ГРОМАДЯНИН, ПІДДАНИЙ, ОСОБА БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА, ІНОЗЕМЕЦЬ: від США до Третього Райху і знову до США

ГРОМАДЯНИН, ПІДДАНИЙ, ОСОБА БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА, ІНОЗЕМЕЦЬ: від США до Третього Райху і знову до США

CREDO: Держава зобов'язана проводити різку різницю між тими, хто є цвітом нації, фактором її величі, і тими, хто тільки проживає на території держави і «заробляє» там свій хліб.


Камера А. Гітлера в тюрмі Ландсберг


Перебуваючи в тюрмі Ландсберг і працюючи разом з Рудольфом Гессом над книгою «Моя боротьба» («Mein Kampf»), Адольф Гітлер приділив увагу і питанню громадянства. Критикуючи тогочасний стан цієї важливої проблеми, він писав:

«Нинішні наші так звані держави як правило знають тільки дві категорії людей: громадян і іноземців. Громадянами вважаються всі ті, хто або народився в даній державі, або, приїхавши сюди, придбав в ній права громадянства. Іноземцями вважаються всі ті, які цими ж правами користуються в іншій державі. Між тією та іншою категоріями існує ще невелика група так званих позбавлених підданства. Ці люди мають честь не належати до жодної з нинішніх держав, а отже ніде і не користуються громадянськими правами.

Отже, громадянські права в сучасній державі визначаються насамперед тим, що дана людина народилася всередині даної держави. Належність до певної раси або до певного народу взагалі не грає тут ніякої ролі. Негр, що раніше проживав в німецьких колоніях і нині мешкає в Німеччині, виробляє потомство і це потомство ми розглядаємо, як «німецьких громадян». Те ж саме можна сказати про єврея, поляка, африканця, азіата і т. д. Їх діти також без особливих зусиль стають німецькими громадянами.

Крім прав громадянства, придбаних завдяки народженню, існує ще можливість більш пізнього придбання прав громадянства. Тут вже ставлять деякі «обмеження». Наприклад, від людини вимагають, щоб він по можливості не належав до числа громил і сутенерів, щоб він був в політичному відношенні «безпечний», тобто був досконалим політичним нулем і нарешті, щоб він не був «обтяжливий» для своєї нової батьківщини. Під цим останнім в наш меркантильний вік розуміють звичайно чисто фінансову сторону. Якщо цій особі вдасться переконати адміністрацію, що вона буде хорошим платником податків, то це вже достатня рекомендація, щоб бути прийнятим в число громадян.

На расовий момент при цьому взагалі не звертають ніякої уваги. Прийом в число громадян відбувається приблизно в тій же обстановці, в якій людину приймають, скажімо, в члени автомобільного клубу. Людина заповнює анкету, потім ці дані перевіряються і через кілька днів цій людини посилають записку, в якій йому повідомляється, що він став громадянином такої-то держави. При цьому форма, як навмисне, обирається найбільш смішна. Пану Зулусу, який отримав тільки що громадянство в Німеччині, повідомляють в записці, що «з отриманням цього ви стаєте німцем!» Всі ці чудеса робить президент держави. Те, чого не можуть зробити самі небеса, легко відбувається за помахом палички такого собі сановного чудотворця. Один помах пера – і будь-який монгол раптово перетворюється на справжнього «німця» Мало того, що при цьому не звертають жодної уваги на расовий момент.

Держава не проявляє ні найменшого інтересу і до того, наскільки фізично здоровий цей новий громадянин. Нехай ця людина заживо розкладається від сифілісу, нас це не цікавить, аби тільки він платив податки і був політично «безпечний». Так з року в рік ці територіальні утворення, звані державами, вбирають в себе отрути, яким вони ледь в змозі протистояти. У сучасній державі громадянин таким чином відрізняється від іноземця тільки тим, що йому відкритий шлях до всіх суспільних посад, що він, відбувши військову службу, отримує активне і пасивне виборче право. До цього в загальному зводиться вся різниця. Бо захистом особистих прав і особистої свободи іноземець користується в такій же мірі, як і громадянин держави. Принаймні в нашій нинішній німецькій республіці справа йде саме так. Я знаю, що мої слова здадуться декому неприємними. Але я повинен сказати прямо: нічого більш нерозумного і безглуздого, ніж нинішня наша система придбання прав громадянства, я не можу собі уявити».

