Погляд у минуле… Ч. II

Погляд у минуле… Ч. II

Погляд у минуле… Ч_I: https://svitoch.in.ua/1670-pohlyad-u-mynule-ch-i.h...

Погляд у минуле… Ч_III: https://svitoch.in.ua/1672-pohlyad-u-mynule-ch-iii.html

Погляд у минуле… Ч_IV: https://svitoch.in.ua/1673-pohlyad-u-mynule-ch-iv....


Я впевнений, що Шлях Людини на Землі визначається при її народженні двома чинниками: під яким знаком Зодіака вона народжується і який соціотип у неї закладено Творцем.

Я народився 10 січня 1947 року під знаком Козерога.У давньогрецькій міфології Козеріг ототожнюється з козою Амалфея, яка вигодувала молоком (також зустрічається варіант, що амброзією) немовляти Зевса на острові Крит. На знак подяки Зевс перетворив годувальницю в сузір'я.

За іншою версією, міфологічним аналогом Козерога є давньогрецьке божество лісів і полювання Пан, супутник Діоніса, який народився з цапиними ногами, бородою і рогами. Пан допомагав богам в битвах (зокрема, допоміг Зевсу в боротьбі з титанами), наводячи «панічний» страх на ворогів. За допомогу богам був перетворений в сузір'я.

Час Козерога – з 22 грудня по 20 січня. Синонім Козерога – цілеспрямована людина. Він завжди ставить перед собою мету, до якої йде, використовуючи всі можливі засоби.

Знак знаходить вираз в образі скелелаза. Козеріг – це гірський козел. Вище нього не забирається жодна жива істота. Він знаходиться на самій вершині земного трикутника – Телець, Діва, Козеріг (він найсильніший з них). Звідси тенденція до придбання практичного і матеріального досвіду на фізичному плані і в той же час романтичні мрії про небо, польоти «уві сні і наяву». У своєму вищому сенсі цього знак втілює в собі ідеал, який став реальністю. В ідеалі Козероги – рятівники світу, люди, які не тільки несуть високу ідею, а й дають практичні засоби, реальні схеми для її здійснення.

Козеріг всього домагається своєю працею і волею. Життя навчило його з юних років, що нічого не дається просто так, без наполегливої праці, так що сподіватися на чиюсь допомогу не доводиться, час не чекає, терміни підтискають, а мета далека, і потрібно встигнути до неї дійти.

Серед Козерогів є песимісти, аскети, люди вкрай потайливі, що не підпускають до себе. У них бувають проблеми зі спілкуванням, а також з емоційним життям. Козеріг часто відчуває себе самотнім і нещасним, буває замкнутим і відлюдним. Ці якості йдуть від внутрішньої вразливості, як самозахист. Він дуже стриманий в прояві почуттів, взагалі не схильний віддаватися у владу емоцій, хоча внутрішньо є досить м'якою і чутливою людиною, але вважає, що почуття тільки заважають.

У Козерога глибоке і упорядковане мислення, розвинена здатність до синтезу. Є схильність до філософських роздумів, яка може перерости в створення своєї власної системи або теорії, що має практичне застосування. Успіх буде супроводжувати йому аж ніяк не в юному віці, але працьовитість, терпіння і витривалість неодмінно приведуть Козерога до нього.

Козеріг амбітний, серйозний і відданий своїй справі, роботі. Любить дисципліну, відповідальний і практичний. Володіє дивовижною здатністю чітко бачити вірну мету і напрямок. З того моменту, як він починає комусь довіряти, стає відданим і вірним другом. Взагалі Козеріг – знак великої порядності. У нього є хороша здатність концентрувати сили і волю. Велика витривалість, терпіння, розсудливість, вміє зважувати всі за і проти і приймати правильне рішення. Не поспішає з висновками, живе за прислів'ям – «тихіше їдеш, далі будеш». Йому властиві вичікувальність і повільність, що, однак, не заважає проявляти твердість і швидкість реакцій у вирішальний момент.

