УВАГА! Сайт буде працювати до 11.04.2021. Якщо тут є якісь важливі для вас публікації, будь ласка, збережіть їх собі, або перенесіть на інший сайт до вище вказаної дати.

Знахідка київських археологів

Знахідка київських археологів
Джерело матеріалу:

Біля стін Софії археологи знайшли споруду часів Київської Русі


Вченим вже вдалося встановити дату спорудження загадкової будівлі — це кінець XII століття


На території Національного заповідника «Софія Київська» тривають археологічні розкопки. Роботи стартували в червні, але археологи вже заявили про грандіозне відкриття. Вони натрапили на спорудження часів Київської Русі. Унікальний археологічний об'єкт біля древньої Софії вчені розкопали наприкінці червня. Тоді вони припустили, що натрапили на залишки Софійської брами з надбрамною церквою. Але через місяць детальних досліджень виявилося, що дослідники знайшли більш грандіозну споруду.

«Виявлені стіни споруди за своєю конструкцією набагато складніші, ніж в'їзна брама, адже тут були помпезні арки і колони. Будівля має набагато більшу площу, ніж ми припускали. Можливо, це палац», — розповів «Сегодня» археолог Тимур Бобровський.

Вченим вже вдалося встановити дату спорудження загадкової будівлі — це кінець XII століття. А зводили його майстри з Чернігова.

«Судячи зі знайдених на плінфі клеймах у вигляді геометричних фігур і п'ятикутної зірки, можна впевнено сказати, що споруду побудувала артіль чернігівських зодчих», — розповідає Бобровський.

Відзначимо, що п'ятикутна зірка — це язичницький символ древніх слов'ян. До речі, дослідники з'ясували, що споруду намагалися реконструювати в XVII столітті, але з невідомих причин в XVIII столітті її розібрали, оскільки біля стін будівлі виявили залишки будівельних матеріалів XVII століття.

Під час розкопок археологи знайшли багато артефактів: уламки кераміки, скла і монети пізніших часів. Знайдені скельця від часу вкрилися коричневою патиною, а призначалися вони для віконних рам, які в ті часи були круглими. А ось різнокольорові браслети стали для вчених відкриттям.

«На територіях храмів ми такі браслети не знаходимо, оскільки духовенство їх не носило. Якщо виявиться, що будівля мала світське призначення, стане зрозуміло, звідки вони тут з'явилися — їх могли носити мешканці палацу», — пояснив Бобровський. Вивчення фундаментів має закінчитися цієї осені, а виявлені знахідки зберігатимуться в заповіднику.

Василь Михальчук

+1
316
RSS
01:42
+2
Замість «Київської Русі» все ж таки варто писати «Давня Русь»! _не_знаю Але так було в оригіналі…
06:20
+2
Коли я побачив вперше древню стіну в Києві і мені розказали, що цеглу називали плінфою, я здивувався розмірами плінфи. Вони були не всі однакові і великі: десь 25см на 40-50 см. А товщину мали від 3 см до 6 см. Я подумав, чому такі тоненькі? Пізніше здогадався, що таку «цеглу» легше випалити. А неоднакові розміри для того, щоб плінфу не бити, а вибирати відповідної довжини для дотримання умов перев'язки. А ще, пригадую, я був здивований товщиною швів: вони були такі товсті як плінфа! Це означає, що плінфа була дорогою і її економили.
12:15
+1
Скільки таємниць минулого ще не розгадано!

Випадкові Дописи