Але Гітлер не тільки критикував. Він конкретно показав на державу, яку треба брати як приклад для наслідування!«Ми знаємо одну державу, в якій існують хоча б в зародку зовсім інші порядки на цей рахунок. Звичайно, це НЕ німецька республіка. Це – США, де державна влада намагається принаймні поставити справу розумно. США принципово відмовляють у праві на імміграцію фізично нездоровим елементам, а деяким расам забороняють право в'їзду взагалі. Цим самим США принципово стають на точку зору нашого народного розуміння держави».В подальшому Гітлер висловив своє бачення даної проблеми:

«Наша майбутня народна держава введе підрозділ жителів країни на три класи: громадяни, піддані і іноземці. Самий факт народження в даній державі буде принципово забезпечувати тільки право підданства. Підданство як таке не надає ще права займати громадські посади і брати участь у політичній діяльності. Ні активного, ні пасивного виборчого права!

Держава проведе той принцип, що в документах кожного підданого буде ясно говориться про те, до якої раси і національності він належить. Підданий в будь-який момент може відмовитися від підданства в Німеччині і стати громадянином тієї країни, яка відповідає його національності. Іноземець буде відрізнятися від підданого тільки тим, що він користується громадянськими правами в іншій країні.

Молодий підданий німецької національності буде зобов'язаний проходити ту ж школу, що і всякий німець. Цим самим він підпорядковується всім тим вимогам, яку держава висуває з метою виховання з підданого вірного сина своєї нації і раси. Підданий далі зобов'язаний підкоритися всім вимогам держави в питаннях фізичного виховання, а також проходити військову службу. Держава планує заснувати загальну військову повинність; через військову службу буде проходити кожен німець, і армія буде використовувати його так, як це відповідає його фізичним і духовним здібностям. І ось той парубок, який буде цілком бездоганний і цілком здоровий, по закінченню військової служби в урочистій обстановці отримає права громадянина.

Свідоцтво про надання громадянських прав повинно розглядатися, як найцінніший документ для всього подальшого життя. Отримавши цей документ, підданий стає громадянином і користується усіма правами і перевагами останнього. Держава зобов'язана проводити різку різницю між тими, хто є цвітом нації, фактором її величі, і тими, хто тільки проживає на території держави і «заробляє» там свій хліб. У момент видачі документа про громадянство громадянин приводиться до урочистої присяги державі і своєму народові. Документ про громадянство повинен розглядатися, як щось таке, що об'єднує всіх громадян і знищує будь-які було протиріччя, який би то не було натяк на можливість прірви між ними. Ми повинні виховати своїх громадян так, щоб кожен з них вважав більшою честю бути підмітальником в своїй власній державі, ніж королем в чужій державі.

Громадянин користується певними перевагами перед іноземцем. Він є паном в державі. Але великі права покладають і великі зобов'язання. У злочинців, зрадників, безхарактерних і безчесних людей держава в будь-який момент може забрати права громадянства. Тоді вони знову перетворюються в простих підданих.

Німецькі дівчата є лише підданими і права громадянства отримуватимуть тільки після заміжжя. Але жінкам, які живуть своєю власною працею, в певних випадках можуть бути представлені громадянські права і незалежно від заміжжя» [1].

***
Таким чином, у 1924 році Гітлер вважав, що в Сполучених Штатах Америки система отримання громадянства більш відповідає народному характеру держави!

До обрання президентом США Дональда Трампа це виглядало наступним чином.

Громадянин США (англ. Citizen; U. S. citizen; American citizen) – особа, яка отримала всі права і обов'язки, що надаються Конституцією США і законами США, по праву народження або в результаті натуралізації і має право на захист з боку держави.

Діти, що народилися на території США (не тільки 50 штатів і округу Колумбія, але також, у багатьох випадках, що народилися на територіях, які належать США, таких, як Пуерто-Ріко, Гуам, Північні Маріанські острови, Американські Віргінські острови), отримують громадянство США по праву народження (за винятком дітей дипломатичного персоналу).