Почуття власної гідності має для нього дуже велике значення. Проте не боїться чогось не знати, завжди готовий вчитися. Критику сприймає розумно, роблячи необхідні висновки. За природою це скромна людина, ощадлива, земна, вірна і благородна, дуже принципова, через що може здаватися буквоїдом. І тим не менше буває, що протягом життя його принципи змінюються. Настає внутрішній переворот – і всі колишні боги летять на сміттєзвалище...

Найбільше в людях Козерога відштовхує скритність і нещирість. Він ненавидить підпорядкування тим, кого не може поважати. Любить все конкретне і чітке. У нього мало довірених осіб і близьких друзів. Йому ж самому в дружбі властива незвичайна надійність. На відміну від представників інших знаків Зодіаку, відносно легко переносить важкі часи – чого б це не стосувалося: голоду, холоду, злиднів і так далі. Єдиний виняток становлять почуття. Якщо вони виникають в його серці, то застають зненацька. Йому іноді бракує життєрадісності і оптимізму.

Характерною рисою Козерога є честолюбство. Може домогтися влади і слави, має здібності до керівництва та управління людьми. Завжди знає, як вчинити. Його дуже складно в чому-небудь переконати. Консервативний в своїх поглядах. Навіть в питаннях духовного вдосконалення керується зазвичай внутрішнім честолюбством, при цьому критично ставиться до громадської думки. Ніякі наклепи і нічиї засудження не зупинять його на шляху досягнення поставлених цілей. Любить надійність. Проте на певному етапі в його житті може статися перелом у поглядах, і він стане релігійним затворником або просто повністю змінить свій світогляд. У процесі самовдосконалення проявляються його кращі якості, такі, як чіткість, планомірність, стабільність, цілеспрямованість, надійність.

Козеріг може бути політиком, бізнесменом, працювати адміністратором і банкіром. Козерогам також підходить наука, успіх може прийти на терені права, при роботі в органах виконавчої влади, в спецслужбах, органах контролю і в прокуратурі. Найбільш яскраво всі можливості Козерога виявляються, коли він займає керівну посаду.

Гасло Козерога в політичній боротьбі – чіткість установок і реальність задумів. У будь-якій професії, якою займається, він досягає вищого професіоналізму. Може працювати з ранку до вечора і не втомлюватися. Зазвичай на нього звалюють всю роботу, і він дійсно ніколи не підводить. На службі його легко відрізнити від інших – чіпкість в розумінні завдання, спрямованість, швидкість реакції, наполегливість у праці, майстерність і обов'язково – супроводжуючі все це честолюбні задуми. Козерогові цікаві складні завдання, в яких він знаходить додаткові можливості і резерви, перш за все для себе. Якщо Діва може назавжди залишитися в підлеглих, Козеріг – ніколи. Він скоріше залишиться без роботи, ніж погодиться на роботу, що не передбачає зростання по службовій драбині.

Перешкоди він долає завзятістю, заснованою на тверезій і всебічній оцінці. Зовні малоемоційна людина, він глибоко цінує вірність, відданість і порядність. Ключове слово знака – обережність. Звідси відособлена життєва позиція, сухість у взаєминах з людьми, шанобливе ставлення до законів. При несприятливих умовах може проявитися навіть черствість, особливо якщо Козеріг пережив зраду близьких або друзів. Через проблеми в спілкуванні у нього часто буває печаль в душі, яка може компенсуватися грою в сильну особистість, прагненням тиснути на людей, бажанням викликати реакцію на себе, нехай навіть це реакція болю.

Якщо Козерогом хтось знехтував, то ніколи не прощає і не повертається. Але завжди готовий надати чималу допомогу на ділі, навіть якщо не знайомий з людиною особисто.

Козероги володіють природним почуттям часу, стійкі спортсмени, які люблять ризик і відважні дослідники меж можливого. Козероги захоплюються автомобільними перегонами, альпінізмом, морськими видами спорту, а й музичні й чутливі до прекрасного, цінують літературу і образотворче мистецтво.

