До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Нелінійна логіка пізнання

Нелінійна логіка пізнання
Джерело матеріалу:

Збігів не буває!


Ми дуже часто стикаємося з тим, що заведено називати збігами. Це стосується якихось подій чи природних явищ, або чогось незрозумілого. Це не піддається поясненню в звичному нам логічному ланцюжку, а тому ми не пов'язуємо отакі збіги воєдино, як природний прояв причини і слідства.

Однак насправді збігів не буває в принципі. Є велика тканина всього живого, де кожна крапля води логічно пов'язана з кожним атомом світобудови. І всякий прояв будь-чого знаходиться у взаємозв'язку. І якщо вміло потягнути за одну ниточку якогось прояву надзвичайного збігу, може відкритися багато нового і неймовірного.

Однак тут слід вміти мислити неординарно, щоб не задовольнятися звичною лінійною логікою, якою користуються люди. Й особливо представники від науки, змушені доводити свої знахідки і відкриття лише загальноприйнятим способом, коли докази повинні бути представлені матеріально виявленими предметами, тоді як є явища, які помацати не вдасться ніколи, ні за яких обставин. Але якщо дослідити їх, використовуючи нелінійну логіку, можуть відкриватися неймовірні, несподівані знання. І вже на їхній основі будуть прояви в матеріальному світі настільки виразні й очевидні, що доводити їх за допомогою звичної людині лінійної логіки труднощів не складе.


Багато хто знає картину М.К.Реріха «Мадонна Орифлама». На картині жінка тримає в руках тканину світу. Так ось, саме про отакий устрій світу можна вести мову, де все виткане і взаємопов'язано в єдине ціле, де одне залежить від іншого, тому що кожна велика чи мала частка світобудови є частиною єдиного полотна. Значення ікони «Покрова Пресвятої Богородиці» те ж саме.

Саме тому ми звично використовуємо мову символу, говоримо про логічної нитки.

Адже тканина складається з ниток, чи не так? І це зазвичай нитки, які так само можуть виступати нитками намистин, де намистини — це і є деталі взаємопов'язаних, нанизаних подій і явищ, які, коли нам відкриваються, виглядають в наших очах як збіги. І ті ж нитки тканини, нитки намистин можуть вже трактуватися як ланцюжки ДНК.

Погодьтеся, дуже близькі по виду поняття, чи не так? Саме тому пошук знань необхідно вести, використовуючи мову символів.

Але чому неможливо користуватися лінійною людською логікою, щоб простежити такі взаємозв'язки і тим самим зрозуміло пояснити причини і наслідки збігів? Чому потрібно вести мову про нелінійну логіку, шукати взаємозв'язки заради відкриття нових знань якимсь невідомих способом?

Річ у тім, що виявлений для нас мир — це лише мала частина світобудови. І якщо ми будемо в пошуку розуміння незрозумілих подій спиратися виключно на зовнішні матеріальні прояви, ми ніколи не зможемо знайти справжні крупиці знань, що пояснюють ті чи інші події. Тому що кожен прояв матеріальних предметів і подій має своє продовження в прихованих від нас світах. І там воно може виглядати настільки несподівано, невідомо і неймовірно, що наша свідомість і фантазія буде просто не в змозі цього припустити.

І це ще одне пояснення тому, коли говорять, що віра — це сила! Що все Нафантазоване людством насправді є десь в інших світах. Але я зараз не про це говорю, а про процес пізнання.

Одним словом, якщо ви хочете знайти розуміння якихось незнаних непояснених подій, вам слід користуватися нелінійною логікою, довіряти своєму серцю, яке потрібно вміти чути. Шукати знання слід в найнеймовірніших виявах збігів. І що ще дуже важливо — мислити треба символами! Тільки такий підхід зможе навчити нас знаходити пояснення незрозумілого і згодом поступово відкривати ті знання, які були для нас за сімома печатками.

Ну, хоча б таке просте і животрепетне питання:

 • звідки ми взялися?
 • хто ми такі є?
 • від кого пішли?

Користуючись нелінійною логікою за допомогою символів, одного разу це стане настільки очевидним явищем, що всі наукові відомості вишикуються в єдиний, вже лінійний, логічний зв'язок, і ні у кого більше не виникне сумнівів з приводу відповідей на ці питання. І таких відповідей знайдено буде безліч! І коли це станеться, люди відчують себе дуже щасливими!

Що ж це таке — нелінійна логіка?

Невеликий приклад я вже навела в цій статті: 

 • Тканина світу — нитки цієї тканини — намистини на нитці — ланцюжок ДНК.

Ось вам нелінійна лінійка логічного зв'язку. Сама по собі вона нікому ні про що не говорить, крім як те, що це гарний збіг.

Але за нитки потрібно вміло потягнути!