У США перебування іноземців на території країни, отримання ВНП (вид на проживання) і громадянства перебувають у віданні Державного департаменту (Department of State), Міністерства юстиції, до складу якого входить Служба імміграції та натуралізації (Immigration and Naturalization Service), і Міністерства праці (Department of Labor).

Основним документом, що регулює тривале перебування іноземців на території США, є Закон про імміграцію і натуралізацію від 1965 року (Immigration and Nationality Act of 1965). Вид на проживання, що передбачає видачу кандидату ідентифікаційної карти, що підтверджує цей статус, так званої грін-карти (Green Card), можна отримати при:

 • возз'єднанні з сім'єю;
 • отриманні роботи від американського роботодавця;
 • інвестиції в американську економіку (від 500 тис. до 1 млн дол. США і через створення від 10 робочих місць для американців);
 • участі в програмі «диверсифікаційна лотерея» (Diversity Lottery);
 • отриманні політичного притулку або статусу біженця;
 • подачі заяви на отримання грін-карти відповідно до положень розділу Registry Закону про імміграцію та натуралізацію;
 • прийняття рішення про присвоєння відповідного статусу Директором Національної розвідки (Director of National Intelligence).


Володар постійного ВНП (грін-карти) в США може залишати країну і повертатися в неї в будь-який час, а також користуватися тими ж правами, що і громадяни США, за винятком виборчого права. Документ видається на 10 років з можливістю продовження.

***

Згідно із законом Маккарена-Уолтера про імміграцію та громадянство 1952 року, що діє до теперішнього часу, встановлено критерії отримання американського громадянства:

 • вік – не менше 18 років;
 • легальний в’їзд в країну;
 • постійне місце проживання, придбане не раніше ніж за 5 років до звернення за громадянством;
 • законне постійне перебування в штаті, де подано заяву не менше 3 місяців;
 • високі моральні якості;
 • «Відданість Конституції США, лояльне ставлення до існуючого ладу і бажання процвітання США»;
 • володіння англійською мовою;
 • знання історії США, розуміння принципів державного устрою країни.
 • готовий дати присягу на вірність [2].

Текст присяги (в перекладі):

«Справжнім я клятвено запевняю, що я абсолютно і повністю відрікаюся від вірності і відданості будь-якому іноземному монарху, володарю, державі або суверенній владі, підданим або громадянином якої я був до цього дня; що я буду підтримувати і захищати Конституцію і закони Сполучених Штатів Америки від усіх ворогів, зовнішніх і внутрішніх; що я буду вірою і правдою служити Сполученим Штатам; що я візьму в руки зброю і буду боротися на стороні Сполучених Штатів, коли я буду зобов'язаний зробити це за законом; що я буду нести нестройову службу в збройних силах США, коли я буду зобов'язаний робити це за законом; що я буду виконувати цивільну роботу, коли я буду зобов'язаний робити це за законом; і що я вимовляю цю присягу відкрито, без задніх думок або наміру ухилитися від її виконання. Хай допоможе мені Бог» [3].Але Дональд Трамп радикально переглянув питання отримання громадянства в США, що набагато більше відповідає захисту корінного населення Америки!

Серпень 2017-го:

Президент США Дональд Трамп висловився на підтримку законопроекту про скасування лотереї з видачі грін-карт іммігрантам і скорочення легальної міграції в країну вдвічі!

Замість лотереї має бути введений “змагальний процес подачі заявок”, – сказавТрамп.

За його словами, завдяки цьому більше шансів на отримання дозволу на проживання і дозволу на роботу в США матимуть мігранти, які “говорять англійською, можуть фінансово забезпечити себе і свою сім’ю і мають навички, необхідні для американської економіки”.

Пропонована імміграційна система схожа на ту, яка існує в Канаді та Австралії, зазначено в прес-релізі на сайті Білого дому

В результаті планується вдвічі знизити число легальних мігрантів, які в’їжджають в США.