У почуттях до протилежної статі у нього несвідомо проявляється романтизм, він часто видає бажане за дійсне, не завжди може розібратися в почуттях, які його охопили. У Козерога дуже стійка і глибинна емоційна пам'ять – не забуває своїх переживань і відчуттів. Хоча на емоційному рівні він намагається не розпускатися, у нього в підсвідомості живе якийсь нереальний, що стосується почуттів ідеал, який не може бути втілений в життя. На подружню зраду Козероги вирішуються рідко, бачать далекі наслідки відносин і чітко оцінюють можливий збиток.

При правильному, адекватному прояві емоцій Козеріг здатний на співчуття, любить опікувати інших, але не любить зовнішніх атрибутів цього, оскільки вкрай сором'язливий, скоріше готовий проявити грубість, аби не показати свою справжню добру натуру. Якщо не зустріне свій ідеал, йому залишиться тільки одне – самотність, тому що йти на компроміси він не хоче. Як би він це не приховував, він честолюбна людина. Козеріг в глибині душі більше хоче досягти престижного положення в суспільстві, ніж звити затишне сімейне гніздечко. Хоча і відчуває зобов'язання перед тими, кого любить (особливо сильно в ньому розвинене почуття обов'язку по відношенню до дітей), мета його життя в іншому. Тільки конкретні досягнення і зміцнення матеріального і соціального становища приносять йому справжнє задоволення.

Козеріг завжди намагається щось робити не тільки зовні, але і всередині себе. У ньому живе прагнення до досконалості. Розум переважає над почуттями (якщо справа не стосується любові), його вчинкам не властива поривчастість. Почуття зазвичай під контролем. Прекрасна витримка, організаторський талант, дисциплінованість і акуратність. Однак нерідко службові обов'язки виявляються для нього важливішими, ніж бажання знайти спільну мову з рідними, дітьми.

Козеріг вміє добре приховувати свої плани і задуми. За його поведінкою ніколи не можна вгадати його намірів. Свої дії планує, як би заздалегідь програмує себе на щось, рідко змінює свою думку, навіть прораховує, яке потрібно справити враження. Козеріг – знак величезної цілеспрямованості, чудового поєднання стратегії і тактики, тобто вміння поєднувати далекі й одномоментні плани.

Основний період розквіту настає після 45 років, коли Козеріг вже отримав первинний досвід в любові і кар'єрі. Вік, особистий досвід, особливо негативний, перевірене оточення є істинними скарбами Козерога. Його цілеспрямованість допомагає подолати численні труднощі, які зустрічаються на життєвому шляху.

На вищому щаблі розвитку Козерога характеризують: альтруїзм; підвищене почуття обов'язку; чіткість, дисциплінованість, працездатність; послідовність у соціальній та релігійній, духовній позиції; прагнення до високої мети і вміння віддати їй себе без залишку.

Головна проблема Козерогів – невідповідність між духовними запитами і реальністю, зіткнення між їх внутрішніми потребами і зовнішньою реалізацією.

З іншого боку, Козеріг – це символ Великих Вчителів людства. Саме через знак Козерога є можливість взяти на себе карму багатьох людей, жорстко йти до своєї мети, морально очищаючись. Він може взяти на себе дуже великий вантаж, звільнивши від нього інших, більш слабких. Причому це не призведе його до руйнування і загибелі. Коли людина зважується на цей вчинок, йому приходять сили і допомога Всесвіту.

Вищий Козеріг – це символ цілеспрямованості, великої волі, жертовність, благодійність і достаток малим.Знамениті Козероги:

Екскурс в історію показує, що я потрапив у дуже пристойну кампанію! Трохи псує наявність Аль Капоне. Але в сім’ї не без грішника.


Ісус Христос

Ікона в монастирі Дохіар, Афон.


Джозеф Сміт(англ. Joseph Smith, Jr.) — американський релігійний діяч, харизматичний засновник і перший провідник руху Святих останніх днів, засновник і перший президент Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів (1830—1844), мормонів.


