УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Два слова про хрещення Русі

Два слова про хрещення Русі
Джерело матеріалу:

Наші постійні читачі давно в курсі, що автор — агностик, і рівно ставиться до всіх релігій, крім РПЦ, оскільки вона з релігією має стільки ж спільного, як велосипед, на якому обіцяв їздити слуга народу, і те, на чому він їздить по факту. Загалом, що стосується релігій і їхніх прихильників, до них я ставлюся терпимо, і точно так само, як до філателістів і нумізматів. Проте, в якісь моменти ми виступали і виступатимемо в підтримку Православної церкви України просто з тієї причини, що вона обстоює ті ж інтереси, які обстоює й ЛО. Тому — пару слів на цю тему.


Отже, позаду залишилися заходи, присвячені черговій річниці хрещення Русі. Як завжди, в них взяли участь ті, хто вважає цю подію складовою частиною нашої ідентичності, й тому для них це — важливий день. Зрозуміло, що там були присутні митрополит київський Епіфаній і Президент Порошенко. До речі, цей день важливий і для представників інших релігійних течій і навіть атеїстів ПЦУ.

Але хоч як крути, в якості агностика і досить добре уявляючи, як ці заходи здійснювалися понад тисячу років тому, брати в них участь саме в формі присутності на таких заходах, не бачу ніякого сенсу. Якщо ти відчуваєш спільність із цією землею і тієї низкою поколінь та подій, які йдуть углиб на дві з гаком тисячі років, то для тебе не важливо, чи будеш ти на спеціальному заході або просто десь поруч, або навіть далеко за тисячі кілометрів, це нічого не змінить.

Вважаю, що особливу цінність цього заходу є безперечний факт хрещення і точна дата заходу. Це не абстрактна вказівка на століття або приблизний рік чогось, а точне місце і час того, що стосувалося великої частини людей, що населяли нашу землю.

Тепер вже не важливо, що через два з половиною століття московити прийшли до Києва, очолювані татарами, і практично знищили всіх нащадків киян, які тоді ще увійшли в дніпровську купіль. Це не важливо. Ми вижили, пройшовши стільки раз хрещення вогнем, мечем і водою. Нас випалювали, вирізали, виморювали голодом, розривали в тортурових казематах, нашими предками забивали розстрільні ями. Ми вижили і виживемо, і Україна вистоїть, які б фокуси доля не викидала.

Отакі думки приходять в ці дні. Але що особливо потішило, що в цю брудну годину зрад, перевзування і просто — відвертого свинства, ні-ні та й виявиться хтось дійсно свій, по ходу думок і духу.

Відверто кажучи, ніколи не цікавився долею митрополита Епіфанія, і для мене досить того, що він постійно їздив на передок і ніколи про це не заїкався. Він з цього не сколотив якогось капіталу, і мені про це стало відомо вже тоді, коли він став кандидатом на посаду митрополита Київського, себто — рівно рік тому.

Ось вгорі на фото, це він — без головного убору. А нижче — його слова:

«Уявляєте, майже дві тисячі років тому на цих пагорбах проповідував Андрій Першозваний. Понад тисячу років тому князь Володимир охрестив киян у дніпровських водах. А сьогодні ми у своїй вільній державі маємо змогу молитися Господу у єдиній помісній автокефальній Церкві».

Такими словами він супроводив це фото в Твіттері. Але ж добре сказав. Наша земля благословенна вже дві тисячі років, понад тисячу років, як Русь хрестилася. Ми зобов'язані міркувати довшими часовими категоріями, окрім як тут і зараз. І так, ми переможемо!

Автор — Anti-Colorados

+3
452
RSS
23:52
+3
Короткий, ємний, актуальний і прекрасний матеріал!
11:47
+3
Дуже гарний допис, ми-українці волелюбний народ, і ми вистоїмо у всіх незгодах та перипетіях.Ми переможемо!
14:53
+2
А чи брав участь у окремій ході Патріарх Філарет?
"Новинарня" пише:

Цього ж року Філарет опівдні провів окремий хресний хід лише навколо Володимирського собору.
Перед тим у храмі, де Філарет є настоятелем, відбулося Всенічне бдіння та вранці дві Божественні літургії. Ці заходи Філарет, який і надалі називає себе “Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України”, провів у співслужінні нечисленного наближеного єпископату й духовенства.

Втім, скажу чесно: раніше я з цим ресурсом не стикався, отож не знаю, наскільки цим відомостям можна довіряти чи не довіряти…
_не_знаю
07:31
+2
Філарет таки маліє.

Він не маліє, він проявляється таким, яким він був і є.
12:04
+2
Він не маліє, він проявляється таким, яким він був і є.


Шановні, у нас чомусь так заведено: спочатку людину славослов'ять, а потім піддають анафемі. Навіть чорно-біле має відтінки (шкала Кодак нараховує 64 відтінки).

Його Святість Патріарх Філарет зробив дуже багато для українського православ'я. Але вік бере своє — в січні Патріарху виповнилося 90 років. Українська Церква сама розбереться зі своїми проблемами. А світські люди повинні вести себе виважено.
Пане Володимире! За те, що Філарет зробив для України — я його дуже поважаю. Тим паче, колись я мав нагоду поспілкуватися з ним особисто, як журналіст. І насамкінець, орден Архістратига Михаїла V ст., який мені виклопотали кримські підприємці в 2005 році як письменнику и незалежному журналісту — це орден УПЦ КП. Все це було, все це нікуди не дінеться.
_соромлюсь
Але репутація — це така цікава штука, що напрацьовується важко і протягом тривалого часу, а може бути зіпсована одномоментно. Філарету, як особі духовній, з багатющим життєвим досвідом, це треба було б знати і враховувати. Так, вік бере своє. І якщо тобі вже 90 років — май в голові розум, притамуй амбіції, поступись молодим!.. Ондо Любомир Гузар знайшов у собі сили поступитися: в 2011 році зрікся сану, передав повноваження Святославу Шевчуку і доживав свій вій до 2017 року архієпископом-емеритом. Що, хіба не так? Так. Ось такий вчинок достойний поваги!
Філарет міг би обрати таку саму лінію поведінки. Але на радість рашистам, він намагається відновити УПЦ КП — себто, розколює єдину помісну Православну церкву України. А отже — працює проти інтересів України. Чому? Бо амбіції не дозволяють! Гріх гордині. А як було раніше? Від людей, які в темі українського православ'я глибше, ніж я, доводилося чути: в епоху Ющенка утворити єдину помісну церкву не вдалося, зокрема, через непомірні амбіції Філарета. От тому я і сказав: «Він не маліє, він проявляється таким, яким він був і є». Бо Порошенку вдалося «вгамувати Філарета» (як цього, згідно з моїми джерелами, просили на Фанарі ще в «нульових»). Але коли президент змінився — зник фактор стримування, і всі амбіції відновилися.
Все вгамується!

Випадкові Дописи