Довідка: Зараз дозвіл на проживання в Сполучених Штатах отримують близько 1 млн іноземців щороку. Близько 50 тисяч осіб на рік отримують грін-карти через лотерею.

Крім того, проект поправок передбачає скорочення кількості видачі дозволів біженцям на перебування в країні до 50 тисяч на рік.

Грудень 2017-го:

Сполучені Штати Америки завершили участь у глобальній угоді щодо міграції. Таке рішення в США обґрунтували тим, що самі американці повинні вирішувати міграційну політику своєї країни. Про це повідомило представництво США в ООН у Twitter.

«Участь США в угоді щодо міграції почалася у 2016 році за рішенням адміністрації президента Барака Обами, коли було вирішено приєднатися до Нью-Йоркської декларації ООН щодо міграції. У декларації є низка положень, неспівставних з політикою США щодо біженців та міграції, а також принципами адміністрації президента Трампа. Таким чином, Дональд Трамп ухвалив рішення, що США припиняють участь в угоді», — йдеться у заяві.

Представник США в ООН Нікі Хейлі заявила, що Америка пишається своєю міграційною політикою та допомагає біженцям по всьому світу. Однак вона додала, що питання того, хто перетинає кордон країни, має бути вирішеним тільки американцями.

Січень 2018-го:

США не потрібні мігранти з «країн-дірок»!

Президент Дональд Трамп запитав, навіщо США іммігранти з Гаїті та африканського континенту, називаючи ці країни «країнами-дірками». Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Президент США зробив такі заяви після доповідей сенаторів щодо нового законопроекту про імміграцію. Законодавці розповіли, як діють певні імміграційні програми, в тому числі одна, яка надає безпечний притулок у Сполучених Штатах людям з країн, що страждають від стихійних лих або громадянських конфліктів.

«Чому ми хочемо бачити усіх цих людей з Африки тут? Це країни-дірки. Нам треба більше людей з Норвегії», — заявив президент США зі слів джерела агентства.

Друге джерело додало, що Трамп також сумнівався у необхідності присутності гаїтян у США.

Раніше у Білому домі вирішили депортувати зі США близько 200 тисяч громадян Сальвадору, які перебували там за програмою статусу тимчасово захищених осіб.

Також Білий дім скасував дію схожих програм для громадян Гаїті, Судану і Нікарагуа.

Червень 2018-го:

Трамп чітко заявив, що «Нелегальних мігрантів потрібно депортувати без судового процесу!», одночасно порівнявши нелегальних мігрантів із «загарбниками, які намагаються ввірватися до країни».

Президент США Дональд Трамп заявив, що людей, які прибули до Сполучених Штатів нелегально, потрібно негайно депортувати до країн, звідки вони приїхали, без будь-якого судового процесу, повідомляє Reuters.

Заяву глави Білого дому розкритикували правозахисники та адвокати з прав мігрантів – вони стверджують, що це порушує положення про належне судочинство Конституції США, яке застосовуються як до громадян Сполучених Штатів, так і до осіб, які не мають американського громадянства.

Але Трамп заперечив: «Ми не можемо дозволити всім цим людям вторгнутися в нашу країну. Коли хтось прибуває, ми повинні негайно, без суддів або судових справ, повернути їх туди, звідки вони приїхали!» (написав Трамп у Twitter).

Раніше Трамп підписав розпорядження про припинення практики, яка призвела до розділення тисяч дітей-мігрантів із їхніми батьками.

Документ визначає, що іммігрантські сім'ї будуть утримуватися разом під час розгляду їхніх судових справ. Розпорядження також передбачає прискорення розгляду імміграційних справ із залученням сімей.

Жовтень 2018-го:

Президент США Дональд Трамп порівняв ситуацію з «караваном мігрантів», який прямує до США, з «суцільним безладом» у Європі й твердо пообіцяв не пускати нелегалів на територію Штатів. Про це він заявив у середу в серії повідомлень на офіційній сторінці в мережі Twitter.

«Для тих, хто прагне й виступає за нелегальну імміграцію, просто погляньте, що сталося з Європою за останні п'ять років. Суцільний безлад!.. Ми – велика суверенна нація. Ми маємо міцні кордони й ніколи не допустимо, щоб люди в'їжджали в нашу країну незаконно!»

