки зупинки внутрішнього діалогу".
00:50 (відредаговано)
+3
Ще один, народний метод, який дозволяє знайти правильне інтуїтивне рішення. Правда він дієвий, коли не треба приймати складне рішення, тут і зараз. Дати відпочити усім тим думкам — лягти спати. А коли прокинешся, перша думка яка спала — і є вірною. Так казала мама, а їй бабця. Недарма в народних казках завжди радили приймати рішення саме вранці, після сну: «Утро вечера мудреней»
21:29
+3
Дякую, буду намагатися слухати себе
21:29
+2
Дякую, буду намагатися слухати себе
09:55
+2
Дивна все-таки річ — інтуїція, і відмахнутися від неї не можна, і пояснити неможливо. (Агата Крісті).

Випадкові Дописи