​У магазинах скоро з'явиться їжа з електрики, води і повітря

​У магазинах скоро з'явиться їжа з електрики, води і повітря
Джерело матеріалу:

Кумедний факт: три чверті всіх продуктів для населення Землі поставляють всього 12 видів рослин і 5 видів тварин. Щоб урізноманітнити наш раціон і при цьому не завдавати шкоди навколишньому середовищу, вчені придумають нові види їжі. Про виробництво штучного м'яса ми вже чули. Фінська компанія Solar Foods обіцяє протягом двох років здійснити нову продуктову революцію. Вона випустить на ринок продукт, який складається, можна сказати, тільки з трьох інгредієнтів: електрики, води і повітря. І вони дуже впевнені в своєму успіху.

Свою розробку компанія оцінює в 4 євро (287 рублів) за кілограм. Виглядає і відчувається на смак як пшеничне борошно. В цьому році Solar Foods збирається отримати ліцензію комісії Європейського союзу. Після цього почнеться комерційне виробництво. Вихід на ринок запланований на 2021 рік. Компанія впевнена, що зможе продати своєї продукції мінімум на 50 мільйонів. Крім того, вона вже підписала угоду з Європейським космічним агентством і буде поставляти йому спеціальну їжу з високим вмістом білків. Її планується використовувати для космічних місій на Марс.

Порошок під назвою Solein можна використовувати в якості інгредієнта в їжі. Процес його виробництва дуже схожий на процес пивоваріння. Спеціальні мікроби поміщаються в рідину і харчуються вуглекислим газом і воднем, які утворюються в рідині під впливом електрики (реакція електролізу). Наївшись, мікроби виробляють білок. Цей білок потім сушать і перетирають в порошок.

Доктор Пасі Вайнікка, виконавчий директор технологічного стартапу, каже, що компанія створила нейтральний для вуглецю спосіб виробництва повністю натурального джерела білка без шкоди для землі і води. Іншими словами, їхнє виробництво не забруднює навколишнє середовище.

Новий вид їжі

«Це абсолютно новий вид їжі, новий вид білка. Він відрізняється від будь-якої іншої їжі, яка сьогодні виробляється і продається на ринку. Він не потребує сільського господарства і аквакультури», — заявив глава Solar Foods.

Фахівці вже назвали цю розробку проривом в тисячолітньому виробництві їжі. Сам Пасі Вайнікка не вважає, що його продукт зможе принаймні в найближчі 20 років потіснити фермерське виробництво. Але він цілком здатний стати «новим джерелом врожаю».

У компанії говорять, що при бажанні порошок можна перетворити в волокна, які за смаком будуть нагадувати м'ясо або хліб.

+3
423
RSS
Не знаю, чи хотіла б я спробувати таку їжу.
На Марсі?.. Можливо, там це буде оптимальний варіант!
Поки не збудують гідропонні теплиці. А далі вже буде звична рослинна їжа.
17:10
+3
Всякі штучні речі небезпечні для людини, як от трансжири
10:30
+3
Згадую радянські часи… Публікації про кав'яр з нафти… І горілка з синтетичного спирту.
Про горілку ще Дем'ян Бєдний свого часу написав:

Вот настали времена:
Что ни день — то чудо!
Водку гонят из г**на
По три литра с пуда.

Русский ум изобретет
В зависть всей Европы:
Скоро водка потечет
В рот из самой ж*пы!

_сміюсь
21:51 (відредаговано)
+1
Щось на кшталт цього? Категорично не хотіла б скуштувати.
youtu.be/_zwFtCHG6uMШтучні яйця.

Випадкові Дописи