Жовтень 2018-го:

Президент США Дональд Трамп планує позбавити права на отримання американського громадянства дітей, які народилися на території США у негромадян країни або незаконних мігрантів.

«Ми (США) — єдина країна в світі, де, якщо у приїжджого з'являється дитина, то вона фактично стає громадянином США, з усіма перевагами. Це безглуздо. І цьому треба покласти край», — заявив Трамп.

Крім того, в 2019 році США скоротять квоту на прийом біженців. Їхнє число буде знижено з 45 тис. до 30 тис. людей, оголосив глава Держдепартаменту США Майк Помпео.

Листопад 2018-го:

Президент США Дональд Трамп ініціював новий план із надання притулку мігрантам у Штатах. Незабаром заяви про надання притулків можна буде подати лише у місцях в'їзду в США.

Будь-які прохачі притулку, яких упіймають під час незаконного перетину кордону, будуть жити в наметах і не будуть звільнені до рішення суду.

«Відповідно до цього плану, іноземці більше не отримають вільний прохід у країну незаконним шляхом, подаючи безпідставні заяви у пошуках притулку… Ми будуємо величезну кількість наметів і будемо тримати їх там», — сказав Трамп.

(До речі, при цьому закон про імміграцію та громадянство 1965 року говорить, що будь-який іммігрант у США може подати заяву на отримання притулку незалежно від того, як він в'їхав у країну).

Трамп назвав положення, яке дозволяє тим особам, хто шукає притулок, в'їжджати у будь-якому місці, — «лазівкою», що є магнітом для нелегальної імміграції.

«Повсюдне зловживання нашою системою надання притулку є знущанням над нашою імміграційної системою!»

Листопад 2018-го:

Президент США Дональд Трамп заявив що підписав указ, згідно з яким будуть відмовляти у розгляді прохань про надання притулку особам, які перетинають американський кордон нелегально!

Виконувати указ будуть Міністерство юстиції і Міністерство внутрішньої безпеки США. Тепер мігранти, що прибувають в США нелегально, не отримають автоматичного права на перебування в країні. Їх будуть направляти у встановлені пункти пропуску.

Довідка: Раніше будь-який іммігрант в США міг подати заяву на отримання притулку, незалежно від того, яким чином він потрапив на територію країни.

Трамп перед цим закликав караван мігрантів, який рухається до кордону США, повертатися додому.

Квітень 2019-го:

У понеділок ввечері (29 квітня) президент США Дональд Трамп віддав розпорядження про введення нових заходів контролю потоку мігрантів, що намагаються отримати притулок в Сполучених Штатах. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У числі заходів, які міністерство внутрішньої безпеки має здійснити за три місяці, — розгляд заяв про надання притулку протягом 180 днів з дня подачі, введення оплати за розгляд заяву та надання тимчасового дозволу на роботу і заборона на видачу подібних дозволів тим, хто перейшов кордон незаконно.

«Мета даного меморандуму, — йдеться в документі, — забезпечити виконання процедур, пов'язаних з наданням притулку і запобігти гігантським зловживанням під час цього процесу».

Довідка: Відповідно до законів, будь-яка людина, що запросила притулок на прикордонному пункті на американському кордоні, має право на розгляд її запиту, яке може затягнутися на кілька років. Для мільйонів нелегалів таким чином відкривається двері в країну.

Переважна більшість з них не отримують притулку і живуть в країні нелегально.

Адміністрація Трампа робить різні кроки, серед них, повернення цих людей в Мексику на час розгляду заяв про притулок і спорудження імміграційних центрів, де містяться здобувачі притулку. Однак багато з цих заходів були визнані незаконними американськими судами.

Нагадаємо: в березні 2017-го року при незаконному переході мексикансько-американського кордону були затримані 92 тисячі мігрантів. У березні 2018 року кількість заарештованих склало близько 38 тисяч.

