До Гармонії - Разом!      Детальніше про сайт

Що видає людину, яка себе недооцінює?

Що видає людину, яка себе недооцінює?
Джерело матеріалу:

Багатьом властиво принижувати свої достоїнства. Негативне ставлення до себе заважає рухатися до цілей і втілювати мрії. Причинами такої поведінки можуть бути недолік самоповаги, невпевненість в собі, втрата почуття безпеки. 


Є кілька ознак, які говорять про те, що у вас занижена самооцінка.

Ви не сприймаєте компліменти

Скромність, звісно, прикрашає, але надмірно боязка поведінка є доказом заниженої самооцінки. Фрази «Ну що ви», «Та це я випадково» свідчать про надмірну скромність і невміння приймати компліменти. Відучіться від шкідливої звички! Із задоволенням і вдячністю приймайте схвальні слова. Якщо вам кажуть приємні речі, отже, ви на це заслуговуєте. Вірте собі й людям.

Ви постійно посилаєтеся на інших

Наприклад, «Чоловік каже, що...», «Вчитель вважає, що...». Такими оборотами ви підкреслюєте невіру в свої сили, в те, що говорите. Якщо працюєте з людьми, виступаєте на публіці, очок така манера говорити не додасть. Постійно спираючись на думку інших, озираючись на їхні судження, ви втрачаєте ідентичність і авторитет.

Про себе ви думаєте в останню чергу

Коли ви в останній раз дозволяли собі каприз? Люди, які мало себе цінують, вважають, що тішити себе нема чого, що вони недостойні маленьких подарунків і сюрпризів. Чому не зробити собі приємну дрібницю? Навіщо повністю жертвувати собою в ім'я інших? Це неконструктивно. Ви теж гідні кращого. Дозвольте собі потішити себе. Відчуйте значущість у власних очах. Це не прояв егоїзму, це один з видів любові й уважного ставлення до своїх потреб.

Інші вас критикують і бачать тільки недоліки

Припиніть думати, що якщо поруч хтось сміється, то він обов'язково насміхається над вами. Вам роблять комплімент, а у вас відчуття, що вам дали милостиню, що ці слова абсолютно не щирі. З такою низькою самооцінкою потрібно покінчити. Повірте в чистоту намірів людини, яка знайшла привід вас похвалити. Ви зовсім не об'єкт для глузувань. Усвідомивши просту істину, ви одразу відчуєте себе сильнішим і впевненішим.

Ви вважаєте себе пересічною особистістю

Типовий поведінковий патерн при низькій самооцінці — невіра в свою винятковість. Припустимо, вас хтось запросив до театру або зробив вам подарунок. Ви впевнені, що людина так само поводиться з усіма іншими знайомими: «Що в мені особливого? Чим я відрізняюся від інших?» Або «Інші набагато кращі за мене».

Вірте в себе і свою неповторність. Ви унікальні. Навіть якщо ви в цьому сумніваєтеся, не існує двох однакових людей і ставляться до вас так, а не інакше, тому що ви єдиний у своєму роді екземпляр.

Грубі слова

Напевно ви називаєте себе всякими неприємними словами, лаєте за помилку, незручність, прорахунок. Люди з заниженою самооцінкою мало відрізняються від тих, хто свідомо заподіює собі біль. Карати себе стражданням неконструктивно. Краще подивитися в обличчя уявної або справжньої проблеми і знайти вирішення, подолати ситуацію і пишатися собою.

+2
80
RSS
22:40
+2
В свіжому коментарі пан Володимир Федько схвально відгукнувся про мій давній матеріал "Недооцінка". Цікаво, що в той самий час, як він цей коментар писав, я вже перекладав цей матеріал — про те, що виказує людину з заниженою самооцінкою… Невже знов вона — синхронія?..
_наляканий
13:21
+2
А чого ж, друже, може бути й синхронія. Гадаю, що в світі є багато людей, які одночасно думають і роблять ТЕ САМЕ. Щодо самого допису. Недооцінка самого себе йде здалеку. З дитинства, коли дитину принижували і лайкою і лупкою. Від совка, коли все важив колектив, партія , а конкретна людина нічого не значила. Я все життя стою на тому, що ближнього завжди є за що похвалити. Треба тільки, щоб позитивна оцінка мала підставу і була щирою. Таке може бути лише в середовищі доброзичливих людей.

Випадкові Дописи