Бенджамін Франклін(англ. Benjamin Franklin) — один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон. Один з лідерів війни за незалежність США.


Альфред Розенберг(нім. Alfred Rosenberg) – політичний лідер Третього Райху. Вважається одним з головних ідеологів німецького націонал-соціалізму, головні засадничі ідеї якого виклав у праці «Міф двадцятого століття» (нім. Der Mythus des 20. Jahrhunderts), виданій у 1930 р.


Еміль Моріс– один з перших членів НСДАП, особистий друг, охоронець і шофер Адольфа Гітлера, організатор штурмових загонів (СА) і СС.


Марк Туллій Цицерон– давньоримський політик і філософ.


Міллард Філлмор(англ. Millard Fillmore) — тринадцятий президент США (1850-1853). Останній президент від партії вігів США і другий, який обійняв посаду внаслідок смерті попередника. Потім двічі балотувався в президенти самостійно, але обидва рази невдало.


Річард Мілгаус Ніксон (англ. Richard Milhous Nixon) — 37-й Президент Сполучених Штатів Америки (1969–1974), від Республіканської партії.


Джон Едгар Гувер– американський державний діяч, Створив ФБР і займав пост директора ФБР з 1924 по 1972 рік


Мартін Лютер Кінг, молодший (англ. Martin Luther King, Jr.) — американський баптистський проповідник і лідер руху за громадянські права 1960-х років, речник тактики ненасильства в боротьбі проти расизму. Нагороджений Нобелівською премією миру 1964 року.


Мольєр– комедіограф Франції та нової Європи, актор.


Шарль-Луї де Секонд, барон Ла Бред і де Монтеск'є – французький письменник, правознавець і філософ.


Джозеф Редьярд Кіплінг– англійський письменник, поет і новеліст.


Джон Роналд Руел Толкін, CBE FRSL (англ. John Ronald Reuel Tolkien) — англійський письменник, поет, філолог і професор, класик світової літератури ХХ ст. та один із фундаторів жанрового різновиду фантастики — високе фентезі.


Карлос Сесар Сальвадор Аран Кастанеда(ісп. Carlos Cesar Salvador Arana Castaneda) —американський письменник, доктор філософії з антропології, етнограф, мислитель езотеричної орієнтації і містик, автор 12 томів книг-бестселерів, які розійшлися тиражем в 28 мільйонів екземплярів на 17 мовах і присвячених викладу езотеричного вчення про «Шляхи знання».


Джером Девід (Джей Ді) Селінджер(англ. Jerome David «JD» Salinger) — відомий американський письменник.


Карел Чапек– чеський письменник, драматург.


Джеймс Хедлі Чейз– англійський письменник.


Йоганн Кеплер– німецький математик, астроном, оптик, астролог. Кеплер відкрив закони руху планет.


Сер Ісаак Ньютон – англійський фізик, математик і астроном.


Альберт Швейцер– німецький теолог, філософ, музикант і лікар, лауреат Нобелівської премії миру.


Айзек Азімов– американський письменник-фантаст.


Федеріко Фелліні– італійський кінорежисер, володар п'яти премій «Оскар».


Сер Філіп Ентоні Хопкінс(англ. Philip Anthony Hopkins) — британський і американський актор театру і кіно, кінорежисер, композитор. Найбільш відомий по фільмам «Мовчання ягнят», «Ганнібал» і «Червоний дракон».


Адріано Челентано(італ. Adriano Celentano) — італійський співак, кіноактор, ведучий телепрограм, композитор, режисер і громадський діяч.


Нíколас Кейдж(англ. Nicolas Cage; при народженні: Ніколас Кім Коппола, англ. Nicolas Kim Coppola) — американський актор.


Кевін Костнер– американський актор, продюсер, режисер, музикант.


Мел Гібсон– австрало-американський актор, режисер, сценарист, продюсер.


Елвіс Аарон Преслі(англ. Elvis Aaron Presley або Elvis) — славнозвісний американський співак і актор. Один із найуспішніших музикантів XX століття. Установив чимало досі не перевершених рекордів у царині звукозапису. Став настільки популярним, що більшість людей зазвичай називає його просто «Елвіс» або «Король рок-н-ролу», а в США — просто «Король» (англ. The King).