Червень 2019-го:

Імміграційна та митна поліція США почне депортувати мільйони нелегальних іммігрантів на наступному тижні, повідомив президент США Дональд Трамп у вівторок (18 червня) на своїй сторінці в Twitter: «На наступному тижні імміграційна і митна поліція США почне процес депортації мільйонів нелегальних іноземців, які незаконно проникли в Сполучені Штати… Вони будуть вислані так само швидко, як і прийшли!».
РЕЗЮМЕ:

На мій погляд, поділ громадян на чотири категорії: громадяни, піддані, особи без громадянства і іноземців – цілком логічний і розумний. Також цілком виправданим в нинішніх умовах є приведення громадян, що досягли повноліття до Присяги на вірність Україні. Логічно виглядає також і надання іноземцям і особам без громадянства виду на проживання строком на 10 років. І тільки після цього випробувального терміну можна надавати вказаним категоріям громадянство України. Ну і закономірним є прийняття Закону про позбавлення громадянства України.


Посилання:

[1]. Адольф Гітлер. «Моя Боротьба». 1925.

[2]. Відмова під присягою від попереднього громадянства була введена Конгресом США у 1802 році.

[3]. Оригінальний текст присяги: «I hereby declare, on oath, that I absolutely and entirely renounce and abjure all allegiance and fidelity to any foreign prince, potentate, state, or sovereignty, of whom or which I have heretofore been a subject or citizen; that I will support and defend the Constitution and laws of the United States of America against all enemies, foreign and domestic; that I will bear true faith and allegiance to the same; that I will bear arms on behalf of the United States when required by the law; that I will perform noncombatant service in the Armed Forces of the United States when required by the law; that I will perform work of national importance under civilian direction when required by the law; and that I take this obligation freely, without any mental reservation or purpose of evasion; so help me God.» (Naturalization Oath of Allegiance to the United States of America).+2
526
RSS
16:59
+2
Перебуваючи в тюрмі Ландсберг і працюючи разом з Рудольфом Гессом над книгою «Моя боротьба» («Main Kampf»), Адольф Гітлер приділив увагу і питанню громадянства.

Перепрошую, я не є великим знавцем духовної спадщини Гітлера… Та мені чомусь здається, що його праця мала іншу назву — «Mein Kampf»… Отож перевірте, прошу пана!
Формально правильно («Mein Kampf»)! Але при згадці про книгу переважно користуються німецькою назвою «Майн Кампф» без перекладу. Дякую, пане Тимуре, виправив! _радий
Тепер по суті матеріалу.

На мій погляд, поділ громадян на чотири категорії: громадяни, піддані, особи без громадянства і іноземціа – цілком логічний і розумний. Також цілком виправданим в нинішніх умовах є приведення громадян, що досягли повноліття до Присяги на вірність Україні.

Побоююсь, що в наших умовах таке положення може бути використане проти України як суверенної держави. Наприклад, ВВХло висуває вимогу заради миру (!) позбавити українського громадянства всіх, хто «брав участь у братовбивчій війні на Донбасі, розпаленій руками київської хунти». Виходячи з задекларованого ВВХлом принципу «зійдемося посередині», ця вимога виливається в те, що українського громадянства позбавляють не всіх теперішніх або минулих учасників «братовбивчої війни», а лише за поданням міністерства державної безпеки ДНР/ЛНР… Це ж компроміс?! Компроміс!!! Зате «наших хлопців перестануть вбивати»…
_шкодую
Або позбавлятимуть громадянства за «неправильне» голосування на чергових виборах. Скажете, такий вже неможливий варіант?..
19:12
+2
А на які категорії ділиться ВСЕ населення України? От діти неповнолітні — хто вони?
20:40 (відредаговано)
+1
Треба подивитися в сучасному законодавстві… Здається дитина, народжена у громадян України автоматично набуває громадянство України.
20:02
+1
Побоююсь, що в наших умовах таке положення може бути використане проти України як суверенної держави...


Ми повинні творити Державу незважаючи на те, що скажуть наші вороги! Оглядатися на всіх, хто щось скаже чи використає проти нас — значить вічно бути в рабстві!
Трамп проводить націоналістичну політику в інтересах країни, не оглядаючись на оточення!

Випадкові Дописи