УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Що видає людину, яка себе недооцінює?

Що видає людину, яка себе недооцінює?
Джерело матеріалу:

Багатьом властиво принижувати свої достоїнства. Негативне ставлення до себе заважає рухатися до цілей і втілювати мрії. Причинами такої поведінки можуть бути недолік самоповаги, невпевненість в собі, втрата почуття безпеки. 


Є кілька ознак, які говорять про те, що у вас занижена самооцінка.

Ви не сприймаєте компліменти

Скромність, звісно, прикрашає, але надмірно боязка поведінка є доказом заниженої самооцінки. Фрази «Ну що ви», «Та це я випадково» свідчать про надмірну скромність і невміння приймати компліменти. Відучіться від шкідливої звички! Із задоволенням і вдячністю приймайте схвальні слова. Якщо вам кажуть приємні речі, отже, ви на це заслуговуєте. Вірте собі й людям.

Ви постійно посилаєтеся на інших

Наприклад, «Чоловік каже, що...», «Вчитель вважає, що...». Такими оборотами ви підкреслюєте невіру в свої сили, в те, що говорите. Якщо працюєте з людьми, виступаєте на публіці, очок така манера говорити не додасть. Постійно спираючись на думку інших, озираючись на їхні судження, ви втрачаєте ідентичність і авторитет.

Про себе ви думаєте в останню чергу

Коли ви в останній раз дозволяли собі каприз? Люди, які мало себе цінують, вважають, що тішити себе нема чого, що вони недостойні маленьких подарунків і сюрпризів. Чому не зробити собі приємну дрібницю? Навіщо повністю жертвувати собою в ім'я інших? Це неконструктивно. Ви теж гідні кращого. Дозвольте собі потішити себе. Відчуйте значущість у власних очах. Це не прояв егоїзму, це один з видів любові й уважного ставлення до своїх потреб.

Інші вас критикують і бачать тільки недоліки

Припиніть думати, що якщо поруч хтось сміється, то він обов'язково насміхається над вами. Вам роблять комплімент, а у вас відчуття, що вам дали милостиню, що ці слова абсолютно не щирі. З такою низькою самооцінкою потрібно покінчити. Повірте в чистоту намірів людини, яка знайшла привід вас похвалити. Ви зовсім не об'єкт для глузувань. Усвідомивши просту істину, ви одразу відчуєте себе сильнішим і впевненішим.

Ви вважаєте себе пересічною особистістю

Типовий поведінковий патерн при низькій самооцінці — невіра в свою винятковість. Припустимо, вас хтось запросив до театру або зробив вам подарунок. Ви впевнені, що людина так само поводиться з усіма іншими знайомими: «Що в мені особливого? Чим я відрізняюся від інших?» Або «Інші набагато кращі за мене».

Вірте в себе і свою неповторність. Ви унікальні. Навіть якщо ви в цьому сумніваєтеся, не існує двох однакових людей і ставляться до вас так, а не інакше, тому що ви єдиний у своєму роді екземпляр.

Грубі слова

Напевно ви називаєте себе всякими неприємними словами, лаєте за помилку, незручність, прорахунок. Люди з заниженою самооцінкою мало відрізняються від тих, хто свідомо заподіює собі біль. Карати себе стражданням неконструктивно. Краще подивитися в обличчя уявної або справжньої проблеми і знайти вирішення, подолати ситуацію і пишатися собою.

+2
561
RSS
22:40
+2
В свіжому коментарі пан Володимир Федько схвально відгукнувся про мій давній матеріал "Недооцінка". Цікаво, що в той самий час, як він цей коментар писав, я вже перекладав цей матеріал — про те, що виказує людину з заниженою самооцінкою… Невже знов вона — синхронія?..
_наляканий
13:21
+2
А чого ж, друже, може бути й синхронія. Гадаю, що в світі є багато людей, які одночасно думають і роблять ТЕ САМЕ. Щодо самого допису. Недооцінка самого себе йде здалеку. З дитинства, коли дитину принижували і лайкою і лупкою. Від совка, коли все важив колектив, партія , а конкретна людина нічого не значила. Я все життя стою на тому, що ближнього завжди є за що похвалити. Треба тільки, щоб позитивна оцінка мала підставу і була щирою. Таке може бути лише в середовищі доброзичливих людей.

Випадкові Дописи