Як перегукуються події історії і як пов'язані в історії люди між собою — приклад того я вже приводила в статті на сайті «Урано», яка називається «Дуальность каменю Олександрит і його містичні властивості».

Ця тема і ряд містичних збігів захопили мою свідомість. І ось що я виявила ще. Прочитавши історію життя і смерті Олександра Грибоєдова (інформація, на яку я натрапила, використовуючи нелінійну логіку: виявилося, що його життєва історія також пов'язані з рідкісним і неймовірно коштовним каменем — алмазом Шах). І якщо наш логічний ланцюжок, де виявилися втягнутими в ряд подій два Олександри — дві значущих історичних персони (цар Олександр II та відомий дипломат і письменник Олександр Грибоєдов) почала розкручуватися з опису каменю, то, як виявилося, ця нитка перлин завершилася знову ж каменем — алмазом Шах!

Що ж ми відкрили в цій нитці?

Дивимося:

 • 1. Олександрит — камінь, якому властива подвійність
 • 2. Олександр II — (цифра 2, цар, який загинув кривавою насильницькою смертю)
 • 3. Місто Санкт-Петербург — (місто, назва якого складається з двох частин, двох слів, а отже, цифра 2)
 • 4. Храм «Спас на крові» — адреса Храму проспект Грибоєдова 2а — (знову двійка)
 • 5. Властивості крові, яку так само супроводжує поняття подвійності
 • 6. Олександр Грибоєдов (він так само загинув насильницькою смертю від кривавої розправи персів)
 • 7. Події смерті Грибоєдова так само супроводжує цифра 2 (це дві жінки, яких дипломат Грибоєдов взяв під свій захист і тому загинув.)
 • 8. І, нарешті, камінь Алмаз Шах, який був подарований Росії персами на викуп цього злочину, щоб уникнути війни між країнами. Камінь Алмаз Шах так само відомий як дорогоцінний камінь, пов'язаний з кров'ю. Зауважимо також, що і назва каменю складається з двох слів.

Виглядає неймовірно! Але все це ланки одного ланцюга. І напевно історики здатні знайти ще чимало збігів в зв'язку з цими подіями. Думаю, що якщо досліджувати ДНК Олександра Грибоєдова і ДНК Олександра II, можна так само наштовхнутися на неймовірні відкриття. Тут двійка ще і в тому, що це два Олександри. Думаю, варто пошукати так само інформацію і в зв'язку з цим ім'ям. Значення імені Олександр, а так само гороскопи цих особистостей можуть дати цікаві відомості. Напевно і тут знайдуться збіги. Дуже цікаво було б дізнатися.

Такий ланцюжок здатен поступово обростати «м'ясом», новими фактами. Потрібно лише продовжити пошуки і вміти ставити собі правильні запитання.

Наприклад,

 • — Що спільного між камінням — олександритом і алмазом?
 • — Які їхні властивості та хімічний склад?
 • - Наскільки хімічний склад крові людини відповідає хімічному складу цих мінералів? (Подумайте, є ж цілі цивілізації, які своєю біологічною будовою відповідають кристалічним структурам.)

Шукати зв'язок між будовою мінералів і людського організму — це вже завдання для відповідних фахівців. Ми, люди, таким чином можемо проникнути і багато відкрити в світі мінералів і рослин.

Поступово це може пояснити те, яким чином людину лікують камені та трави. Як вони впливають на наші клітини? І це дозволить знайти найдієвіші ліки, що рятують від невиліковних хвороб. І так в будь-якому напрямку людських знань.

Немає нічого неможливого!

Ось що таке нелінійна логіка!

Марина Гребєнь

+2
82
RSS
16:32
+3
Днями я обіцяв опублікувати якийсь матеріал про нелінійну логіку — то ось він! Хоча тут нема чітких визначень, зате пояснюється, що таке нелінійна логіка, так би мовити — «на пальцях».
Нелінійну логіку найкраще ілюструє техніка krazy wool.
17:43 (відредаговано)
+3
Цікаво! Я не знав, що флізелін буває водорозчинним…
22:33
+3
Флізелін — це та ж сама «промокашка», яку колись ми використовували в школі, щоб вимочувати чорнильні ляпки. Його підшивають, або наклеюють на деталь одягу, для того, щоб тримати форму. Наприклад комірець, манжет, підплічник, тощо.
Я маю приблизне уявлення про флізелін як подобу тонкої тканини, бо моя дружина займається рукоділлям, й я від початку діставав їй ті чи інші матеріали. Але я не знав, що існує флізелін, який може розчинятися у воді!
_вибачаюсь
Що ж, і я також не все на світі знаю…
07:34 (відредаговано)
+2
А я взагалі вперше дізнався про флізелін. Дякую.
22:24
+3
Неймовірно цікаво! Дякую.
07:36
+2
Неймовірні збіги є, але їх мало описано. Книга неймовірних збігів стала б бестселером.

Випадкові Дописи