Орландо Джонатан Бланчард Блум (англ. Orlando Jonathan Blanchard Bloom) — британський актор, популярність якому принесли ролі Леґоласа в екранізації романів Джона Толкієна та Вільяма Тернера у франшизі «Пірати Карибського моря».


Поль Сезанн– французький художник.


Архип Куїнджі– український художник.


Анрі Матісс– французький художник і скульптор.


Девід Боуї – британський рок-музикант, співак, продюсер, композитор, автор пісень, художник, актор.


Мерілін Менсон– американський музикант, засновник і лідер рок-групи «Marilyn Manson».


Аристотель Сократ Онассіс– грецький судновласник, мільярдер.


Альфонс Ґабріель «Аль» Капоне(англ. Alphonse Gabriel «Al» Capone) — американський гангстер італійського походження, який очолював кримінальний синдикат, що займався контрабандою, зокрема контрабандою спиртних напоїв, та іншими незаконними справами в період сухого закону в США в 1920-х та 1930-х роках.


Мухаммед Алі(англ. Muhammad Ali, народжений як Кассіус Марселлус Клей — англ. Cassius Marcellus Clay Jr.) — американський боксер, чемпіон Олімпіади 1960 р. у напівважкій вазі, він став чемпіоном світу серед професіоналів у важкій вазі в 1964 р., перший, хто вигравав цей титул тричі. Один із найкращих боксерів усіх часів.


(Далі буде)


Погляд у минуле… Ч_I: https://svitoch.in.ua/1670-pohlyad-u-mynule-ch-i.h...

Погляд у минуле… Ч_III: https://svitoch.in.ua/1672-pohlyad-u-mynule-ch-iii.html

Погляд у минуле… Ч_IV: https://svitoch.in.ua/1673-pohlyad-u-mynule-ch-iv....


+2
392
RSS
16:07
+2
Він завжди ставить перед собою мету, до якої йде, використовуючи всі можливі засоби.

Не всі… Козеріг — природжений філософ, тому «йти по головам і по трупам» — це для Козерога не по фен-шую. Навіщо?! Шляхетніше дочекатися слушного моменту.

В ідеалі Козероги – рятівники світу, люди, які не тільки несуть високу ідею, а й дають практичні засоби, реальні схеми для її здійснення.
<...>
Взагалі Козеріг – знак великої порядності.

Отож бо! Такі по чужих головах точно не підуть, стиль Козерога принципово інший:

Козеріг всього домагається своєю працею і волею.
16:51
+2
Трохи псує наявність Аль Капоне. Але в сім’ї не без грішника.

Зате Аль Капоне був чудовий організатором!.. Нехай навіть мафії…
_дідько _дідько _дідько

Я для себе також колись оцінив, хто такі Козероги:Щоправда, я розставив їх по одному найвидатнішому на кожен день. До того ж, мене цікавили переважно ті, хто «засвітився в літературі чи принаймні в мистецтві в більш широкому розумінні, оскільки:

Козеріг може бути політиком, бізнесменом, працювати адміністратором і банкіром. Козерогам також підходить наука, успіх може прийти на терені права, при роботі в органах виконавчої влади, в спецслужбах, органах контролю і в прокуратурі. Найбільш яскраво всі можливості Козерога виявляються, коли він займає керівну посаду.

— буквально 1-2 солярні гороскопи пишуть, що з Козерогів виходять путящі літератори. А тому від себе додам до Вашого списку:

 • Ванесса Параді (співачка) — 22 грудня;
 • Юлій Кім (бард) — 23 грудня;
 • Галина Уланова (балерина) — 26 грудня;
 • Джон фон Нейман (математик) — 28 грудня;
 • Вільям Гладстон (державний діяч) — 29 грудні;
 • Якоб Грімм (фольклорист, обробник казок) — 4 січня (мій день народження);
 • Хаяо Міядзакі (режисер анімаційних фільмів у стилі „манга“) — 5 січня;
 • Жанна д'Арк (народна героїня Франції) — 6 січня;
 • Олексій Толстой (письменник) — 10 січня;
 • Костянтин Хабенський (актор) — 11 сячня;
 • Джек Лондон (письменник) — 12 січня;
 • Сергій Капіца (науковець) — 14 січня;
 • Кейт Мосс (модель) — 16 січня;
 • Костянтин Станіславський (театральний режисер) — 17 січня;
 • Едгар Анан По (письменник) — 19 січня.

_чудово Інших осіб з моєї таблиці Ви згадали. _чудово
17:31
+2
Я включав до списку тільки чоловіків (хоча жінок дуже люблю!)
18:48
+1
Багато видатних осіб були Козерогами. Біда, що з цього списку ти, Володимире, вибрав лише одного українця — Архипа Куїнджі. Чим це можна пояснити?
Звісно, можна згадати, насамперед, Степана Бандеру (1 січня).
_сильний
Як і Марка Вовчка (22 грудня), В'ячеслава Чорновола (24 грудня), Григорія Верьовку (25 грудня), Євгена Плужника і Володимира Владка (26 грудня), Миколу Стражеска (29 грудня), Гната Хоткевича і Петра Могилу (31 грудня), Тадея Рильського (2 січня), Бориса Лятошинського (3 січня), Василя Стуса, Володимира Сосюру, Степана Руданського і Валерія Лобановського (6 січня), Гната Юру (8 січня), Сергія Параджанова (9 січня), Сергія Корольова і Марію Примаченко (12 січня), Івана Огієнка (14 січня), Агатангела Кримського (15 січня), Івана Їжакевича (18 січня), Михайла Туган-Барановського (20 січня)…
_вибачаюсь
Але у кожного свої критерії відбору!
Багато видатних осіб були Козерогами. Біда, що з цього списку ти, Володимире, вибрав лише одного українця — Архипа Куїнджі. Чим це можна пояснити?


Почалося… _розгублений
Я не ставив завданням робити повний перелік ВСІХ КОЗЕРОГІВ. Чи відібрати тільки українців… С таким же успіхом можна мені задати запитання: А чому я не включив в список жінок!?
Я робив зріз по планеті Земля. Можна зробити спеціальне дослідження по Козерогам-українцям і Козерогам-українкам.
20:12
+2
Давайте не будемо вишукувати чорну кішку в темній кімнаті, де кішки нема!

Це вже другий закид на мою адресу! Перший був щодо того, що я не згадав про Куренівську трагедію.

Я стисло викладаю певну хронологію подій, яка підводить до відповіді на запитання, яке задав мені Анатолій: «Як я став національно-свідомим українцем!?» Якщо ж викладати всю історію мого життя, то буде сотня томів по 250 сторінок в кожному. _посмішка
ОК, не будемо! Пишіть далі — почитаємо _чудово
21:24
+2
Володимире, це не закиди. Це прості запитання. Заспокойся. Нічого не почалося. Тут не НО і К. Тимур запитав про Куренівську трагедію, бо про це він написав книгу. Я запитав про відсутність ряду козерогів-українців світового значення в надії, отримати відповідь, що спершу:
— треба встановити їхні імена;
— треба встановити їхні дати народження+
А для цього огого скільки треба зробити! Фактично треба змінити світову історію. Щось і ми, світочани, робимо і зробимо. От що ми знаємо про соціотип Атилли (Гатила)?

Щодо Куренівської трагедії…
Є питання, на які потрібно було б відповісти. Наприклад, чому після війни у Бабиному Яру не провели розклпок і експертиз?.. Чому там зробили завод по спалюванню сміття?.. Чому хотіли повністю замити яр?.. Куди поділася проектна документація по замиванню яру і будівництву жилого масива?.. Чому всі матеріали по Куренівській трагедії вивезли в Москву і в Україну вони не повернулися?.. І т.д. і т.п.

Випадкові Дописи